TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-01-14 - 2013-01-20

Shkëmbim Wenger-Ancelotti?

Albeu.com - 20.01.2013

Shkëmbim Wenger-Ancelotti? Një skenar i bujshëm merkatoje po qarkullon orët e fundit në Angli. Paris Saint Germain, siç raporton "Sunday People", ka gati ofertën e bujshme për të rikthyer në Francë trajnerin e Arsenal, Arsene Wenger.

Wenger kërcënon Chelsea-n: Pa mëshirë

Albeu.com

Wenger në PSG, Ancelotti në Arsenal

Ina

Shkëmbim Ancelotti-Wenger?

Botasot

Shkëmbim Ancelotti-Wenger?

Yll Press

Telegrafi Telegrafi InfoAlbania Telegrafi Telegrafi InfoAlbania Top Channel Albeu.com

19 artikuj të ndërlidhur »

Niset trimi për komunë!

Lajm - 20.01.2013

RAMADAN RAMADANI Pavarësisht ndodhive të fundit në Kuvend në Maqedoni, ende vazhdon dilema se çfarë do jenë zgjedhjet që do mbahen këtë pranverë; nëse do jenë vetëm lokale apo edhe parlamentare, siç kërkon opozita maqedonase, subjektet ...

Partitë shqiptare pa lista të përbashkëta për këshilltarë në komunat e rrezikuara

Ina

Arifi dhe Bejta zyrtarisht kandidatë për kryetarë komunash të BDI-së

Idividi

Këshilli i BDI-së, miratoi kandidatët për zgjedhjet lokale

Botasot

BDI, verifikohen kandidatët për kryetar komunash

Albeu.com

Idividi Albeu.com Alsat Albeu.com Botasot Yll Press Yll Press StrugaSot

19 artikuj të ndërlidhur »

Homazh për Skënderbeun me rastin e 545-vjetorit të ndërrimit të jetës

Gazeta Republika - 19.01.2013

ALI HOXHA Për Skënderbeun nuk mund të flitet e të shkruhet ndryshe, përveçse kur është rasti për të bërë homazh për të, si në rastin tonë konkret, në 545-vjetorin e ndarjes së tij nga kjo jetë, si dhe kur përmendja e emrit dhe e veprës së ...

Sot shënohet 545 vjetori i vdekjes së Skënderbeut

Idividi

Përkujtohet heroi ynë kombëtar, aktivitete në Lezhë, Tiranë e Vatikan

Kombetare

Shënohet 545 vjetori i vdekjes së Skënderbeut

Koha.net

Shënohet 545 vjetori i vdekjes së Skënderbeut

Botasot

Panorama Shekulli Portalb Albeu.com Top Channel Idividi Kombetare Panorama

19 artikuj të ndërlidhur »

Si mund t'i ndihmoje gazetaret Graph Search i Facebook

InfoAlbania - 17.01.2013

Facebook ka thene se Graph Search, funksioni me i ri i tij, ka fuqine te behet krahu i djathte i nje reporteri. Meqenese gazetaret jane gjithmone ne kerkim te burimeve te reja dhe fotografive per te shoqeruar lajmet, funksioni me i ri i ...

Facebook e prezantoi sistemin e ri për kërkim

Portalb

9 gjëra që mësuam nga konferenca për shtyp e Facebook-ut

Botasot

9 gjëra që mësuam nga konferenca për shtyp e Facebook-ut

StrugaSot

Facebook prezanton motorin e kërkimit “Graph Search”

Ina

Idividi InfoAlbania Urban It.com.mk Yll Press Botasot StrugaSot Shekulli

18 artikuj të ndërlidhur »

Agjenti francez u vra nga grupi islamik somalez, Al Shabab

Shekulli - 17.01.2013

Mediat e huaja kanë bërë me dije se, grupi islamik somalez Al Shabab ka deklaruar se ka vrarë agjentin sekret francez Denis Allex, pas dështimit të operacionit të forcave speciale për ta liruar atë.

Somali, vritet agjenti francez

Top Channel

Al Shabab vret agjentin francez

Koha.net

Somali, vritet agjenti francez

Ora news

Somalia e pa njoftuar më parë për operacionin francez

VOA

Idividi Shekulli Evropaelire Evropaelire Idividi Top Channel Idividi Ora news

18 artikuj të ndërlidhur »

Jebali: Njohja nga Tunizia, çështje e kryer

Albeu.com - 18.01.2013

Jebali: Njohja nga Tunizia, çështje e kryer Hamadi Jebali Njohja e pavarësisë se Kosovës, nga Republika e Tunizisë po thuajse është çështje e kryer, dhe se i mbetët Presidentit të Tunizisë se kur do ta bëjë publik vendimin për njohje.

Kryeministri i Tunizisë: Njohja e pavarësisë, çështje e kryer

Lajm

Jebali: Njohja e pavarësisë, çështje e kryer

Ina

Kryeministri i Tunizisë: Njohja e pavarësisë së Kosovës, çështje e kryer

Botasot

Kryeministri i Tunizisë: Njohja e pavarësisë, çështje e kryer

Telegrafi

Koha.net Botasot Portalb Albeu.com Lajm Ina Botasot Telegrafi

18 artikuj të ndërlidhur »