TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-01-14 - 2013-01-20

Marrëdhëniet Kosovë–Serbi, “në lojë” edhe presidentët

Ora news - 20.01.2013

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, dhe ai i Serbisë, Timosllav Nikoliç, në ditët në vijim mund t’i shtrëngojnë duart” me njëri tjetrin, duke e realizuar kështu takimin e parë të një presidenti kosovar me një president serb.

“Në lojë” edhe presidentët

Telegrafi

"Në lojë" edhe presidentët

Koha.net

Jahjaga takohet me Nikolic?

Albeu.com

Së shpejti takimi Jahjaga – Nikoliq

Koha.net

Botasot Telegrafi Ora news SETimes Shqipmedia Kombetare Top Channel Albeu.com

17 artikuj të ndërlidhur »

Roma-Inter, nuk ka fitues (VIDEO)

Albeu.com - 20.01.2013

Roma-Inter, nuk ka fitues (VIDEO) Ka përfunduar baraz 1-1 kryendeshja e xhiros së 21-të në Serie A mes Romës dhe Interit. Goli për Romën erdhi nga penalltia pas një ndërhyrje të Ranocchias ndaj Michael Bradley ndërsa Francesco Totti e ...

Supersfida Roma-Inter mbyllet 1-1

Top Channel

Roma-Inter, barazim 1-1 që nuk kënaq askënd

Lajmeshqip

Roma-Inter vetëm barazim

Yll Press

Seria A java e 21-të

Ora news

Albeu.com Botasot Ora news Albeu.com InfoAlbania InfoAlbania Lajmeshqip Alsat

17 artikuj të ndërlidhur »

Krasniqi: Pushteti tanishëm i Beogradit, nuk ndryshon nga ai i Millosheviçit

Botasot - 20.01.2013

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, nëpërmjet një deklarate, e ka dënuar ashpër heqjen e lapidarit të dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit (UÇPMB), nga ana e policisë dhe xhandarmërisë serbe.

PDK do të mbajë Kongresin me apo pa Krasniqin dhe Limajn

Albeu.com

Krasniqi: Nuk shkrova letër

Telegrafi

Me e pa Krasniqin e Limajn, PDK mban Kongresin

Koha.net

“Bombë” në PDK, mbështetësit e Limajt e Krasniqit bllokojnë kuvendin zgjedhor!?

Botasot

Ina Albeu.com LajmiFundit Top Channel Koha.net Telegrafi Panorama Telegrafi

17 artikuj të ndërlidhur »

Panariti: Greqia të heqë Ligjin e Luftës

Panorama - 18.01.2013

Ministri i Jashtëm takon ambasadorin grek: Të shtyhet moratoriumi për qytetarët me dokumentet aktuale . “Shfuqizimi do t’i çonte në një stad të ri marrëdhëniet me Greqinë” Ministri i Jashtëm, Edmond Panariti, kërkon shfuqizimin e Ligjit të ...

“Greqia të heqë ligjin e luftës me Shqipërinë”

Shekulli

Berisha: Greqia e kapërceu me sukses krizën. Rokanas: Mbështesim Shqipërinë në BE

Shekulli

Panariti takon ambasadorin grek: Hiqni ligjin e luftës!

Kombetare

Greqia mbështet projektin "Axhenda 2014"

Albeu.com

Albeu.com Top Channel Ora news Botasot Ora news Koha.net Yll Press BalkanWeb

16 artikuj të ndërlidhur »

Topi: Berisha i piramidave

24 orë - 20.01.2013

“Viti i mbrapshtë ’97 dhe firmat piramidale kanë për arkitekt kryeministrin Berisha”. Kjo ka qenë një ndër akuzat që kryetari i Frymës së Re Demokratike i adresoi kryeministrit gjatë hapjes së degëve të kësaj force politike në Gramsh dhe ...

