TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-04-16 - 2012-04-22

Bundesliga, Borussia Dortmund shpallet kampion

Top Channel - 22.04.2012

Borussia Dortmund është shpallur kampion i Bundesligës pas fitores 2-0 ndaj Borussia Monchengladbach. Kur duhen edhe dy ndeshje nga përfundimi i sezonit skuadra verdhezi është e shkëputur 7 pikë nga Bayern Munchen i vendit të dytë.

Dortmundi vërtetoi titullin!

Lajm

Bundesliga, Borussia Dortmund shpallet kampion – VIDEO

Shqipmedia

Dortmundi mbron titullin e Gjermanisë

Koha.net

Bundesliga, Borussia Dortmund shpallet kampion

Yll Press

Gazeta Start Botasot Panorama Telegrafi Botasot Gazeta Start

11 artikuj të ndërlidhur »

Ruçi: S’do lejojmë zgjedhjen e Presidentit, Topalli: Bëhuni burra me mocion mosbesimi

Panorama - 20.04.2012

Debat në Kuvend për votimin e anëtarit të KLD, PS: S’keni numrat . Topalli: Bëhuni burra e bëni mocion me Ramën Kryeministër. Parlamenti u përfshi dje në debate të ashpra midis maxhorancës dhe opozitës për mënyrën e votimit të anëtarit të ...

Ruçi: Ktheni votën e fshehtë; Topalli: Presidentin e zgjedhim ne

Gazeta Start

Kuvend, debate për anëtarin e KLD-së

Top Channel

Parlamenti, Patozi-Ruçi: “Për të rrëzuar qeverinë duhen këllqe”

Lajmeshqip

Kuvend, debate për votimin

Top Channel

Ora news Panorama BalkanWeb Botasot Botasot Panorama

11 artikuj të ndërlidhur »

Turizmi në Gjirokastër, në krizë prej motit të keq

Ora news - 21.04.2012

Krizë në numrin e vizitorëve në qytetin e Gjirokastrës. Kalaja e qytetit, si monumenti kryesor turistik, ka pritur që prej fillimit të prillit jo më shumë se 50 vizitorë të huaj, shifër kjo e papërfillshme krahasuar me pritshmëritë e ...

Monumenti i Pavarësisë, përfundon votimi i publikut

Gazeta Start

Mbrojtja e monumenteve

Top Channel

Monumenti i Pavarësisë, populli voton banesën me shqiponjë

Panorama

Monumenti i Pavarësisë, populli voton banesën me shqiponjë

Yll Press

Botasot Ora news Idividi Lajmeshqip Panorama InfoAlbania

11 artikuj të ndërlidhur »

Kodi Penal i Kosovës, gazetarët protestë para Kuvendit

LajmiFundit - 22.04.2012

Shoqata e Gazetarëve Profesionistë të Kosovës lajmëroi se do të protestojë të hënën para ndërtesës së Kuvendit të Kosovës. Protesta mbahet në shenjë kundërshtimi ndaj miratimit të Kodit të ri Penal të Kosovës i cili mban përgjegjës ...

Gazetarët protestojnë të hënën kundër Kodit të ri Penal

Koha.net

AGPK: Gazetarët, nesër në protestë

Telegrafi

AGPK: Gazetarët, nesër në protestë

Botasot

Gazetarët protestojnë para Kuvendit të Kosovës

Ora news

Top Channel Koha.net Telegrafi Ora news Botasot

10 artikuj të ndërlidhur »

Australia shpall planin e tërheqjes nga Afganistani

Gazeta Start - 17.04.2012

Kryeministrja Julia Gillard thotë se Australia do të tërheqë trupat e saj nga Afganistani përpara nga ç’ishte planifikuar më parë. Gillard shpalli planin gjatë një fjalimi në Kanberra, para mbajtjes së një konference të rëndësishme në ...

Australia tërheq para kohe trupat nga Afganistani

Evropaelire

Australia afron tërheqjen nga Afganistani

Top Channel

Australia do ta tërheqë ushtrinë nga Afganistani një vit para të planifikuarës

Idividi

Australia afron tërheqjen nga Afganistani

Lajm

Ora news Koha.net Panorama Botasot Telegrafi

10 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria kritikon EULEX-in për fushatën e Koshtunicës në veri

Gazeta Start - 18.04.2012

Prishtinë - Qeveria e Kosovës e ka kundërshtuar fushatën parazgjedhore të Vojsllav Koshtunicës në veri. Ajo sërish ka kritikuar EULEX-in që nuk ia ka ndaluar hyrjen Koshtunicës nga Serbia në Kosovë, raporton KTV-ja.

Koshtunica në Mitrovicë : Nuk ka Serbi pa Kosovën

Ina

Mitrovicë, Koshtunica: Ruani Kosovën

Lajmeshqip

Mitrovicë, Koshtunica:Të ruhet Kosova

BalkanWeb

Qeveria kritikon EULEX-in për fushatën e Koshtunicës në veri

Koha.net

Evropaelire Botasot Botasot Koha.net Ora news

10 artikuj të ndërlidhur »

Bie makina në humnerë, një i vdekur dhe 2 të plagosur

Gazeta Start - 19.04.2012

Tropojë – Si pasojë e një aksidenti automobilistik, një person gjeti vdekjen dhe dy të tjerë mbetën të plagosur. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm në afërsi të fshatit Gri në Tropojë, kur një automjet ka përfunduar në një humnerë.

Tropojë, shkon në dy nr i viktimave nga aksidenti

Gazeta Start

Tropojë, makina bie në humnerë, 1 i vdekur

Ina

Tropojë, makina bie në humnerë, 1 i vdekur, 2 të plagosur

Ora news

Tropojë, makina bie në humnerë, 1 vdes, 1 plagoset

BalkanWeb

Panorama Botasot Koha.net Ora news BalkanWeb

10 artikuj të ndërlidhur »

Casillas: Fitore e madhe ndaj Barcelonës

LajmiFundit - 22.04.2012

Kapiteni dhe portieri i Real Madridit, Iker Casillas, e ka quajtur fitoren në Camp Nou të shtunën si hap gjigant drejt titullit në La Liga. “Ne kemi bërë një hap gjigant drejt titullit në La Liga duke mposhtur Barcelonën.

Casillas: Fitore gjigante

Telegrafi

Casillas: Fitore gjigante

Ora news

Casillas: Fitore gjigante

Yll Press

Casillas: Fitore e madhe ndaj Barcelonës

Botasot

InfoAlbania Telegrafi Ina Telegrafi EC

10 artikuj të ndërlidhur »