TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-04-15 - 2013-04-21

Zjarr në depozitat e naftës

Gazeta Republika - 21.04.2013

Një zjarr i përmasave të mëdha përfshiu një bllok depozitash karburanti në fshatin Sallmone të Shijakut. Fillimisht zjarri u deklarua se ra në një autobot dhe më pas përfshiu njërën nga depozitat, duke e nxjerrë situatën jashtë kontrollit.

Durrës, zjarr në një depozitë karburanti, evakuohen banorët

Shekulli

Zjarr i fuqishëm në një karburant në Sukth

Gazeta Start

Maminas, depozitat e karburantit përfshihen nga zjarri

Albeu.com

Zjarr në depozitat e naftës në Maminas, situata jashtë kontrollit

SOT

Top Channel LajmiFundit Lajmeshqip 24 orë Portalb Panorama BalkanWeb AlbanianScreen

19 artikuj të ndërlidhur »

Martinezin e brengos Barcelona

Ina - 21.04.2013

Javi Martinez insiston e Bayern Munichu, përkundër faktit se po kalon momente magjike të formës, do të ketë punë shumë të vështirë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Bayern-Barca, do të vendoset nga detajet

Telegrafi

Xavi: Do të bëjmë gjithçka për të nxjerrë rezultat të mirë në Munih

Ilirida

Martinez: Xavi, më i miri në botë

Telegrafi

Martinez: Xavi mesfushori më i mirë në botë

Ilirida

Ina Top Channel Albeu.com Kombetare Ina Ina Albeu.com Albeu.com

19 artikuj të ndërlidhur »

LDD-ja në Rahovec kalon në LDK

Botasot - 21.04.2013

Lidhja Demokratike e Dardanisë (LDD) në Rahovec, ka kaluar të dielën në Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK). Kryetari i deritanishëm i LDD-së, Qerim Kadiri, tha se kalimi në LDK është bërë me kërkesë të elektoratit, por edhe anëtarësisë.

AAK dhe LDD, "takohen" në Prishtinë

Albeu.com

LDK: Do t’i fitojmë zgjedhjet nacionale dhe lokale

Telegrafi

Mustafa: LDK do t’i fitojë zgjedhjet lokale dhe qendrore

Botasot

Me LDK-në do të fitonte ardhmëria

Botasot

Botasot Koha.net Telegrafi Botasot Telegrafi Telegrafi Botasot Telegrafi

18 artikuj të ndërlidhur »

Limaj mbetet në arrest shtëpiak, refuzohet kërkesa e Salustros

Ina - 19.04.2013

Gjykata ka refuzuar sot kërkesën e prokurorit Maurizio Salustro, që Fatmir Limaj të vendoset në paraburgim. Me vendim të trupit gjykues, që kryesohet nga gjyqtari i EULEX-it, Malkom Simons, atij ti vazhdohet arresti shtëpiak .

S'ka burg për Limajn

Albeu.com

Gjykata rrëzon kërkesën e Salustros për paraburgosjen e Fatmir Limajt

LajmiFundit

Limaj nuk burgoset, Gjykata hedh poshtë kërkesën e Salustros

Telegrafi

Hidhet poshtë kërkesa për paraburgosjen e Fatmir Limajt

Botasot

BalkanWeb Express Albeu.com Lajmeshqip Albeu.com Telegrafi Botasot Telegrafi

18 artikuj të ndërlidhur »

Tetë të vdekur nga sulmet në Irak

Gazeta Start - 19.04.2013

Të paktën tetë persona kanë humbur jetën dhe 27 të tjerë janë plagosur sot në Irak gjatë disa sulmeve me bombë. Lajmi bëhet i ditur bënë të ditur burime zyrtare vendase, sipas të cilave “në Khales, në rajonin Diyala në veri të Bagdadit, ...

Irak: Nga sulmi vetëvrasës në kafene – 27 të vrarë

Evropaelire

Irak, nga sulmi vetëvrasës në kafene – 27 të vrarë

Alsat

27 persona vriten në Irak

Albeu.com

Në një sulm minahedhës janë vrarë shtatë besimtarë sunitë në Irak

Idividi

Botasot AlbanianScreen Idividi Shekulli Idividi Idividi Alsat Top Channel

18 artikuj të ndërlidhur »

Cilat janë sekretet e Google?

Shekulli - 21.04.2013

Pas ankesave pranë Komisionerit të Konkurrencës së Bashkimit Europian, Google deklaron se do të shfaqë më shumë linke nga faqet e konkurrentëve të saj. Në rast se nuk ndodh një gjë e tillë pritet një gjobë e majme.

Ekspozitë me fotot nga Google Street View (FOTO-LAJM)

Albeu.com

Cilat jane sekretet e Google?

DW

Fotografi cel ekspozitë me foto nga Google Street View

Yll Press

Një mënyrë e thjeshtë për të afruar më tepër imazhet në Google Maps

Botasot

Gazeta Republika Top Channel Ilirida Urban Botasot Gazeta Start Albeu.com SOT

18 artikuj të ndërlidhur »

I kujt do të jetë Dollneni?

Portalb - 21.04.2013

Kandidati i VMRO-DPMNE-së është me 2000 mijë vota epërsi para kandidatit të BDI-së, në Komunën Dollnen. Sipas të dhënave të Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ), nga gjithsej 70 për qind e vendvotimeve të numëruara, kandidati i ...

Bujar Osmani, PDSH mbështeti VMRO-në në Dollnen

Portalb

PDSH nuk mbështeti BDI-në, shqiptarët humbin Dollnenin

Albeu.com

VMRO – DPMNE fiton komunën e Dollnenit

Ina

Shqiptarët humbin Dollnenin, Zhernovski fiton Qendrën

Alsat

Yll Press Botasot StrugaSot Portalb Alsat Portalb Ina Shqipmedia

17 artikuj të ndërlidhur »