TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-08-13 - 2012-08-19

Një fenomen intelektual në politikë - Preç Zogaj

Ina - 19.08.2012

Intelektualë që përfshihen në politikë ka patur e ka kurdoherë mjaftueshëm. Por intelektualë që arrijnë të krijojnë një kauzë politike, të bëhen liderë, të votohen, të fitojnë dhe mandej ta ruajnë deri në fund përmasën e tyre intelektuale ...

Tek Arbën Xhaferi rrinin tok intelektuali dhe patrioti

Top Channel

Takimi Rama- Meta, dëshmitari: I lashë kokë më kokë

BalkanWeb

Bullgaria vlerëson lartë figurën e Arbën Xhaferit

Koha.net

Lamtumirë, Arbën!

Koha.net

Botasot Albeu.com Shqipmedia Shqipmedia Shqipmedia Lajmeshqip Albeu.com LajmiFundit

128 artikuj të ndërlidhur »

Tërnava uron besimtarët e Kosovës

Gazeta Start - 19.08.2012

Prishtinë - Me rastin e faljes së Festës së Fitër Bajramit, myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, u është drejtuar me një mesazh të gjithë besimtarëve myslimanë, duke thënë se të gjithë ata janë vëllezër, prandaj mes të tyre duhet të mbretëroj ...

Muslimanët festojnë Fitër Bajramin

Portalb

Udhëheqësit fetar urime për shqiptarët për Fitër Bajramin

Ina

Kosova feston Fitër Bajramin

Albeu.com

Kosovë, myftiu Tërnava uron Festën e Bajramit

Portalb

Shqipmedia LajmiFundit Alsat Alsat Portalb LajmiFundit Portalb LajmiFundit

98 artikuj të ndërlidhur »

Politikani që do t’ju mungojë shqiptarëve - Gani Qarri

Ina - 18.08.2012

Vdekja e Arbër Xhaferit, këtij personalitetit të shquar, njërit nga intelektualët më të çmuar dhe politikanit nga më të madhej të kombit, jo vetëm në Iliridë por edhe në Shqipëri e Kosovë, la pa fjalë pothuajse çdo shqiptar në trojet tona ...

“Vatra” dhe Harry Bajraktari telegram ngushëllimi për Arbër Xhaferrin

Botasot

Ngushëllim nga Pavle Trajanov deri te familja e Arbën Xhaferit

Idividi

Për të mëdhenjtë shkruhet mirë edhe kur janë gjallë

Lajm

Ikja e maratonomakut

Lajm

Ina Ina Alsat Albeu.com Idividi Lajm Lajm Portalb

97 artikuj të ndërlidhur »

Gruevski dhe Besimi nuk përshëndeten

Ina - 19.08.2012

Kryeministri Nikolla Gruevski dhe ministri i Mbrojtjes, Fatmir Besimi nuk janë përshëndetur dhe nuk kanë qëndruar afër njëri tjetrit në ceremoninë e djeshme të shënimit të përvjetorit të 20 të Armatës së Republikës së Maqedonisë.

Kryeministri Gruevski dhe ministri Besimi nuk përshëndeten

Koha.net

Gruevski në 20-vjetorin e ARM fyen UÇK-në

Shekulli

Parakalim ushtarak, sot ARM feston 20 vite

Portalb

Gruevski në 20 vjetorin e ARM fyen UÇK-në

Ina

Alsat Albeu.com Albeu.com Panorama Ora news Yll Press Botasot Ora news

92 artikuj të ndërlidhur »

Analistët: Para bisedimeve të arrihet konsensusi

Gazeta Start - 19.08.2012

Prishtinë - Në Kosovë, aktualisht, po zhvillohet një debat në lidhje me mundësinë e nisjes së një dialogu politik me Serbinë. Derisa Qeveria e Kosovës po kërkon një konsensus ndërpartiak për këto bisedime, disa nga partitë politike ...

Analistët: Para bisedimeve të arrihet konsensusi

Yll Press

“Unitet i gjerë për bisedime me Serbinë”

Gazeta Start

Tahiri: Serbia të lërë deklaratat por të veprojë

Albeu.com

Analistët: Para bisedimeve të arrihet konsensusi

Evropaelire

Telegrafi Ora news Botasot Koha.net Telegrafi Ora news Telegrafi Shqiptar

78 artikuj të ndërlidhur »

Hoxhaj mesazh shteteve myslimane

Gazeta Start - 19.08.2012

Prishtinë - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram urimi liderëve të shteteve anëtare të Organizatës për Kooperim Islamik (OKI) dhe shteteve anëtare të Ligës Arabe, me rastin e Festës ...

Bajrami, Nishani: Të ruajmë vlerat e familjes

Gazeta Start

Festa e Fiter Bajramit, politikanët urojnë besimtarët myslimanë

Shekulli

“Paqe, solidaritet dhe agjërim të pranuar tek Zoti”

Gazeta Start

Shqipëri, urimi i Bajramit nga kreu fetar Haxhi Selim Muça

Portalb

LajmiFundit Albeu.com LajmiFundit Top Channel LajmiFundit Top Channel 24 orë Albeu.com

67 artikuj të ndërlidhur »

Sudan, shpërthen avioni, 31 zyrtarë të vdekur

Gazeta Start - 19.08.2012

Sudan - T 31 pasagjert e nj avioni q transportonte nj delegacion zyrtar humbn jetn pasi mjeti fluturues me t cilin udhtonin shprtheu n flak. Avioni me zyrtart e lart shkonte n shtetin sudanez t Kordofanit t Jugut pr t festuar Bajramin, ...

KS shqyrton të martën raportin për Kosovën

Gazeta Start

Jahjaga viziton Bashkësinë Islame të Kosovës

Gazeta Start

Mourinho: Të përsërisim sezonin e shkuar

Gazeta Start

Superkupa, trofeu më i pavlerë i shqiptarëve

Gazeta Start

Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start

65 artikuj të ndërlidhur »