TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-07-08 - 2013-07-14

Në Suedi, agjërimi zgjat 21 orë

GazetaDitore - 14.07.2013

Lulea qytet në veri të Suedisë, është një nga qytetet në të cilin agjërimi zgjat më së shumti në botë. Myslimanët në këtë qytet agjërojnë më se 21 orë në ditë, shkruan Agjenci Anadollia.

Të sëmurët kronikë që duhet të kenë kujdes gjatë Ramazanit

Kombetare

Liberta agjëron çdo vit

Albeu.com

Liberta Spahiu agjëron Ramazanin

Lajmeshqip

Ky është qyteti ku agjërohet më gjatë

Portalb

FlashLajme GazetaDitore Portalb Yll Press Yll Press Albeu.com Lajm Lajmeshqip

47 artikuj të ndërlidhur »

Xhandarmëria serbe plagos 5 shqiptarë në kufi

Shekulli - 10.07.2013

Pesë shqiptarë janë plagosur me armë zjarri në fshatin Mirofc të Podujevës, në kufirin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Sipas Policisë së Kosovës, në këtë zonë kufitare ka pasur shkëmbim zjarri në të dy drejtimet, dhe pesë shqiptarë të ...

6 shqiptarë të Kosovës u plagosën në një shkëmbim zjarri me xhandarët serbë

Portalb

Plagosen 4 shqiptarë në kufi me Serbinë

Lajm

Xhandarmëria serbe plagos 5 shqiptar në kufirin Kosovë-Serbi

Albeu.com

Podujevë: Xhandarmëria serbe plagos pesë shqiptarë

Shqipmedia

Ina LajmiFundit Albeu.com Almakos Alsat LajmiFundit Lajmeshqip Alsat

46 artikuj të ndërlidhur »

Çmimi i ujit, Bejta: Duhej rritur që në 2009

Albeu.com - 13.07.2013

Kryetari aktual i komunës së Gostivarit Nevzat Bejta vazhdon të arsyetohet për rritjen e çmimit të ujit në këtë qytet.Ai madje ka thënë se rritja e çmimit të ujit është rekomandim nga KFË Banka gjermane? Ai thotë se Komuna e Gostivarit ...

Gostivari e nis nën urdhrat e boshnjakut Allagiq

Portalb

Shtrenjtohet uji në Gostivar, reagon RDK

Lajm

Alagiç: Me Gostivarin në Evropë

Lajm

Bejta: Humbësit e zgjedhjeve vazhdojnë me manipulim dhe mashtrime

Ina

Yll Press Yll Press Botasot Lajm Lajm Ina Albeu.com Kombetare

45 artikuj të ndërlidhur »

Xherdan Shaqiri, pasuesi i Suarez te Liverpool?

Albeu.com - 14.07.2013

Sinjale të rëndësishme nga merkato për Xherdan Shaqirin. Futbollisti shqiptar i Bayern Munchen është shënjestruar nga Liverpool si një pasuesi ideal i Luis Suarez , me këtë të fundit të destinuar larg "Anfield Road" pasi ka shumë kërkesa ...

Xherdan Shaqiri pasues i Suarez tek Liverpuli?

LajmiFundit

Xherdan Shaqiri pasuesi i Luis Suarez te Liverpooli?

Botasot

Liverpooli, problem ta mbajë Suarezin

Telegrafi

Reali, Higuainin + 12 milionë për Suarezin

Yll Press

FlashLajme BalkanWeb Telegrafi Panorama Sport Ilirida InfoGlobi GazetaDitore Ora news

44 artikuj të ndërlidhur »

Policia boshnjake serbe rrah nënat e Srebrenicës?

Almakos - 14.07.2013

Policia boshnjake serbe është përleshur të shtunën me familjaret e viktimave të masakrës së Srebrenicës, gra myslimane, të cilat vizituan vendin ku të afërmit e tyre ishin ekzekutuar 18 vjet më parë, njoftojnë mediet boshnjake.

Nënat e Srebrenicës përleshen me policinë dhe hynë në vendin e krimit

Ina

Kjo dhimbje nuk përfundon kurrë! (FOTO LAJM)

Albeu.com

Përkujtohet 18 vjetori i Gjenocitit të Srebernicës para OKB-së

Ina

Dhunohen familjarët e viktimave të Srebrenicës

LajmiFundit

Mapo Botasot Telegrafi Ora news GazetaDitore Shqiptarja Info Shqip Gazeta Shqip

44 artikuj të ndërlidhur »

PS: Rishikojmë koncensionet. LSI: Urojmë mos të jetë fushatë

BalkanWeb - 13.07.2013

TIRANE- Programi 300-ditor i qeverisë së re do të jetë gati në 20 korrik, deklaroi dje sekretari për programin në PS, Ilir Beqaj. Në intervista për radion “Evropa e Lirë”, dy bashkëpunëtorët, Ilir Beqaj nga PS dhe Edmond Haxhinasto nga LSI ...

Haxhinasto: S’mund të ketë shërbim shëndetësor falas

Gazeta Start

Prioritetet e qeverisë së re, në fokus shëndetësia, arsimi, borxhi dhe financat

SOT

Shqipëri, prioritetet e qeverisë së re

Shqipmedia

Programi qeverisës i koalicionit, PS - LSI

Evropaelire

BalkanWeb Koha.net Yll Press Mapo Gazeta Idea Express LajmiFundit Albeu.com

44 artikuj të ndërlidhur »