TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-04-16 - 2012-04-22

Beogradi liron sindikalistin Hasan Abazi

Lajmeshqip - 21.04.2012

Prishtinë – Hasan Abazi është liruar sot nga paraburgimi pasi që është bërë pagesa prej 20.000 euro në gjykatën e Vranjes. Kryesindikalisti i Metalistëve, Hasan Abazi është liruar sot nga paraburgimi pasi që familja ka paguar kaucion tek ...

Lirohet me kusht kryesindikalisti i Metalistëve të Kosovës Hasan Abazi

LajmiFundit

Lirohet Hasan Abazi

Evropaelire

SHBA, BE fton shqiptarët e Luginës në zgjedhje

Evropaelire

Serbia liron me kaucion Hasan Abazin

Shqipmedia

Top Channel Ina Telegrafi Koha.net Botasot Ora news VOA Telegrafi

16 artikuj të ndërlidhur »

Kujt i shërbejnë deklaratat e kreut ushtarak serb

Koha.net - 21.04.2012

Është vështirë të flitet për një bashkëpunim rajonal në kuadër të iniciativave të ndryshme ndërmjet dy policive, kur kemi parasysh qasjen destruktive dhe tendencat patronizuese të institucioneve serbe të sigurisë ndaj institucioneve të ...

Daciç - ‘Bin Ladeni’ i Ballkanit – Ramiz Bojaj

Ina

Tërmet i matur e goditi bregun jugperëndimor të Greqisë

Idividi

Dikoviç: Policia Kufitare e Kosovës, rrezik për sigurinë

Gazeta Start

Dikoviq: Policia e Kosovës rrezikon sigurinë

Evropaelire

Evropaelire Alsat Lajmeshqip Top Channel Evropaelire Telegrafi Botasot Koha.net

15 artikuj të ndërlidhur »

OKB: Në Ditën e Tokës, botës i duhet më tepër ushqim

Evropaelire - 22.04.2012

14:36 OKB: Në Ditën e Tokës, botës i duhet më tepër ushqim 14:06 Indi: Çaji shpallet pije kombëtare 13:36 Irak: Eksporti i nafëts shënoi rritje të theksuar 13:19 Moskë: Besimtarët e “mbrojnë” fenë ortodokse 11:39 Kosovë: Shënohet Dita e ...

Kosovë: Shënohet Dita e Tokës

Evropaelire

Kosovë, mbillen fidanë në Ditën e Tokës

Lajmeshqip

Dita e Tokës, Basha: Angazhim, ndërgjegjësim

Panorama

Kosovë: Shënohet Dita e Tokës

Botasot

Botasot Telegrafi Ora news Ora news Koha.net VOA Top Channel Botasot

15 artikuj të ndërlidhur »

Bogdanovic: Arrestimi i Arsicit - për frikësim të serbëve!

Gazeta Start - 22.04.2012

Beograd - I ashtuquajturi ministër për Kosovën, Goran Bogdanovic, tha se motivi dhe qëllimi i arrestimit të shefit të “Qarkut të Kosovës”, Goran Arsic, është vazhdimësi e politikës për frikësimin e serbëve në Kosovë.

Arrestohet “kryeshefi i rrethit të Kosovës” Goran Arsiq

Alsat

“Kryeshefi i rrethit të Kosovës” Goran Arsiç, nën arrest

Lajmeshqip

Arrestohet Goran Arsiq

Botasot

Bogdanovic: Arrestimi i Arsicit - për frikësim të serbëve!

Telegrafi

Botasot Koha.net Yll Press Koha.net Botasot Telegrafi Koha.net Telegrafi

15 artikuj të ndërlidhur »

Haraqija: E mbijetova Hagën, këto janë akuza politike

Ina - 21.04.2012

Dy ish-ministrat e Kulturës, Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri do të përballen me aktakuzën për shpërdorimin e detyrës zyrtare. Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka njoftuar se ata akuzohen për lidhje të paligjshme të kontratave me ...

Prokuroria e Prishtinës ngre akt-akuzën ndaj ministrave Haracija dhe Beqiri

LajmiFundit

Aktakuzë kundër Astrit Haraqisë dhe Valton Beqirit

Evropaelire

Haraçija: Akuzat ndaj meje, politike

Ora news

Kosovë, dy ish-ministra akuzohen për shpërdorim detyre

Gazeta Start

Ina Top Channel Telegrafi Koha.net Botasot Lajmetsot VOA Telegrafi

14 artikuj të ndërlidhur »

Liga e Europës, fitojnë Atletiko Madrid dhe Sportingu

LajmiFundit - 21.04.2012

Atletiko Madridi ka shkuar shumë afër për të siguruar kualifikimin për në finalen e Ligës së Evropës që në sfidën e parë. Deri në sekondat e fundit të ndeshjes kundër Valencisë kishte epërsi prej tre golash në “Visente Calderon”.

Europa League, Falcao afron Atletico Madridin me finalen – VIDEO

Shqipmedia

Fitojnë Atletiko Madrid dhe Sporting Lisbona

Top Channel

Atletiko e Sporting fitojnë raundin e parë

Lajmeshqip

Europa League s’njeh “mikpritje”, vendesit bejne “ligjin”

InfoAlbania

Lajm Yll Press Ora news Botasot EC Gazeta Start Alsat Alsat

14 artikuj të ndërlidhur »

Van Persie mohon të ketë biseduar me Barcelonën

Koha.net - 22.04.2012

Londër, 22 prill - Sulmuesi holandez i Arsenalit, Robin van Persie, ka hedhur poshtë shkrimet se është duke menduar për një transferim te Barcelona. Van Persie ishte parë të mërkurën duke vizituar hotelin e Barcelonës në Londër.

Van Persi vendos të ardhmen para Euro 2012

Lajmeshqip

Van Persie: Duhet ta mposhtim Chelsean

Telegrafi

Van Persie duhet të vendos para Evropianit

Yll Press

Van Persi bën Juven për vete

Gazeta Start

Telegrafi InfoAlbania Lajm Koha.net Gazeta Start Lajmeshqip Koha.net EC

14 artikuj të ndërlidhur »