TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-04-13 - 2015-04-19

Gurgdhendësi i shekullit

Gazeta Tema - 18.04.2015

Nga Enver Robelli* Günter Grassi, i cili vdiq në fillim të kësaj jave, ia ktheu gjuhën shoqërisë gjermane të shkatërruar nga nazizmi – me vepra letrare, me angazhim politik dhe me polemika të ...

A është Gjermania ende krenare për Grassin?

Ora news

Nobelisti Gunter Grass shpirti polemizues i gjermaneve

Shqiperia

Shpirt polemizues: Me rastin e vdekjes së Günter Grass

DW

Günter Grass iku pa u vlerësua!

Lajmi.net

Yll Press Yll Press InfoGlobi Shqiperia Gazeta Dita Gazeta Start Albeu.com LajmiFundit

37 artikuj të ndërlidhur »

Hamilton starton i pari, Vettel i dyti

Lajm - 19.04.2015

Lewis Hamilton me Mercedesin e tij që duket i një planeti tjetër arriti të siguronte pole positionin e katërt radhazi në Botërorin e Formula 1. Piloti britanik ishte më i shpejti në pistën e ...

F1, Hamilton fiton Çmimin e Madh të Bahreinit

LajmiFundit

Bahrain, Formula 1. Hamilton arrin fitoren e katërt

ikub

Hamilton triumfon edhe në Bahrejn

Koha.net

Hamilton ngadhënjeu në Bahrejn

Botasot

Shqiptarja Gazeta Dita Sport365 Kosova Live LajmiFundit ikub Mapo Botasot

36 artikuj të ndërlidhur »

Nëntë ditë përpjekjesh për gjetjen e djaloshit të zhdukur

Lajmi.net - 19.04.2015

Edhe të shtunën, në orën 15:00, në takimin e radhës të Shtabit emergjent për kërkimin e të riut Sead Alushi nga Suhadolli i Mitrovicës, nuk është thënë asgjë e re, përveç asaj që është ripërsëritur ...

Trupi i pajetë i gjetur në Ibër i përket një serbi

Lajmi.net

Trupi i pajetë i gjetur në Ibër i përket një serbi

Koha.net

Identifikohet trupi i pajetë i gjetur në lumin Ibër

Botasot

Ende nuk gjendet Sead Alushi

Telegrafi

Koha.net Botasot Tetova Sot Kosova Live Botasot Telegrafi Koha.net InfoGlobi

36 artikuj të ndërlidhur »