TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-01-09 - 2012-01-15

Shkodër, Totozani: Ti jepet fund gërryerjes së lumenjve

Shekulli - 14.01.2012

Gërryerja e shtratit të lumenjve në Shkodër për të marrë materiale inerte dhe pse është e ndaluar me ligj, vazhdon të ndodhë. Madje gjatë paradites së së shtunës kjo është konstatuar dhe nga Avokati i Popullit, Igli Totozani i cili ndodhej ...

Avokati i Popullit: Stop linçimit publik

Telegrafi

Avokati i Popullit: Të respektohet ligji gjatë arrestimeve

Botasot

Mbrojtja e të drejtave të njeriut, Avokati i Popullit kërkesa prokurorisë

BalkanWeb

OSBE: President konsensual, si Avokati i Popullit

Shekulli

Panorama Botasot Botasot Gazeta Start Shekulli Shekulli Gazeta Start LajmiFundit

28 artikuj të ndërlidhur »

Beyonce me lëkurë kafshësh

LajmiFundit - 15.01.2012

Beyonce duket se ka shumë gjasa të kthehet në qendër të deklarimeve dhe sulmeve të shoqatave të mbrojtjes së kafshëve pasi në fotot e fundit promovuese është shfaqur e veshur me lëkurë kafshe.

Beyonce abazoi me lëkurën e kafshëve?!

Botasot

Miza e kalit me emrin Beyonce

ikub

Miza e kalit me emrin Beyonce

Telegrafi

Beyonce "injoron"pacientet e spitalit VIP

ikub

ikub Lajmeshqip Telegrafi Telegrafi ikub LajmiFundit Lajmeshqip Telegrafi

27 artikuj të ndërlidhur »

Iran, sërish inspektim në impiantet bërthamore

Albeu.com - 15.01.2012

Autoritetet iraniane ka vendosur të lejojnë sërish ekspertët e huaj për të inspektuar impiantet atomike në vend. Ministria e Jashtme e këtij vendi ka njoftuar se inspektorët do të shkojnë më 28 janar në Iran dhe do të hetojnë impiantin e ...

Irani lejon ekspertët të huaj bërthamorë

Ora news

Irani do të lejojë sërish ekspertët bërthamorë

Telegrafi

Irani gati për bisedime bërthamore

Gazeta Start

Irani gati të nisë bisedimet me perëndimin

Shekulli

Top Channel Gazeta Start Lajmeshqip Idividi Alsat Idividi Top Channel Telegrafi

27 artikuj të ndërlidhur »

Stafi i Obamës: Romney, një spekulator

Top Channel - 14.01.2012

“Mitt Romney është një spekulator. Ai që në të kaluarën, në krye të fondit të investimeve Bain Capital, ka shkatërruar biznese dhe nxjerrë në rrugë shumë punëtorë”.

Stafi i Obamës: Romney, një spekulator

Botasot

Stafi i Obamës: Romney një spekulator

Ora news

Romney, nën sulm sepse foli frëngjisht

Top Channel

Obama: Republikanët mbrojnë të pasurit

Top Channel

VOA Shekulli 24 orë Albeu.com LajmiFundit Top Channel DW Ina

27 artikuj të ndërlidhur »

KDNJ nga Lugina në bllokadat e 14 janarit

Ina - 13.01.2012

Këshilli për të Drejtat e Njeriut mbështet fuqishëm iniciativën e Lëvizjes VETËVENDOSJE! të 14 janarit 2012, për zbatimin e vendimit për reciprocitet të plotë politik, ekonomik e tregtar ndaj Serbisë.

Presheva mbështetë Vetëvendosjen

Albeu.com

Vetëvendosja: Kosova Lindore nuk është diasporë

LajmiFundit

KDNJ në Preshevë: Mbështesim aksionin e Vetëvendosjes!

LajmiFundit

I presim këmbëkryq në Luginë – Refik Hasani

Ina

Ina Alsat Botasot Ora news Panorama Evropaelire Lajm Albeu.com

26 artikuj të ndërlidhur »

AKIP kundër Mediut: Referendumi për importin e plehrave do të bëhet

LajmiFundit - 15.01.2012

Aleanca Kundër Importit të Plehrave reagoi sot me anë të një deklarate kundër Ministrit të Bujqësisë dhe Mjedisit, fatmir mediu. “Të gjithë qytetarët e Shqipërisë janë në aleancë kundër plehrave!- thuhet në deklaratën e AKIP.

Mediu: Ligji i mbetjeve, sipas standardeve të BE

Panorama

Mediu: PS importoi mbetje të pakontrolluara

Albeu.com

Mediu: Referendumi, lëvizje politike

Top Channel

Analiza e mjedisit, Mediu: PS importoi plehra pa kontroll

Ora news

BalkanWeb BalkanWeb Shekulli 24 orë Shekulli Top Channel Albeu.com Lajmeshqip

25 artikuj të ndërlidhur »

Pronat, Gjykata: Burg 5 ish-zyrtarëve

Panorama - 14.01.2012

Trualli në Kavajë, ish-kreu i Agjencisë së Tiranës mohon akuzën. Gjykata e Tiranës i njohu dje me masën e sigurisë “arrest me burg” pesë ish-zyrtarët e Agjencisë së Kthimit e Kompensimit të Pronave, të arrestuar të mërkurën.

Dosja e prokurorisë, si vodhën zyrtarët e AKKP tokën në bregdet

Shekulli

Burg pa afat për pesë zyrtarët e AKKP-së

Gazeta Start

Akuzohen për korrupsion, gjykata lë në burg 5 ish-zyrtarët e AKKP-së

Albeu.com

Tiranë, 5 zyrtarëve të AKKP-së u komunikohet masa e sigurisë

Ora news

Panorama BalkanWeb Ora news Botasot Shekulli Panorama Shekulli Gazeta Start

24 artikuj të ndërlidhur »

Pas Merkozy-t vjen Monkel

Gazeta Start - 12.01.2012

"Ia kam shpjeguar kancelares gjendjen shpirtërore të italianëve", thotë kryeministri Monti në Berlin. Merkel përgjigjet se nuk do të rëndojë askënd me kërkesën për rreptësi e disiplinë. Gjermania dhe Italia merren vesh.

Monti i ikën BE-së, takon Kamerunin për këshilla

Shekulli

Pas Merkozy-t vjen Monkel - Kryeministri italian Monti tek Merkel

DW

Monti: Evropa duhet të bëjë më shumë për rritjen ekonomike

Evropaelire

Monti: Të punohet më shumë për rritjen ekonomike

Albeu.com

Botasot Panorama Ora news Gazeta Start Shekulli Gazeta Start Idividi Albeu.com

23 artikuj të ndërlidhur »