TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-02-13 - 2012-02-19

Letonezët kundërshtojnë rusishten

Alsat - 19.02.2012

Rezultatet paraprake të referendumit të së shtunës në Letoni tregojnë se qytetarët kanë votuar me shumicë dërrmuese kundër rusishtes si gjuhë të dytë zyrtare në vend.

Referendumi, letonezët refuzojnë gjuhën ruse

Top Channel

Letonezët refuzojnë rusishten

Albeu.com

Letonezët kundërshtojnë rusishten

Botasot

Letonezët kundërshtojnë rusishten

Telegrafi

Ora news Botasot Telegrafi Evropaelire Evropaelire LajmiFundit Albeu.com Lajmeshqip

173 artikuj të ndërlidhur »

Pavarësi, GJND dhe 1244

Gazeta Start - 19.02.2012

Prishtinë - Pas paqartësive disa-javore rreth përfaqësimit të Kosovës në forumet dhe nismat rajonale, Prishtina zyrtare u shpreh në mbështetje të një modeli ku do të merrej parasysh edhe rezoluta 1244 e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, ...

Ngjarje triumfale

Lajm

Zaman: Kosova shtet i ri me probleme

Albeu.com

Me pavarësi, GjND dhe 12 44 në nismat rajonale

Evropaelire

Thaçi e pranon fusnotën me Rezolutën 1244

Albeu.com

Ina Lajmeshqip Botasot Telegrafi Botasot Ora news Telegrafi Panorama

119 artikuj të ndërlidhur »

Albin Kurti lule tek varret e viktimave të Restelicës

Botasot - 16.02.2012

Dy ditë pasi u varrosën, në Restelicë janë shprehur nderimet për viktimat nga drejtues të Lëvizjes Vetëvendosje. Në një komunikatë për media, thuhet se Grupi Parlamentar i kësaj partie ka vizituar Restelicën dhe varrezat ku janë varrosur ...

U gjet viktima e fundit e fatkeqësisë në Restelicë

Idividi

Ndihma nga ajri për barinjtë e izoluar afër Restelicës

Albeu.com

Helikopteri dërgon ndihma për pesë barinjtë

Lajmeshqip

Restelica i dha lamtumirën e fundit viktimës së dhjetë

Ina

Albeu.com Botasot Telegrafi Botasot Gazeta Start Shekulli Gazeta Start Idividi

92 artikuj të ndërlidhur »

Berisha në Dibër: Situata është tërësisht nën kontroll! Po punojmë pa ndërprerje

LajmiFundit - 19.02.2012

Kryeministri Sali Berisha ka zgjedhur sot Qarkun e Dibrës për të monitoruar situatën e krijuar prej reshjeve. Kryeministri garantoi se të gjitha institucionet shtetërore dhe Shtabi i Emergjencave janë në gatishmëri të plotë për të ...

Berisha në Dibër vlerëson punën e autoriteteve

Albeu.com

Ironia e Berishës: Rama pret që të mbijnë vota nga bora

Lajmeshqip

Berisha: Opozita është e çakorduar

Panorama

Berisha vizitoi shtabin e Emergjencave në Dibër

Botasot

Ora news VOA BalkanWeb LajmiFundit Lajmeshqip Top Channel Panorama Botasot

74 artikuj të ndërlidhur »

Allegri: Ndaj Cesenas, shpirtin e Arsenalit

Telegrafi - 19.02.2012

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, u ka sugjeruar lojtarëve të tij që të mbajnë shpirtin që e kanë pasur edhe në ndeshjen ndaj Arsenalit, pasi fitorja ndaj Cesenas është kruciale.

Boateng në dyshim për Juventusin

Telegrafi

Keane: Arsenali më i keq që kam parë

Telegrafi

Allegri: Derbi ndaj Juves është vendimtar

Telegrafi

Arsenali më i dobët që ka parë Keane

Yll Press

Gazeta Start Albeu.com Albeu.com Lajmeshqip Albeu.com Telegrafi Telegrafi Gazeta Start

74 artikuj të ndërlidhur »

Jay-Lo në poza romantike me të dashurin e saj

Lajmeshqip - 19.02.2012

Pak ditë më parë, më saktë ditën e Shën Valentinit, këngëtarja amerikane Jennifer Lopez ka zgjedhur që ta festojë ditën e të dashuruarve duke pozuar përpara fotografit me të dashurin e saj Casper Smart.

Lopez e buzëqeshur për Valentin

Telegrafi

Lori edhe këtë vit beqare

Yll Press

Jennifer Lopez, foto speciale për Shën Valentinin

LajmiFundit

Lori edhe këtë vit beqare

Telegrafi

Botasot Idividi LajmiFundit LajmiFundit Albeu.com Panorama Botasot Botasot

65 artikuj të ndërlidhur »

Izraeli sulmon Gazën

Evropaelire - 19.02.2012

13:21 Izraeli sulmon Gazën 12:39 Dhunë dhe diplomaci në Siri 12:21 Koreja e Veriut kërcënon Jugun 11:16 G20-ta takohet në Meksiko 10:59 Pala serbe “e pasigurt” në vazhdimin e dialogut 10:15 “Cesar must die” merr Ariun e Artë 10:03 ...

Izraeli sulmon Gazën

Botasot

Izraeli sulmon Gazën

Telegrafi

Izraeli sulmon Rripin e Gazëz

Ora news

Donilon ndodhet për bisedime në Izrael

Botasot

VOA Evropaelire Evropaelire Idividi Albeu.com Idividi Top Channel Lajmeshqip

63 artikuj të ndërlidhur »