TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-08-06 - 2012-08-12

Sela: BDI ka dështuar prandaj do bëjë ministrat kryetar komunash

Portalb - 12.08.2012

Informatat e fundit se Bashkimi Demokratik për Integrim ka tendenca të kandidojë disa ministra aktualë për kryetarë komunash, deputeti opozitar i Partisë Demokratike Shqiptare Ziadin Sela i ka komentuar si dështim i radhës dhe ikje nga ...

Orhan Ramadani kandidat për kryetar komune në Tetovë nga BDI?

Portalb

BDI në nëntor shpallë kandidatët për zgjedhjet 2013

Botasot

Teuta Arifi kandidate në garën për komunën e Tetovës

Ina

Zgjedhjet lokale riformatojnë Qeverinë?!

Alsat

Albeu.com Ina Portalb Botasot Yll Press Albeu.com Shqipmedia Albeu.com

16 artikuj të ndërlidhur »

Konfiskimi i pasurive të ARMO-s, ja urdhrat e sekuestros (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 10.08.2012

Konfiskimi i pasurive të ARMO-s, ja urdhrat e sekuestros (FOTO-LAJM) Pas 1 / 4 Para Vetëm pak ditë pasi është marrë vendimi për sekuestron konservative ndaj aksioneve të Rezart Taçit në kompaninë ARMO si dhe ndaj të gjitha pasurive të ...

Sekuestrohen pasuritë e Rezart Taçit

Gazeta Start

Gjykata vendos sekuestro ndaj bankes " Credins" dhe kompanive te Rezart Taçit

24 orë

Gjykata e Tiranës bllokon pasuritë e Taçit

Ina

Rezart Taçi: Lajmet për bllokimin e pasurive të mia, shpifje

LajmiFundit

LajmiFundit Top Channel VOA Botasot Top Channel LajmiFundit Portalb Albeu.com

15 artikuj të ndërlidhur »

Elbasan, makina mbi trotuar, vdesin dy motra, nëna në gjendje të rëndë

Shekulli - 12.08.2012

ELBASAN - Një aksident tragjik mbrëmë rreth orës 23:00 ka ndodhur në unazën jugore të qytetit të Elbasanit, në vendin e quajtur “Stacioni i trenit”. Një makinë që ecte me shpejtësi skëterrë ka përplasur në trotuar dy motra dhe nënën e tyre.

Aksident i rëndë në Elbasan, dy motrat humbin jetën

Gazeta Start

Dy të vdekur nga një aksident në Elbasan

Albeu.com

Aksident në Elbasan, vdesin dy motra

Top Channel

Aksident tragjik në Elbasan,shuhen në asfalt dy motrat,plagoset rëndë nëna e tyre

Albnow

LajmiFundit Ina BalkanWeb Gazeta Republika Koha.net Botasot Ora news Panorama

15 artikuj të ndërlidhur »

Çitaku-Rexhepi: Vitin e ardhshëm, pa viza në Europë

Gazeta Republika - 12.08.2012

Ministrja e Integrimit Evropian të Kosovës, Vlora Çitaku dhe ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi u shprehën se vitin e ardhshëm edhe qytetarët e Kosovës do të mund të lëvizin lirshëm në hapësirën evropiane.

Çitaku: Vitin e ardhshëm në Evropë pa viza

Gazeta Start

Vizat, kriteret plotësohen brënda vitit

Albeu.com

Citaku e Rexhepi: Kosova vitin që vjen në BE pa viza

LajmiFundit

Çitaku-Rexhepi: Vitin e ardhshëm në Evropë pa viza

Lajmeshqip

Evropaelire Ina Top Channel Botasot Telegrafi Koha.net Ora news Yll Press

15 artikuj të ndërlidhur »

Autonomi për shqiptarët e Serbisë?

Albeu.com - 12.08.2012

Autonomi për shqiptarët e Serbisë? Nëse Serbia kërkon autonomi për serbët e Kosovës, duhet të përgatitet për autonominë e shqiptarëve në Serbi, thotë kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi .

Krasniqi: Dialogu me Serbinë, lëshime të barabarta

Lajmeshqip

Krasniqi: Koalicion i gjerë për bisedime

Evropaelire

Krasniqi: Shqiptarët e Serbisë të kërkojnë autonomi

LajmiFundit

Autonomi për shqiptarët në Serbi

Ina

Top Channel Telegrafi Botasot Koha.net Ora news Yll Press Telegrafi Koha.net

14 artikuj të ndërlidhur »

MO, Thaçi e Cërvenkovski, mendime të kundërta (VIDEO)

Albeu.com - 12.08.2012

MO, Thaçi e Cërvenkovski, mendime të kundërta (VIDEO) Liderët e opozitës Menduh Thaçi dhe Branko Cërvenkovski, edhe njëherë kanë nxjerrë në pah qëndrimet totalisht të kundërta për sa i përket Marrëveshjes së Ohrit .

Ahmeti do të festojë, Gruevski do të rrezitet

Lajm

Analistët: Mos-implementimi zhvlerëson Marrëveshjen e Ohrit

Alsat

MO u arrit me gjak, po zvarritet pa afat!

Lajm

Thaçi dhe Cërvenkovski, qëndrime të kundërta për MO-në

Botasot

Botasot Ina Alsat Yll Press Ora news Portalb Lajm Lajm

14 artikuj të ndërlidhur »