TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-01-16 - 2012-01-22

“Të paprekshmit”

Top Channel - 21.01.2012

Irena Luto - Kishte momente kur mendoja komplet jashtë realitetit shqiptar, se Ilir Meta mund të sakrifikohej për t’i hapur rrugën europiane vendit, se Ilir Meta do të përdorej siç përdorën serbët, Karaxhiçin e Mlladiçin.

Ilir Meta: Kam një video për Ilir Metën

Shekulli

Ilir Meta: Kam një video për Ramën

Panorama

Meta: Vendimi i Gjykatës, fitore spektakolare 5 me 0

Shekulli

Meta: Braho ka video të Ramës, e ftoj të japë prova

Shekulli

Gazeta Start LajmiFundit Lajmeshqip Top Channel Albeu.com Lajmeshqip Albeu.com LajmiFundit

83 artikuj të ndërlidhur »

Kreshniku thyen “mitin” Berisha në Kosovë!

Shekulli - 22.01.2012

FAIK KRASNIQI Sulmet e vazhdueshme të Berishës ndaj Kreshnikut( sulmi i fundit tentativa për shkarkimin e Kreshnikut nga KLD-ja) po bëhen për faktin se, Kreshniku u bë më popullor se Berisha në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe në të gjitha ...

Spahiu: Shkarkimi im, mund të bëhet vetëm nga KLD

Shekulli

Berisha: Do ta shkarkojmë Kreshnik Spahiun

Gazeta Start

Spahiu: Parlamenti s’më shkarkon dot

Top Channel

Spahiu: Kuvendi s`më shkarkon dot, Aleanca Kuq e Zi lëvizje qytetare

LajmiFundit

Albeu.com Panorama Panorama BalkanWeb VOA Botasot Shekulli Lajm

82 artikuj të ndërlidhur »

Me xhepat bosh, liberalizimi i vizave s’kryen punë!

Telegrafi - 22.01.2012

Pas fillimit të një dialogu këtë javë me BE-në për liberalizimin e vizave, Kosova tani përballet me detyrën e vështirë të përmbushjes së kritereve të nevojshme për ta bërë realitet këtë proces.

Kosova e vendosur për të hequr vizat

SETimes

Edhe këtë vit me viza

Telegrafi

Lunaçek: Nisja e dialogut për vizat, shenjë e stabilitetit

Shekulli

Lunaçek: Izolimi i kosovarëve, katastrofë!

Gazeta Start

Idividi Lajmeshqip Idividi DW Lajmeshqip Albeu.com Lajmeshqip Ora news

69 artikuj të ndërlidhur »

Moldavi, protesta për zgjedhjet dhe kushtet e jetesës

Shekulli - 22.01.2012

Për zgjedhje të reja e kushte më të mira të jetesës, mijëra protestues janë bashkuar së bashku kundër qeverisë moldave. Protesta është organizuar nga Komiteti për Mbrojtje të Kushtetutës, një grup që përbëhet nga disa parti opozitare.

Protesta në Moldavi

Evropaelire

Protesta në Moldavi

Botasot

Protesta në Moldavi

Ora news

Moldavi, protesta për zgjedhjet dhe kushtet e jetesës

Yll Press

Top Channel Top Channel VOA VOA Top Channel Idividi Alsat Top Channel

63 artikuj të ndërlidhur »

Gjendet “kutia e zezë” e Costa Concordia, nxiret kufoma e 12-të

LajmiFundit - 22.01.2012

Media italiane thotë se palombarët që kontrollonin anijen turistike Costa Concordia, që ndeshi në cektinë javën e kaluar në ishullin Giglio, kanë gjetur diskun e të dhënave të udhëtimit, ndërkohë që një trup tjetër u nxorr nga anija, duke ...

Itali, shkon në 12 numri i viktimave të Costa Concordia

Albeu.com

Gjendet edhe trupi i 13-të në anijen italiane

Evropaelire

Fundosja e Costa Concordia, nxiret kufoma e 13-të në Itali

LajmiFundit

Numri i të vdekurve nga anija italiane Costa Concordia arrin në 13

VOA

Gazeta Start Telegrafi VOA Botasot Gazeta Start Top Channel Lajm Albeu.com

63 artikuj të ndërlidhur »

21 Janari

Shekulli - 22.01.2012

Nga Koloreto Cukali Nuk kam asgjë për të thënë për 21 janarin. Kisha në plan të dilja në bulevard e të sillja ca mbresa. Dola në bulevard, bëmë një rrotullim antiorar me muzikë filmash dhe ikëm pimë kafe. Pra, asnjë mbresë.

Protesta homazh, SHBA u bën thirrje për kujdes amerikanëve

Gazeta Start

Homazhe për viktimat, opozita kërkon drejtësi për 21 Janarin

Gazeta Start

Opozita homazhe për 1 vjetorin e 21 janarit

Ina

Ambasada amerikane: Homazhi mund të kthehet në dhunë

Ina

Albeu.com LajmiFundit Albeu.com LajmiFundit Top Channel Lajmeshqip Alsat Albeu.com

52 artikuj të ndërlidhur »