TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-01-07 - 2013-01-13

Serbia miraton rezolutën për Kosovën

Shekulli - 13.01.2013

Rezoluta e Serbisë për Kosovën i jep fuqi kryeministrit serb dhe grupit të bisedimeve për të shkuar në negociata me Kosovën, duke vepruar në bazë të platformës politike të Serbisë të cilën edhe e mbështet rezoluta.

Kuvendi serb miratoi rezolutën për Kosovën

Evropaelire

Serbia e ka humbur "sovranitetin" mbi Kosovën

Albeu.com

Kuvendi i Serbisë e miratoi rezolutën për Kosovën

Alsat

Kuvendi serb miratoi rezolutën për Kosovën

Ina

Evropaelire Albeu.com Top Channel LajmiFundit Portalb Shqipmedia Evropaelire Ora news

129 artikuj të ndërlidhur »

Messi synon edhe shumë "Topa të artë"

Koha.net - 13.01.2013

Madrid, 13 janar - Sulmuesi i Barcelonës, argjentinasi Lionel Messi, ka deklaruar se shpreson t'ua shtojë edhe disa trofe të "Topit të Artë" katër trofeve që i ka fituar gjatë katër vjetëve të fundit, shkruan sot Koha Ditore.

Messi në Milano, takim me përfaqësuesit e Dolce Gabana

Albeu.com

Messi u pa sot në Milano

Ina

Topi i Artë, Messi: Shpresoj të fitoj të tjerë

Shqipmedia

Messi: Dua të fitoj sërish Topin e Artë

Koha.net

Botasot InfoAlbania Kombetare Albeu.com Top Channel Gazeta Republika Koha.net Telegrafi

116 artikuj të ndërlidhur »

Nimic: Kreu shtetëror i përkushtuar në gjetjen e zgjidhjes së kontestit për emrin

Shqipmedia - 12.01.2013

Ndërmjetësuesi në kontestin midis Maqedonisë dhe Greqisë Metju Nimic pas takimit me kryeministrin Nikolla Gruevski deklaroi se ka marrë bindje të fuqishme se zgjidhja e problemit është prioritet i lartë i kreut shtetëror të Maqedonisë, që ...

Mediat greke: Agjenda dhe optimizmi i Nimic për emrin

Ina

Mediat greke për Nimicin

Alsat

Nimic optimist për zgjidhjen e emrit, rikthehet në Greqi

Ora news

Nimic në Shkup, takime me kreun shtetëror

Alsat

Ina Lajm Portalb Idividi Alsat Idividi Alsat Ina

62 artikuj të ndërlidhur »

VMRO i thotë "jo" kërkesave të LSDM-së

Albeu.com - 13.01.2013

VMRO i thotë "jo" kërkesave të LSDM-së VMRO-DPMNE VMRO-DPMNE nuk i është përgjigjur asnjë kërkese të Lidhjes Social-Demokrate të Maqedonisë. Në mbledhjen e rregullt të tij të zhvilluar ditën e shtunë, Komiteti Ekzekutiv i kësaj partie ka ...

VMRO-DPMNE: Nuk ka zgjedhje të parakohshme

Ina

Gruevski i tha 'JO' Cërvenkovskit

Alsat

VMRO-ja refuzon kërkesën e LSDM-së

Portalb

LSDM: S'ka zgjedhje lokale pa parlamentare

Albeu.com

Botasot Yll Press Botasot StrugaSot Top Channel Ina Alsat Ora news

54 artikuj të ndërlidhur »