TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-09-10 - 2012-09-16

Al Kaeda bën thirrje për sulme mbi ambasadat e tjera amerikane

Lajmeshqip - 16.09.2012

SHBA – Al Kaeda në gadishullin arabik u ka kërkuar myslimanëve që të vazhdojnë manifestimet kundër filmit anti-Islam dhe ka kërkuar që të sulmohen ambasada të tjera amerikane në Lindjen e Mesme dhe Afrikën Perëndimore.

Autoritetet libiane: Sulmi ndaj konsullatës ishte i planifikuar

Lajmeshqip

Një stuhi tjetër mbi presidentin Obama

Telegrafi

Obama: SHBA nuk do të tërhiqen kurrë nga angazhimi në botë

24 orë

Homazhe para ambasadës së SHBA-ve në Tiranë

Ina

Alsat Albeu.com 24 orë Top Channel VOA Ora news Yll Press VOA

141 artikuj të ndërlidhur »

Gruevski kërcënon: Shqiptarët të ndryshojnë, jo më çështje etnike

Lajmeshqip - 16.09.2012

Shkup – Gruevski këtë e ka theksuar sot gjatë fjalimit të tij në mbledhjen e Unionit të Forcave të Reja të VMRO-DPMNE-së. “Tentimet për të frenuar dhe bllokuar, projekt –ligjin për ‘branitellët’ janë të pakuptimta dhe nuk janë në frymën e ...

BDI nuk shqetësohet për kërcënimet e Gruevskit

Alsat

Gruevski: Ligji i "branitellave", i drejtë dhe kushtetues

Albeu.com

Gruevski: Ngelim në qëndrimin tonë se ligji duhet të sjellet

Portalb

‘Shqiptarët, jo më çështje dhe kërkesa etnike’

Panorama

Yll Press Koha.net Albeu.com Alsat Albeu.com Alsat Ina Portalb

97 artikuj të ndërlidhur »

SHBA-ja evakuon stafin e ambasadave në Tunizi dhe Sudan

Gazeta Start - 16.09.2012

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë evakuuar një pjesë të funksionarëve të ambasadave të Tunizit dhe Khartumit. Zyrtarët e departamentit të shtetit i kanë kërkuar gjithashtu edhe familjeve të diplomatëve e personelit plotësues që të ...

Shtetet e Bashkuara evakuuojnë dy ambasada

Shekulli

Ende e tensionuar gjendja në botën myslimane

24 orë

SHBA tërheq stafin nga Tunizia dhe Sudani

Evropaelire

SHBA tërheq stafin nga Tunizia dhe Sudani

Alsat

Ina Evropaelire Albeu.com Top Channel Albeu.com Portalb Telegrafi Ora news

82 artikuj të ndërlidhur »

Fenomeni: Messi të bën për vete

Albeu.com - 16.09.2012

Fenomeni: Messi të bën për vete Krahasimi mes Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë çështje në mediat e komunikimit. Ronaldo , një nga sulmuesit më të mirë në historinë e futbollit, shprehu mendimin e tij për dy yjet aktualë të ...

Ronaldo injoron Perez (VIDEO)

Albeu.com

City e United, harrojeni Ronaldon

Albeu.com

Ronaldo: Mesi më magjeps më shumë se “CR7”

Gazeta Start

Mourinho: Nuk më intereson dëshpërimi i Ronaldos!

Ina

LajmiFundit Shqipmedia Lajmeshqip Portalb Telegrafi Telegrafi Yll Press Panorama

69 artikuj të ndërlidhur »