TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-01-09 - 2012-01-15

Dyshimet në Ministrinë e Shëndetësisë

Evropaelire - 14.01.2012

Zyrtarët e Ministrisë së Shëndetësisë, të arrestuar më 12 janar, nën akuzat për korrupsion, nga Gjykata e Qarkut e Prishtinës tashmë iu është shqiptuar masa prej 30 ditësh paraburgim sekretarit të përhershëm të Ministrisë së Shëndetësisë, ...

Për Ilir Tolajn, u caktuan 30 ditë paraburgim

Botasot

Arrestohen katër funkionarë në Ministrinë kosovare të Shëndetësisë

Idividi

Një muaj paraburgim për 4 të arrestuarit në MSH

Evropaelire

Kosovë, 1 muaj paraburgim 4 zyrtarëve

Top Channel

Evropaelire 24 orë Telegrafi Botasot Albeu.com Albeu.com Lajmeshqip Evropaelire

23 artikuj të ndërlidhur »

Dosja “Remzi Hoxha” në duart e Elisabeta Imerajt

Ina - 12.01.2012

Prokurorja e Krimeve të Rënda, Elisabeta Imeraj, do të përfaqësojë organin e akuzës në procesin penal ndaj tre ish-zyrtarëve të lartë të SHIK-ut, të cilët dyshohen për rrëmbimin, torturimin dhe zhdukjen e biznesmenit shqiptar nga ...

Ndarja nga jeta e Hanës, dosja e Remzi Hoxhës në duart e Imeraj

Albeu.com

Pas Hanës, dosja "Remzi Hoxha" në duart e Elisabeta Imerajt

BalkanWeb

Remzi Hoxha, gjyqi vazhdon aty ku e la Xhevat Hana

Panorama

Topi e Rama në homazhe për Hanën, mungon Berisha

Panorama

Gazeta Start Albeu.com Top Channel LajmiFundit Lajmeshqip Alsat Panorama Ora news

23 artikuj të ndërlidhur »

Nuk ka shifra konkrete rreth dëmeve të shkaktuara nga moti i ligë

Botasot - 13.01.2012

nde nuk ka shifra konkrete rreth dëmeve të shkaktuara nga erërat e fuqishme që përfshinë vendin tonë, sidomos në sferën e bujqësisë. Në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, bëjnë të ditur se komunat i kanë themeluar ...

Bujqësia, ligj i ri për krijimin e kooperativave

Panorama

Reagon Ministria e Bujqësisë

Botasot

Shoqëritë koperativiste në bujqësi

Gazeta Start

Berisha: Të përqendrohemi tek zhvillimi i bujqësisë. Rama: E ke kthyer vendin në gropë të ujërave të zeza

Shekulli

Gazeta Start Albeu.com LajmiFundit Lajmeshqip Albeu.com Lajmeshqip LajmiFundit Panorama

22 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria e Kosovës dënon veprimet e Vetëvendosjes

Evropaelire - 14.01.2012

Qeveria e Kosovës shpreh keqardhje për veprimet e dhunshme të Lëvizjes Vetvendosje, të drejtuara kundër pjestarëve të policisë së Kosovës, të cilët janë në mbrojtje të rëndit dhe ligjit, thuhet në komunikatën për media të Kryeminsitrisë.

Qeveria e Kosovës: Keqardhje për veprimet e dhunshme të Vetëvendosjes

LajmiFundit

Qeveria shpreh keqardhje për veprimet e dhunshme të Vetëvendosjes

Albeu.com

Kosovë protesta, qeveria keqardhje për dhunën

Lajmeshqip

Qeveria shpreh keqardhje për veprimet e Lëvizjes Vetvendosje

Alsat

Ina Ora news Panorama Botasot Shekulli Evropaelire Top Channel LajmiFundit

21 artikuj të ndërlidhur »

Wenger: Henry dhe Van Persie kuptohen mirë

Telegrafi - 14.01.2012

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se Thierry Henry dhe Robin Van Persie mund të luajnë së bashku, pasi kuptohen shumë mirë. “Nëse ekziston bilanc defensiv dhe ofensiv atëherë ata mund të luajnë së bashku.

Henry: Dua të luaj në Champions kundër Milan

Yll Press

Wenger: Henry luan ne Champions. Francezi: Mezi pres te sfidoj Milanin

InfoAlbania

Arsenali në top 4

EC

Henry: Uroj te mos jete goli i fundit. Wenger: Goli i tij ishte si nje enderr

InfoAlbania

Albeu.com Telegrafi Ina Albeu.com InfoAlbania Albeu.com Ora news Yll Press

20 artikuj të ndërlidhur »

Bora e ngricat, bllokohen rrugët e komunat në Korçë, Dibër e Kukës

LajmiFundit - 15.01.2012

Banorët e qarqeve të Kukësit, Korçës dhe Dibrës, po përballen me vështirësi serioze për shkak të rënies së temperaturave dhe redhjeve të borës. Në Korcë, temperaturat kanë arritur deri në -13 gradë celsius, ndërsa njoftohet se ka prani të ...

Ulen temperaturat në gjithë vendin, probleme në disa qytete

Albeu.com

Temperaturat nën 0 "mbërthejnë" vendin, komuna e rrugë të bllokuara

BalkanWeb

Reshjet e borës bllokojnë disa akse rrugore

Botasot

Dëborë në zonat verilindore të vendit

Gazeta Start

Top Channel Lajmeshqip LajmiFundit Top Channel BalkanWeb Ora news Botasot Ina

19 artikuj të ndërlidhur »