TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-01-07 - 2013-01-13

Australi, vazhdon lufta me zjarret

Botasot - 13.01.2013

Zjarrfikësit australianë vazhdojnë të punojnë për frenimin e përhapjes së mbi 100 vatrave të zjarrit, që deri tani ka shkrumbuar shtëpi dhe mijëra hektarë tokë.

Australi, vazhdon lufta me zjarret

Top Channel

Australi, vazhdon beteja me zjarret

Telegrafi

Në Austri aktivë 15 zjarre

Idividi

Australi, zjarrfikësit në garë me motin

Top Channel

Ora news Botasot Telegrafi Top Channel Ora news Koha.net Top Channel Idividi

17 artikuj të ndërlidhur »

Debakli i platformës së Nikoliqit

Koha.net - 12.01.2013

Pas disa muajsh pritjeje dhe shprese se qëndrimi i ri i Qeverisë serbe ndaj Kosovës do të ketë më shumë realizëm se paraardhësit e saj, në Beograd u publikua një platformë e re e bisedimeve, e cila ka përjetuar një debakël pa e parë mirë ...

Garë e tmerrshme kundër shqiptarëve të Kosovës Lindore

Botasot

Nikoliq: BE e tregoi fytyrën e vërtetë

Idividi

BE-ja shpreson se hidhërimi i Nikoliqit nuk do ta pengojë dialogun

Idividi

BE për refuzimin e Nikoliç

Top Channel

Yll Press Koha.net Yll Press Koha.net Albeu.com Telegrafi Koha.net Panorama

17 artikuj të ndërlidhur »

Bode: Ikja e ÇEZ, lajmë i keq, po s’rrezikojmë dot interesat e shqiptarëve

Shekulli - 11.01.2013

Ministri i Financave, Ridvan Bode në një konferencë për shtyp ka thënë se ikja e ÇEZ-it nuk është një lajm i mirë, por ai shtoi, se interesat e shqiptarëve janë më të rëndësishme dhe s’mund të rrezikohen për një kompani të madhe.

Rritja ekonomike, Bode dhe FMN-ja nuk janë të një mendjeje

Shekulli

Bode: Viti 2012, më i vështiri për ekonominë

LajmiFundit

Ikja e CEZ, Bode: Kompania nuk ia doli në Shqipëri

Albeu.com

PS: Bode gënjen për pagesat

Top Channel

Kombetare Top Channel Ora news BalkanWeb Panorama Gazeta Republika Botasot VOA

16 artikuj të ndërlidhur »

Fjalimi i shumëpritur fundi i anëtarësisë britanike në BE?

DW - 13.01.2013

Sido që të pozicionohet David Cameron në fjalimin e tij parimor lidhur me Evropën, ai do të hasë në problem, thotë në Intervistë për DW Ian Begg, punonjës shkencor në Institutin Evropian të Londës për Studime Ekonomike.

Britania mund ta braktisë BE-në

Ina

Fundi i anëtarësisë britanike në BE?

Yll Press

Fundi i anëtarësisë britanike në BE?

Botasot

Britania ndoshta jashtë BE-së

Ora news

Evropaelire Alsat Botasot Panorama Top Channel Botasot Telegrafi Koha.net

16 artikuj të ndërlidhur »

Futbolli "shpëtoi" Behramin dhe familjen e tij

Ina - 11.01.2013

Valon Behrami ka treguar se futbolli i ka mundësuar që së bashku me familje të sigurojë qëndrimin në Zvicër. Behrami 27-vjeçar ka lindur në Mitrovicë, ndërsa në moshën katërvjeçare është shpërngulur në Zvicër.

Behrami: Futbolli ishte shpëtim për mua dhe familjen time

Shqipmedia

Drama e Behramit, nga lufta në yll

Albeu.com

Futbolli “shpëtoi” Behramin dhe familjen e tij

Kombetare

Futbolli "shpëtoi" Behramin dhe familjen e tij

Koha.net

Telegrafi StrugaSot LajmiFundit Botasot Ina Albeu.com Lajm Telegrafi

16 artikuj të ndërlidhur »