TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-05-14 - 2012-05-20

Berisha në Çikago, pas kthimit nis punën për Presidentin

Gazeta Start - 20.05.2012

Çikago – Kryeministri Sali Berisha, ministri i Jashtëm, Edmond Haxhinasto, dhe ai i Mbrojtjes, Arben Imami, ndodhen sot në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po marrin pjesë në Samitin e NATO-s që zhvillohet në Çikago.

Çikago: Ivanov takon homologun turk Abdulla Gjyl

Alsat

Në Samitin e Çikagos diskutime edhe mbi Kosovën

Albeu.com

Filloi Samiti i NATO-s në Çikago

Ina

Ballkani dhe Samiti i Çikagos

Ina

Evropaelire Evropaelire Alsat LajmiFundit Albeu.com Top Channel Albeu.com 24 orë

128 artikuj të ndërlidhur »

G8-a: Greqia të mbetet në eurozonë

Gazeta Start - 20.05.2012

Krerët e 8 vendeve me ekonomi më të zhvilluar në botë kanë bërë të ditur se duan që Greqia të qëndrojë në zonën euro. Në komunikatën e samitit që po mbahet në SHBA, drejtuesit e superfuqive botërore u zotuan të angazhohen për ndihmë në ...

Gjiknuri: Sistemi zgjedhor mund të ndryshohet kurdoherë

Gazeta Start

Zgjedhje presidenciale në Serbi, votime edhe në Kosovë

Gazeta Start

Shqipëria tërhiqet, Shëngjini s’i falet Kosovës

Gazeta Start

Forcimi i shpejtë i Lekut, BSH ndërhyn në treg

Gazeta Start

Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start

81 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti Topi takohet me sekretarin e Pergjithshem te OKB Ban Ki Moon

24 orë - 19.05.2012

Presidenti i Republikës, Bamir Topi, në kuadër të pjesëmarrjes në Debatin e Nivelit të Lartë me temë: "Gjendja e Ekonomisë Botërore", zhvilloi sot një takim të veçantë me Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, ...

Nju Jork: Presidenti Topi nderon me medalje personalitete të diasporës

24 orë

Berisha, Topi, Haxhinasto në SHBA

Ina

Presidenti Topi në "Allianz Arena"

Albeu.com

Berisha-Topi shmangin takimin në SHBA, shteti në Tiranë në duart e Topallit

LajmiFundit

Botasot Panorama Ora news Yll Press Koha.net Gazeta Start Gazeta Start LajmiFundit

75 artikuj të ndërlidhur »

Një paçavure patriotizmi

Koha.net - 20.05.2012

Pashë një makth të madh për t’u dukur doemos patriot te të dy kryeministrat! Çfarë u ka ndodhur vallë? Të jenë trembur nga rritja e valës së patriotizmit në Shqipëri dhe Kosovë kundër pazareve të tyre? Të kenë plan të nisin një konflikt me ...

Abetarja e unifikuar

Top Channel

Abetarja e perbashkët

Paragrafi

Fryma për Shqipërinë e Madhe nuk është shuar

Albeu.com

Sipas Tribunalit të Hagës "Srebrenica ka qenë dhe mbetet gjenocid"

Idividi

Idividi Idividi Shqipmedia LajmiFundit Evropaelire LajmiFundit Top Channel Botasot

59 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Berisha kërkon imunitet përmes presidentit

24 orë - 19.05.2012

Lideri socialist Edi Rama tha sot se këmbëngulja e Kryeministrit Berisha për të zgjedhur presidentin e ardhshëm nga rradhët e Partisë Demokratike vjen sepse kërkon që në këtë mënyrë të përfitojë imunitet dhe garanci kur të mos jetë më në ...

Rama: Koalicion me LSI-në po iku nga qeveria (INTERVISTA)

Albeu.com

Kodi Zgjedhor, zbardhet propozimi, PS: Hapja e kutive me 2 vota në KQZ

BalkanWeb

Kodi Zgjedhor, zbardhet propozimi, PS: Hapja e kutive me 2 vota në KQZ

Botasot

Reforma, s’ka konsensus edhe në Kosovë

Top Channel

Gazeta Republika Gazeta Republika Gazeta Start Gazeta Republika Telegrafi Botasot Koha.net Panorama

53 artikuj të ndërlidhur »