TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-01-16 - 2012-01-22

LDK-ja përkujtoi themeluesin Ibrahim Rugova

Botasot - 22.01.2012

Lidhja Demokratike e Kosovës përkujtoi dhe nderoi me një akademi përkujtimore, ish-presidentin e Kosovës dhe themeluesin e liderin e vet shumëvjeçar, Ibrahim Rugova në 6-vjetorin e vdekjes.

Kosovë, sot 6-vjetori i vdekjes së ish-presidentit Rugova

Shekulli

6 vjet pa Ibrahim Rugovën

Gazeta Start

6 vjet pa presidentin historik Rugova

Ina

Kosova perkujton sot presidentin Rugova

ikub

LajmiFundit Albeu.com Albeu.com Alsat Evropaelire Alsat LajmiFundit Lajmeshqip

42 artikuj të ndërlidhur »

Leksionet e Reekerit për Serbinë

Albeu.com - 22.01.2012

Zëvendësndihmës-sekretari amerikan i Shtetit, Philip Reeker, ka thënë se Washingtoni kërkon nga Serbia që të heq dorë nga Rezoluta 1244. Ai ka thënë se plani katërpikësh i Tadicit është çështje që duhet analizuar, por se ka edhe çështje në ...

Leksionet e Reekerit për Serbinë

Telegrafi

Çka tha Reeker në Beograd ?

Yll Press

Reeker: Serbia të zgjidhë problemet me Kosovën

Top Channel

Reeker: Serbia duhet t’i zgjidhë problemet me Kosovën

Botasot

Telegrafi Telegrafi Albeu.com Albeu.com Albeu.com Top Channel Albeu.com Yll Press

37 artikuj të ndërlidhur »

Takimi i Imamit me Poposkin, mungonte flamuri shqiptar

Gazeta Start - 22.01.2012

Tiranë – Edhe në takimet zyrtare të nivelit të lartë shtetëror, paraqesin diskriminim dhe antishqiptarizëm në Maqedoni. Në vizitën e zhvilluar së fundi nga ministri ynë i Mbrojtjes, Arben Imami, në Shkup, flamuri shqiptar nuk u vu re gjatë ...

Shkup, mungon flamuri shqiptar në takimin Imami-Poposki

Shekulli

MB: Takimi i Imamit me Poposkin, informal

Gazeta Start

AK: Skandali Imami në Maqedoni

Top Channel

Takimi Imami-Poposki pa flamur shqiptar

Albeu.com

LajmiFundit LajmiFundit LajmiFundit LajmiFundit Ina Albeu.com Alsat BalkanWeb

36 artikuj të ndërlidhur »

Tifozët maqedonas i fyejnë shqiptarët edhe në Beograd!

Lajm - 22.01.2012

Primitivizmi i tifozëve maqedonas nuk ka të ndalur. Pas skandalit në Nish, tifozët e përfaqësuesës së Maqedonisë në hendboll kanë vazhduar me fyerjet e tyre ndaj shqiptarëve edhe në Beograd, gjatë ndeshjes me Danimarkën të cilën e humbën ...

Ofendime të reja ndaj shqiptarëve

Alsat

Maqedoni, asnjë masë ndëshkuese për thirrjet antishqiptare

LajmiFundit

Me mjete të buxhetit, Qeveria nesër nis për Beograd 1000 tifozë

Alsat

“Të mallkuarit” e hëngrën “kastravecin”

Lajm

Botasot Botasot Telegrafi VOA Yll Press Albeu.com Alsat Alsat

35 artikuj të ndërlidhur »