"Berisha në qershor do përfundojë jo në Lanë, por në det"

Shekulli

Topi: Berisha është kthyer në diktator

Albeu.com

Bamir Topi: Berisha i kthyer në diktator! Rama një opozitar i dobët

LajmiFundit

Topi: Me Ramën na ndan ideologjia, me Berishën thellësisht morali politik, do bëjmë koalicion vetëm me qytetarët

Albnow

Top Channel LajmiFundit BalkanWeb Panorama Ora news Botasot Shekulli Ina

16 artikuj të ndërlidhur »

Katërmbëdhjetë vjet nga masakra e Reçakut

Idividi - 16.01.2013

Prishtinë, 15 janar 2013 (MIA) - Shqiptarët e Reçakut, të komunës së Shtimes sot kujtojnë 45 civilët shqiptarë, të cilët para katërmbëdhjetë vjetësh u vranë e u masakruan barbarisht nga formacionet e policisë speciale, ushtarake dhe ...

Asnjë përfaqësues i Qeverisë në 14-vjetorin e masakrës së Reçakut

Koha.net

Akuza për shantazh mbi figurat publike në Gjeorgji

Evropaelire

Sot mbushen 14 vjet nga Masakra e Reçakut

Shqipmedia

Përkujtohet 14-vjetori i masakrës së Recakut

LajmiFundit

Alsat Lajmeshqip Albeu.com Top Channel Albeu.com Kombetare Telegrafi Botasot

16 artikuj të ndërlidhur »

"Revolucion", largohet Duro, emërohet Bushati

Shekulli - 19.01.2013

Ndryshon gjithçka në Shkodër. Mes Vllaznisë edhe trajnerit të mëparshëm ka mbyllje konsensuale të marrëveshjes. Pak orë më pas, klubi emëron Artan Bushatin Ka qenë orë të vrullshme ato të paradites së djeshëm në Shkodër.

Duro zgjidh kontraten me Vllaznine: “Keqardhje qe s’arritem ate qe doja"

InfoAlbania

Bushati, trajneri i ri i Vllaznise: Jo privilegj, por detyre qytetare!

InfoAlbania

Vllaznia, ikën Duro, vjen Bushati

Botasot

Duro ikën nga Vllaznia

Gazeta Republika

Panorama InfoAlbania Top Channel LajmiFundit Kombetare Botasot Ora news InfoAlbania

16 artikuj të ndërlidhur »

Gruevski: Më vjen keq që Greqia e refuzoi nismën e Fyles

Lajm - 20.01.2013

Më vjen keq që Greqia e refuzoi propozimin e eurokomisariatit për zgjerim Shtefan Fyle për takim tripalësh. Sa munda të kuptoj Fyle nuk kishte qëllim ta zëvendësojë veprimin e Metju Nimicit dhe të Kombeve të Bashkuara, por dëshironte të ...

Fyle u propozon takim trelateral Poposkit dhe Avramopulosit

Idividi

Poposki: Propozimi i Fyles është pozitiv

Idividi

KE-ja nuk konfirmon, e as përgënjeshtron se Fyle kërkon takim trelateral me Poposkin dhe Avramopulosin

Idividi

Gruevski: Iniciativa e Fyles është e mirë për proceset

Idividi

Alsat Lajm Idividi Botasot Portalb Alsat Albeu.com Portalb

16 artikuj të ndërlidhur »

Bie çmimi i Balotellit, Milan shumë pranë

Albeu.com - 20.01.2013

Bie çmimi i Balotellit, Milan shumë pranë Milani afrohet me Kaka por nuk pushon së menduari edhe për Mario Balotellin. Braziliani duket gjithmonë dhe më afër kuqezinjëve, mbi të gjitha pas fjalëve të Massimiliano Allegrit në konferencën ...

Milan, Balotelli bën gati valixhet

Albeu.com

Balotelli drejt Milanit

Koha.net

Baloteli bën gati kthimin në Milano

Lajmeshqip

Balotelli më afër Milanit

Albeu.com

Shqipmedia Ina Telegrafi Botasot Ora news Koha.net StrugaSot Shqipmedia

15 artikuj të ndërlidhur »