TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-04-16 - 2012-04-22

Shkup, familjet shqiptare largohen nga Radishani

Gazeta Start - 17.04.2012

Shkup - Familjet shqiptare prej mbrëmë janë larguar plotësisht nga lagjja Radishan e Shkupit, për shkak të pasigurisë. Banorët janë vendosur tek të afërmit e tyre në lagjet e Shkupit dhe qytetet e tjera, deri në qetësimin e situatës, bën ...

Familjet shqiptare largohen nga Radishani

Ina

Natë e tensionuar në Shkup

24 orë

100 shqiptarë kanë lëshuar Radishanin

Lajm

Shkup: 100 shqiptarë kanë lëshuar Radishanin

Shqipmedia

Lajmeshqip Top Channel Ora news Panorama BalkanWeb Panorama Gazeta Start Alsat

21 artikuj të ndërlidhur »

Jolie dhe Pitt në ‘muajin' e mjaltit në Galapagos

Koha.net - 22.04.2012

New York, 22 prill - Martesa e Angelina Jolie dhe Brad Pitt vazhdon të komentohet duke u kthyer kështu në çështjen më të përfolur. Sipas revistës “USWeekly” një burim është shprehur se në çastin e propozimit nga Brad, Angelina ka ...

Martesa e Pitt e Jolie, ceremoni private në Jug të Francës

Lajmeshqip

Brad e Angelina do të martohen në 11 gusht

Shqipmedia

Pas fejesës, "Brangelinët" shpërngulen për në Londër

Koha.net

Pas fejesës, “Brangelinët” shpërngulen për në Londër

Yll Press

Yll Press Botasot Koha.net Koha.net Top Channel Koha.net Koha.net Botasot

21 artikuj të ndërlidhur »

Shefat vendosin për reformën zgjedhore

Telegrafi - 21.04.2012

Hashim Thaçi, Isa Mustafa, Albin Kurti, Blerim Shala e Behgjet Pacolli e kanë në dorë zhbllokimin e reformës zgjedhore. Ata duhet të arrijnë një marrëveshje për numrin e zonave zgjedhore dhe mënyrën e hapur apo të mbyllur për listat ...

A po ju rrihet?

Telegrafi

Komisioni për Ligjin për Zgjedhjet, shqyrton punën e deritanishme

Botasot

Komisioni për reformë zgjedhore kërkon zgjatjen e mandatit

Botasot

BE kritikon kosovarët për reformën zgjedhore

Alsat

Lajmeshqip Panorama Botasot Ora news Telegrafi Panorama Koha.net Gazeta Start

20 artikuj të ndërlidhur »

Francë - Dita e fundit e fushatës

Evropaelire - 20.04.2012

08:47 Francë - Dita e fundit e fushatës 08:32 Talibani i arratisur paraqitet në video 08:11 Zgjedhjet lokale serbe “do të mbahen” në Zubin Potok e Zveçan 08:00 Rrëzohet helikopteri amerikan 07:33 NATO i kërkon Rusisë e Kinës të ndihmojnë ...

Pakistan, talebani i arratisur paraqitet në video

Ora news

Talibani i arratisur paraqitet në video

Botasot

Talibani i arratisur paraqitet në video

Telegrafi

Hakani - prapa sulmeve në qytetet afgane

Evropaelire

Evropaelire Botasot Ora news Botasot Ora news Koha.net Evropaelire Ora news

20 artikuj të ndërlidhur »

Ferizaj në pritje të nisjes së fushatës zgjedhore

Botasot - 22.04.2012

Fushata zgjedhore për kryetar të Ferizajt do të filloi nesër, e ne të cilën gjashtë subjekte politike, një koalicion dhe një kandidat i pavarur, pritet që para qytetarëve dhe elektoratit të tyre të shpalosin programet e tyre zgjedhore, ...

Ethet zgjedhore në Ferizaj

Telegrafi

Të hënën në Ferizaj fillon fushata parazgjedhore

Koha.net

Thaçi kërkon ndihmën e Shtërpcës për kandidatin e PDK-së

Koha.net

Të hënën nis fushata zgjedhore në Ferizaj

Koha.net

Koha.net Botasot Koha.net Telegrafi Koha.net Botasot Botasot Koha.net

19 artikuj të ndërlidhur »

Triumf kampionësh, Reali mposht Barçën

Panorama - 22.04.2012

Vulos Ronaldo, tani “galaktikët” kanë 7 pikë larg . Skuadra e Murinjos ka fituar me meritë të plotë kundër Barcelonës, duke shkuar tashmë në 7 pikë avantazh kundër rivalëve të tyre të përjetshëm.

Kazijas: Unë, trajner si Murinjo!

Lajmeshqip

Bajerni mund Realin

Top Channel

Murinjo: Goli i Riberi është i parregullt

Lajmeshqip

Murinjo: Goli i Riberit ishte i parregullt

Shqipmedia

Panorama Shqipmedia Lajmeshqip Yll Press Yll Press Botasot Panorama Gazeta Start

19 artikuj të ndërlidhur »

Bahrejn, një i vrarë para garave të Formula 1

Lajm - 22.04.2012

Raportohet se një person është gjetur i vrarë me plagë nga arma e zjarrit në Bahrejn, pas përleshjeve gjatë natës me policinë. Një grup opozitar tha se kufoma e personit Salah Abas Habib, është gjetur në fshatin shiit Shakhira, afër ...

Vettel triumfon në Bahrejn

Lajm

Formula 1, Vettel triumfon në Çmimin e Madh të Bahrejnit

Shqipmedia

Bahrejn: Një person është vrarë para garave të Formulës 1

Botasot

Vettel triumfon në Bahrein, Raikkonen rikthehet në podium

Koha.net

Botasot Yll Press Gazeta Start Evropaelire LajmiFundit Shqipmedia LajmiFundit Koha.net

19 artikuj të ndërlidhur »

Koreja Veriore bëri të ditur se do të gjuajë satelit "njëri pas tjetrit"

Idividi - 20.04.2012

Seul, 20 prill 2012 (MIA) - Koreja Veriore paralajmëroi sot se do të gjuajë satelit "njëri pas tjetrit", duke e neglizhuar edhe një herë gjykimin e bashkësisë ndërkombëtare pas tentimit jo të suksesshëm të dërgimit të satelitit në orbitë, ...

Koreja Veriore bëri të ditur se do të gjuajë satelit "njëri pas tjetrit"

Yll Press

Koreja e Veriut u thotë armiqve: Ulërini sa të doni!

Telegrafi

K. Veriore tërhiqet nga marrëveshja me SHBA

Botasot

Koreja Veriore tërhiqet nga marrëveshja me SHBA-në

Ora news

Telegrafi Idividi Koha.net VOA Evropaelire Evropaelire Alsat 24 orë

18 artikuj të ndërlidhur »