"Si nisi rrënimi i çështjes "Tahiri", dy goditjet që mori dosja", Basir Çollaku nxjerr detajet tronditëse
Gazetari, Basir Çollaku tregoi sesi nisi rrënimi i dosjes "Tahiri" dhe që u finalizua me dënimin me 3 vjet shërbim prove nga Krimet e Rënda një ditë më parë.
SOT - parë: 4 orë
559 lajme
Haradinaj: Qytetari sot u beson produkteve të prodhuara në Kosovë
I nominuari për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD dhe kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka vizituar sonte qytetarët e Rogovës së Hasit.
Gazeta Express - parë: 2 orë
73 lajme
Koordinohen partnerët e koalicionit Nisma-AKR-PD
Partnerët e koalicionit parazgjedhor Nisma-AKR-PD, sonte kanë mbajtur një takim, ku janë koordinuar për procesin zgjedhor. Koalicioni i udhëhequr nga Fatmir Limaj i Nismës Socialdemokrate dhe Behgjet ...
Botasot - parë: 2 orë
58 lajme
Një shqiptar gjendet i masakruar në mal, në Dölauer Heide të Gjermanisë
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dölauer Heide të Gjermanisë, pasi një shqiptar 27 vjeçar është vrarë në mënyrë barbare. Siç raporton “Bild”, duke cituar prokurorinë gjermane, trupi i shqiptarit ...
Telegrafi - parë: 3 orë
11 lajme