TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-07-07 - 2014-07-13

Gjermania e mundi Brazilin me shkencë

Gazeta Start - 13.07.2014

Fitorja e thellë e Gjermanisë kundër Brazilit në gjysmëfinale të Botërorit ishte tërësisht e pritshme, të paktën nëse i besoni shkencës. Për të përgatitur duelin e 8 korrikut “Pancerat” përdorën një ...

Politikë monetare pa Uashingtonin

DW

Murinjo refuzon drejtimin e Brazilit

SOT

Silva: Jemi të frustruar, s’do bëj gjumë

Lajmi.net

Gjermania e Argjentina pa humbje në këtë botëror

Alsat

Portalb Zeri Zeri Shqiptarja Gazeta Idea Gazeta Dita Gazeta Idea Republika

193 artikuj të ndërlidhur »

Shteti monstër!

Shekulli - 13.07.2014

Gazeta “Koha Ditore” në Kosovë i ka kushtuar një speciale ngjarjeve të fundit në Maqedoni dhe protestave të shqiptarëve me titullin "shteti monstër". Gazeta tregon situatën e tensionuar që u nxit pas ...

Lisen Bashkurti: Nikolla Gruevski pjella e fundit e fanatizmit sllav në Ballkan, monstër e politikës maqedonase

SOT

Shteti “monstër”

Ina

Maqedoni, gjyqësia në shërbim të politikës

Lajmi.net

Derrkuci dhe politika maqedonase - Brikenda Rexhepi

Ina

Almakos Albeu.com Shqipmedia Zhurnal Almakos Lajm Albeu.com Zhurnal

132 artikuj të ndërlidhur »

VV pjesë e qeverisë së re, “bien” kushtet e saj!

Gazeta Start - 13.07.2014

Prishtinë - Është arritur në parim marrëveshja ndërmjet koalicionit LDK- AAK- Nisma dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu kanë bërë të ditur burime të Gazetës Blic, sipas të cilave, Lëvizja Vetëvendosje ...

Kushtet e Vetëvendosjes

Gazeta Start

Arrihet marrëveshja e koalicionit opozitar me VV-në

Portalb

Sot afati i fundit për marrëveshje me Vetëvendosjen‏

Ina

Kërkesa e Vetëvendosjes: Ne, udhëheqëse e dialogut me Serbinë

Albeu.com

Zhurnal Almakos Lajmi.net Zeri Ora news Telegrafi Yll Press Telegrafi

132 artikuj të ndërlidhur »