TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-02-06 - 2012-02-12

Mbi 100 mijë banorë të Qarkut të Kukësit izolohen totalisht nga bora

Ina - 12.02.2012

Reshjet e mëdha të borës që kanë rënë gjatë gjithë natës dhe ditës së shtunë kanë bërë që trashësia e saj të arrijë rreth 1 metër në qytetin e Kukësit dhe deri në 1 metër e gjysmë në qytetet Bajram Curri e Krumë, ndërkohë që në disa ...

Ndalesë e plotë drejt Mavrovës dhe Dibrës

Ina

Bllokohet aksi rrugor që çon drejt Mavrovës dhe Dibrës

Albeu.com

Vjen i ftohti polar, reshje shiu e bore edhe gjysmën e dytë të shkurtit

LajmiFundit

Gostivar, shtabi i emergjencës në gatishmëri

Ina

Albeu.com LajmiFundit LajmiFundit Ora news Botasot Yll Press Telegrafi Telegrafi

79 artikuj të ndërlidhur »

Dëbora bllokon sërish rrugët dhe izolon zonat malore

Gazeta Start - 12.02.2012

Reshjet e dendura të dëborës prej gati 11 ditësh po mbajnë të bllokuara shumë akse rrugore në vend, kryesisht në zonat malore. Në qarkun e Kukësit reshjet e borës bien me intensitet shumë të lartë, ndërkohë që në qytet trashësia ka arritur ...

Dëbora paralizon qarkullimin, ja akset me probleme

Shekulli

25 akse rrugore ende të bllokuara në Shqipëri

Ina

Situatë kritike, izolim dhe rrugë të pakalueshme

Botasot

Dëbora përkeqëson gjendjen, ja akset problematike

Gazeta Start

Gazeta Start Gazeta Start Shekulli Albeu.com Albeu.com Albeu.com Albeu.com Lajmeshqip

75 artikuj të ndërlidhur »

Greqi, Kryeministri paralajmëron “kolaps”

Gazeta Start - 12.02.2012

Kryeministri i Greqisë, Lukas Papadhimos, ka paralajmëruar se niveli i jetesës së qytetarëve grek do të hyjë në një “kolaps” total nëse nuk do të arrihet të miratohet marrja e një kredie prej 130 milionë eurosh.

Greqia para afatit të fundit

Evropaelire

Greqia para sfidës më të rëndë

Alsat

Greqia para afatit të fundit

Botasot

Masat e kursimit, Greqia para afatit të fundit

Ora news

Panorama Yll Press Gazeta Start Top Channel Evropaelire Alsat LajmiFundit Lajmeshqip

70 artikuj të ndërlidhur »

Spahiu: Do largojmë sulltanët e djathtë e të majtë të politikës

Shekulli - 12.02.2012

Shndërrimi i Aleancës KuqeZi në një parti politike zyrtare duket se nuk do të ndodhë deri në maj të këtij viti. Kjo është lënë të nënkuptohet dje nga Kreshnik Spahiu gjatë ceremonisë së themelimit të Këshillit të Aleancës KuqeZi, qarku ...

KLD pritet të zhvillojë nesër mbledhjen e radhës

Botasot

Kreshnik Spahiu jep dorëheqjen, PD: Ndjekje penale

Shekulli

Dorëheqje, për të zgjidhur duart

Shekulli

AK, Spahiu: Jozefina Topalli është më keq se Nexhmije Hoxha

LajmiFundit

Panorama Botasot Botasot Gazeta Start Gazeta Start Shekulli Shekulli Gazeta Start

62 artikuj të ndërlidhur »

Siri, Liga Arabe - OKB me mision të përbashkët

Gazeta Start - 12.02.2012

Liga Arabe ka kërkuar krijimin e një misioni të përbashkët me OKB-në, për t’i dhënë fund trazirave dhe konflikteve njëvjeçare në Siri. BBC ka shfaqur një rezolutë që nuk është publikuar nga Liga Arabe, ku thuhet se misioni Arab ka tërhequr ...

Takim i Ligës Arabe mbi Sirinë

Evropaelire

Takim i Ligës Arabe mbi Sirinë

Alsat

Liga Arabe mblidhet sërish për Sirinë

Albeu.com

Jep dorëheqje kreu i misionit vëzhgues në Siri

Evropaelire

Albeu.com Evropaelire Botasot Ora news Yll Press Telegrafi Ora news Botasot

52 artikuj të ndërlidhur »

Capello drejt kampionatit rus

Albeu.com - 12.02.2012

Trajneri Fabio Kapelo mund të jetë në krye të pankinës së skuadrës së Anzhit në kampionatin rus. Presidenti i kësaj skuadre Kerimov po mendon për shkarkimin trajnerit aktual Kraznozhan për ta zëvëndësuar atë me ish-trajnerin e Anglisë i ...

Anzhi ofertë me vlerë 8 milionë euro për Capellon

LajmiFundit

Capello drejt Chelsea-t?

Yll Press

Maradona: FA kërkoi pretekst për të pushuar Capellon

Yll Press

Conte: Nuk kam nevojë për Capellon

Telegrafi

Botasot Albeu.com Botasot Botasot InfoAlbania Albeu.com Top Channel Albeu.com

50 artikuj të ndërlidhur »

Shaqiri zgjedh nr.17, datën pavarësisë së Kosovës

Lajm - 11.02.2012

Zyrtarizimi i kontratës me talentit shqiptar, Xherdan Shaqiri dhe Bajern Mynih ka entuziazmuar edhe vetë protagonistin me origjinë nga Gjilani. Mesfushori tha se kalimi tek skuadra bavareze është realizimi i një ëndrre, por ai do të sillet ...

Shaqiri zgjedh nr.17 që korespondon me datën pavarësisë së Kosovës

Botasot

Shaqiri zgjedh nr.17, që korespondon me datën pavarësisë së Kosovës

Yll Press

Shaqiri: Do ndjek suksesin te Bajerni

Gazeta Start

Shaqiri: Gati për Bayern Mynih

Albeu.com

LajmiFundit Top Channel Ina Telegrafi Lajmeshqip Top Channel InfoAlbania Albeu.com

46 artikuj të ndërlidhur »