TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-09-09 - 2013-09-15

Përfundon bllokada tregtare Maqedoni-Kosovë

24 orë - 15.09.2013

“Lufta tregtare” ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë, mori fund. Në mesnatë Maqedonia i dha fund ndalimit të importeve të grurit dhe të miellit nga Kosova, që ishte në zanafillën e një bllokade ndërmjet ...

Këtu më së paku kanë faj maqedonasit

Almakos

Rama: Shqiptarët në Maqedoni 35 për qind, po diskriminohen!

Lajm

LSDM pyet Gruevskin: Kush përfiton nga kriza me Kosovën

Lajm

Është hapur kufiri me Kosovën

Shqipmedia

Lajm Botasot VOA BalkanWeb Koha.net Tetova Sot AlbanianScreen Republika

262 artikuj të ndërlidhur »

Sadiku: Jam i Shqipërisë

Botasot - 15.09.2013

Loret Sadiku e ka rikonfirmuar dëshirën për të qenë pjesë e skuadrës sonë përfaqësuese. Pas dy humbjeve të fundit të kuqezinjve ndaj Sllovenisë dhe Islandës, shumë media suedeze janë rrekur ta ...

Kombëtarja kuqezi ende garë për vendin e dytë

SOT

Projekti kuqezi duhet të vazhdojë

Panorama Sport

Duka: Rinovimi në dorë të De Biazit, pres një muaj

Gazeta Start

Çarteri nuk paguan detyrimet, kuqezinjtë vonohen në Reikjavik

BalkanWeb

Zeri Telegrafi Gazeta Dita Gazeta Start Alsat 24 orë LajmiFundit Ina

133 artikuj të ndërlidhur »

Sot hapet kufiri në Bllacë?

Alsat - 14.09.2013

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi, ka konfirmuar përmes telefonit për RTK-në se marrëveshja për hapjen e kufijve është arritur me palën maqedonase.

Sonte hapet kufiri Kosovë-Maqedoni

Zeri

Sot hapet kufiri në Bllacë?

Express

Sot hapet kufiri në Bllacë?

Ilirida

Shkupi drejt heqjes së taksave me Kosovën

Shekulli

24 orë Lajm Albeu.com Almakos 24 orë SOT LajmiFundit Zeri

93 artikuj të ndërlidhur »