TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-04-16 - 2012-04-22

Kosova, strategji për 5 vendet e BE që s'e njohin

Top Channel - 20.04.2012

Në një mënyrë apo tjetrën, Kosova synon të afrohet me pesë vendet e Bashkimit Europian të cilat ende nuk e kanë njohur pavarësinë e saj. Zëvendësministri i punëve të jashtme, Petrit Selimi njoftoi hapjen e një konference ndërkombëtare që ...

Thirrje për më shumë njohje

Evropaelire

Hoxhaj: Pesëshja e BE-së ta njohë Kosovën

Ina

Hoxhaj: Esenciale njohja e Kosovës nga pesëshja e BE-së

Lajmeshqip

Mos njohja e pavarësisë nga 5 shtetet e BE-së nuk është bllok për vendin

Botasot

Yll Press Koha.net VOA Telegrafi Ina Botasot Telegrafi

12 artikuj të ndërlidhur »

Mburoja raketore e Evropës "nuk kërcënon Rusinë"

Evropaelire - 19.04.2012

13:23 Mburoja raketore e Evropës "nuk kërcënon Rusinë" 13:08 KMDLNJ përkrah protestën STOP terrorizmit 12:58 BE kritikon kosovarët për reformën zgjedhore 12:49 Rreth 700 trupa amerikane zbarkohen në Shqipëri 12:45 OSBE nuk komenton mbi ...

NATO e Rusia diskutojnë mbrojtjen raketore

Evropaelire

Mburoja raketore e Evropës "nuk kërcënon Rusinë"

Alsat

Rasmusen: Mburoja raketore në Evropë nuk është kërcënim

Idividi

NATO e Rusia diskutojnë mbrojtjen raketore

Ora news

Botasot Telegrafi Botasot Ora news Botasot Telegrafi

11 artikuj të ndërlidhur »

“Ronaldo është më i miri në botë”

Telegrafi - 22.04.2012

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë. Kështu mendon asistenti i Jose Mourinhos, Aitor Karanka. Superylli i Real Madridit shënoi golin e fitores në Camp Nou dhe thuajse ia siguroi skuadrës së tij titullin e La Ligas, ndërsa ...

“Ronaldo është më i miri në botë”

EC

"El Klasiko" vendos kampionatin?

Alsat

Ndihmësi i Mourinhos: S`luajmë në mbrojtje në “Camp Nou”

LajmiFundit

Klasikja, madrilenët sulmojnë sërish arbitrat

Botasot

Top Channel Lajmeshqip Telegrafi Koha.net Yll Press InfoAlbania

11 artikuj të ndërlidhur »

Paneta: Është e rrezikshme përzierja eventuale ushtarake në Siri

Idividi - 20.04.2012

Uashington, 20 prill 2012 (MIA) - Sekretari amerikan i mbrojtjes Leon Paneta paralajmëroi se përzierja eventuale ushtarake në Siri është e rrezikshme, duke shtuar se SHBA do të vazhdojë me presionin diplomatik dhe ekonomik ndaj Damaskut.

Paneta dënon fotografitë me kufomat afgane

Evropaelire

Paneta dënon fotografitë me kufomat afgane

Botasot

Skandali, Paneta dënon fotografitë me kufomat afgane

Ora news

Ministri Besimi do të takohet me sekretarin e Mbrojtjes së SHBA-së Leon Paneta

Idividi

Idividi Idividi Yll Press Alsat Yll Press VOA

11 artikuj të ndërlidhur »

Berisha i jep titullin Brisbejnit  

Gazeta Start - 22.04.2012

Brisbejn Roar është ekipi kampion i sezonit 2011-12 në A-League, titulli i dytë radhazi për ekipin ku luan Besart Berisha. Pas paraqitjes së jashtëzakonshme gjatë gjithë sezonit, sulmuesi shqiptar ka lënë shenjë edhe në finalen e madhe ...

Besart Berisha i jep titullin Brisbein

Lajmeshqip

Australi, Besart Berisha i jep titullin kampion skuadrës së tij

LajmiFundit

Brisbane Roar fiton titullin falë Besart Berishës – VIDEO

Shqipmedia

Besart Berisha hero, shpallet kampion i Australisë

Telegrafi

Botasot InfoAlbania Koha.net Yll Press Lajmeshqip Koha.net

11 artikuj të ndërlidhur »

“Do zhvendosim varret 40-vjeçare”

Panorama - 19.04.2012

Analiza e Panaritit: Zgjidhim problemin për 10 vitet e ardhshme. Ja pse s’ka konflikt me myslimanët . Zv/kryetari i Bashkisë: Në Tufinë ka 5300 varre të para 1964-s. Vendet për varre të reja në Tiranë kanë mbaruar.

Bashkia Tiranë, reformë sektorit funeral

Lajmeshqip

Bashkia: Ja si do bëhet zhvendosja në varreza murale

Panorama

Bashkia: Ja si do bëhet zhvendosja në varreza murale

BalkanWeb

Varrezat murale, trupi mund të zhvarroset pas 30 vjetësh

Panorama

Ora news Gazeta Start Top Channel Ora news BalkanWeb Panorama

11 artikuj të ndërlidhur »

Greqi, policia dhunon një emigrant

Yll Press - 22.04.2012

Viktima dyshohej se kishte vjedhur një makinë aty pranë. Ngjarja ka ndodhur në qendër të kryeqytetit grek, Athinë dhe ka shkaktuar reagime të ashpra në komunitetin e emigrantëve që jetojnë në Greqi.

Emigrantët shqiptarë që riatdhesohen, gjendje e vështirë në qelitë greke

VOA

Policia greke dhunon një emigrant

Gazeta Start

Greqi, dëshmi e re e dhunës policore mbi emigrantët

Ina

Policia greke ushtron dhunë mbi emigrantët

Alsat

Top Channel LajmiFundit BalkanWeb Botasot Telegrafi VOA

11 artikuj të ndërlidhur »

Ligji i ri penalizon 4500 mësues

Panorama - 19.04.2012

Konfederata dhe Sindikata e Pavarur e Arsimit kundërshtojnë projektligjin për sistemin parauniversitar. Sipas tyre, janë rreth 4500 mësues me arsim të mesëm, të cilët rrezikojnë vendin e punës.

PS: Të sqarohet financimi i shkollave private

Top Channel

Arsim, sindikatat kundërshtojnë projektligjin e ri

BalkanWeb

Ndryshimet në ligjin për arsimin

Top Channel

Parauniversitari, opozita: Ligji joreal

Panorama

Gazeta Start Gazeta Start Top Channel Panorama Koha.net Ora news

11 artikuj të ndërlidhur »

Rusia dhe Kina, ushtrime të përbashkëta ushtarake

Gazeta Start - 22.04.2012

Rusia dhe Kina i kanë filluar sot ushtrimet e përbashkëta ushtarake detare, që do të vazhdojnë deri më 27 prill. Ushtrimet me emrin “Bashkëpunimi detar 2012” po zhvillohen në Detin e Verdhë, me pjesëmarrjen e më se 20 anijeve të marinës ...

Rusia dhe Kina i filluan ushtrimet e përbashkëta ushtarake

Evropaelire

Rusia dhe Kina i filluan ushtrimet e përbashkëta ushtarake

Alsat

Rusia dhe Kina i filluan ushtrimet e përbashkëta ushtarake

Botasot

Ushtrime të përbashkëta ushtarake të Rusisë dhe Kinës

Koha.net

Evropaelire Shqipmedia Idividi Ora news Botasot Koha.net

11 artikuj të ndërlidhur »