TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-01-09 - 2012-01-15

Post-protesta në Kosovë!

Gazeta Start - 15.01.2012

Prishtinë – Situata në vendkalimet kufitare në Merdare dhe tek Dheu i Bardhë është normalizuar, njoftohej mbrëmë nga Policia e Kosovës pas një dite me protesta nga Lëvizja Vetëvendosje drejt këtyre pikëkalimeve kufitare më Serbinë.

Aksioni i Vetëvendosjes, lirohen shumica e protestuesve

Shekulli

Rexhepi: Policia përdori forcën minimale mbi protestuesit

Ina

VV: Policia dhunoi protestuesit, Rexhepi: Forca e përdorur, minimale

Alsat

Vetëvendosje: Ja emrat e të arrestuarve!

Alsat

LajmiFundit Albeu.com LajmiFundit LajmiFundit LajmiFundit Top Channel Alsat Lajmeshqip

175 artikuj të ndërlidhur »

Protesta e radhës e "Vetëvendosje!" më 22 janar

Ina - 15.01.2012

Pas një jave Vetëvendosje sërish do të provojë të bllokojë pikat kufitare. Lëvizja e Albin Kurtit ka bërë të ditur në një konferencë shtypi se do të organizojë një protestë të re, për të dielën e ardhshme 22 janar.

Vetëvendosje: Protesta e ardhshme më 22 janar

Albeu.com

Reagimet e AAK dhe LDK ndaj dhunës në aksionin e Vetvendosje së ditës së djeshme

BalkanWeb

Akuza reciproke

Telegrafi

Akuza reciproke

Yll Press

Telegrafi Ora news Panorama Botasot Telegrafi Gazeta Start 24 orë Evropaelire

89 artikuj të ndërlidhur »

Derbi Milan-Inter, publikohen formacionet

Albeu.com - 15.01.2012

Në prag të sfidës mes dy të "mëdhënjve" të futbollit italian Milan dhe Inter, mësohet se skuadra e Milan-it do të ketë nën shërbimin e saj edhe dy prej lojtarëve më të mirë të saj Thiago Silva dhe Clarence Seedorf.

Allegri: Do të mposhtim Interin

Albeu.com

Sonte…përballja e rivalëve të përjetshëm Milan-Inter

LajmiFundit

Interi më i mirë se Milani (VIDEO)

Albeu.com

“Super” Milito i jep fitoren Interit, humb Milani

LajmiFundit

Telegrafi Telegrafi Telegrafi Ora news Ora news Botasot Telegrafi Yll Press

66 artikuj të ndërlidhur »

Messi: Ndërroj dy Topa të Artë me një Kupë Bote

Botasot - 14.01.2012

Lionel Messi, fituesi i freskët i Topit të Artë FIFA, deklaroi në një intervistë për ‘France Football’ se do të hiqte dorë me kënaqësi nga dy Topat e Artë të ardhshëm për të fituar atë të vitit 2014 sepse kjo gjë do të thonte se Argjentina ...

Messi: Jap dy Topa të Artë për Kupën e Botës

Telegrafi

Grafitet e Messi-t pushtojnë Barcelonën (FOTO LAJM)

Albeu.com

Messi: Ndërroj dy Topa të Artë me një Kupë Bote

Top Channel

Messi: Jap 2 Topa të Artë për 1 Kupë Bote

Albeu.com

Lajmeshqip Telegrafi Yll Press InfoAlbania LajmiFundit VOA Top Channel Albeu.com

58 artikuj të ndërlidhur »

Berlusconi: Unë vendosa ta mbajë Paton

Ina - 15.01.2012

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi ka thënë se ishte ai që vendosi ta mbajë, Alexandre Paton në klub pasi lojtari ishte pranë transferimit te PSG. “Unë vendosa ta mbajë Paton në klub pasi ai është një talent i shkëlqyer”.

Berlusconi: Do mbaj Paton, ai është lojtar me talent të madh

Albeu.com

Berlusconi: Pato, asnjëherë pranë largimit

Top Channel

Berlusconi: Unë vendosa për Paton

Telegrafi

Berlusconi: Pato, asnjëherë pranë largimit

Botasot

Gazeta Start Albeu.com Albeu.com Albeu.com Botasot Telegrafi Telegrafi EC

55 artikuj të ndërlidhur »

Itali, mbytja e anijes, 38 të zhdukur

Shekulli - 15.01.2012

38 persona rezultojnë ende të zhdukur nga mbytja e kroçierës në afërsi të ishullit Giglio në Itali. Operacioni i shpëtimit që ka vijuar gjatë gjithë natës ka arritur të shpëtojë nga vdekja shefin e bordit të anijes, Marrico Giampetroni.

Itali, 40 persona ende të pagjetur nga mbytja e anijes

Gazeta Start

Durrës, zjarr në anijen çisternë, dy të vdekur dhe një i zhdukur

Shekulli

Akuza ndaj kapitenit pas aksidentit të kryqëzorit luksoz

DW

Itali, tragjedia në det, kërkohen të mbijetuar

Lajm

LajmiFundit Albeu.com LajmiFundit Evropaelire Albeu.com LajmiFundit Top Channel 24 orë

46 artikuj të ndërlidhur »