TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-01-09 - 2012-01-15

Tirana: Vetëvendosja, si serbët

Panorama - 13.01.2012

Reagimi i Ministrisë së Jashtme: Krijojnë destabilitet . “Aksioni i Vetëvendosjes për bllokimin e kufijve, asgjë të përbashkët me patriotizmin” Shqipëria e ka dënuar aksionin që do të ndërmarrë të shtunën Lëvizja Vetëvendosje në kufirin me ...

MPJ kundër thirrjeve të Vetëvendosjes

Shekulli

MPJ: Bllokimi rrugëve me Serbinë, ekstremizëm

Gazeta Start

Tiranë, MPJ: Thirrjet e Vetëvendosjes janë ekstremiste

LajmiFundit

MPJ: Aksioni i Vetvendosjes nuk i shërben Kosovës

Albeu.com

Lajmeshqip Evropaelire 24 orë Panorama Ora news Botasot Yll Press Telegrafi

13 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e gazetarit në Siri, Franca nis hetimet

Shekulli - 13.01.2012

Prokuroria e Parisit ka hapur një hetim mbi vrasjen e gazetarit Gilles Jacquier në Homs (Siri) pak ditë më parë. Sipas burimeve pranë autoriteteve të drejtësisë, trupi i gazetarit është kthyer në atdhe, ku do t’i nënshtrohet autopsisë ...

Siri, vrasja e gazetarit francez

Top Channel

Vrasja e gazetarit francez në Siri, kërkohet zbardhja e të vërtetës

Ora news

“Mbrojtja e jetës” për gazetarët, kusht në Siri

Shekulli

Kërkohet mbrojtje më e madhe e gazetarëve në Siri

Evropaelire

Botasot Ora news Evropaelire Top Channel LajmiFundit Botasot Telegrafi Ora news

13 artikuj të ndërlidhur »

Zhbllokohet Breza, Tanusha e Malina mbeten edhe më tej të bllokuara

Alsat - 15.01.2012

Fshatrat e Karadakut, Malina dhe Tanusha vazhdojnë të mbeten edhe sot të bllokuar. Edhe pse kreu i komunës së Çuçer Sandevës Jovan Pejkoski aktivizoi dy buldozerë , pastrimi i rrugës është bërë vetëm në rrugën që shpien drejt fshatit Brezë ...

Nisi aksioni për zhbllokimin e Brezës, Tanushës dhe Malinës?!

Alsat

Nisi aksioni për zhbllokimin e Brezës, Tanushës dhe Malinës?!

Botasot

Në Karadak të Shkupit ka filluar zhbllokimi i rrugëve

Idividi

Tanusha, Malina dhe Breza drejt krizës humanitare

Alsat

Albeu.com Albeu.com Ina Alsat Alsat Alsat Albeu.com Yll Press

13 artikuj të ndërlidhur »

Ganatanamo, 10 vjet më pas historia e turpit vazhdon…

Botasot - 13.01.2012

Pikërisht 10 vjet më parë, grupi i parë i terroristëve të dyshuar të kapur në Afganistan dhe Pakistan mbërritën në Guantanamo, Kubë, në bordin e një avioni transportues C-141.

Shënohet 10 vjetori i kampit Guantanamo

Evropaelire

10 vjet Guantanamo - Mbyllja nuk duket në horizont

DW

10 vjet Guantanamo

Evropaelire

Shënohet 10 vjetori i kampit Guantanamo

Ora news

Botasot Telegrafi Yll Press Shekulli Idividi LajmiFundit Albeu.com Panorama

13 artikuj të ndërlidhur »

“Izraeli t’i japë fund pushtimit të territoreve palestineze”

Gazeta Start - 15.01.2012

Bejrut - Sekretari i përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-mun, deklaroi sot se pushtimi izraelit i territoreve palestineze duhet të marrë fund dhe se krijimi i kolonive vështirëson lindjen e një shteti normal ...

Gjenerali amerikan viziton Izraelin

Evropaelire

Gjenerali amerikan viziton Izraelin

Ora news

Gjenerali amerikan viziton Izraelin

Botasot

Palestinezët të cilët janë në martesë me izraelitë nuk mund të jetojnë në Izrael

Idividi

Top Channel Idividi Idividi Idividi Idividi Idividi Idividi Yll Press

13 artikuj të ndërlidhur »

Kriza e Eurozonës në rajon

Top Channel - 14.01.2012

Teksa kriza e Eurozonës pështjellohet pa fund, pasojat në ekonomitë e tjera të lidhura bëhen më të forta. Masat e marra nga Komisioni Europian dhe agjencitë e tjera në varësi të tij prekin direkt jo vetëm ekonomitë e Eurozonës, por edhe ...

Masat kundër krizës në BE, priten efektet edhe në Shqipëri

Albeu.com

Kriza në Greqi, 2011 groposi plot 64,5 miliardë euro nga bankat

Ora news

Nga bankat e Greqisë janë tërhequr 64 miliardë euro

Idividi

Nga bankat e Greqisë janë tërhequr 64 miliardë euro

Yll Press

BalkanWeb Top Channel Idividi Albeu.com BalkanWeb Shekulli Lajmeshqip Yll Press

13 artikuj të ndërlidhur »

Një video shokuese saboton përpjekjet për paqe

DW - 13.01.2012

Rastësi? Një video shokuese me ushtarë amerikane, që urinojnë mbi afganë të vrarë, është shfaqur në internet në një moment, kur bisedimet e fshehta me talibanët kanë hyrë në një fazë kritike.

Talibanët zotohen ta vazhdojnë luftën

Evropaelire

Talibanët zotohen ta vazhdojnë luftën

Alsat

Talibanët zotohen ta vazhdojnë luftën

Botasot

Talibanët sulmojnë ndërtesat qeveritare

Evropaelire

Evropaelire Evropaelire Ora news Botasot Botasot Telegrafi Ora news Botasot

13 artikuj të ndërlidhur »