TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-04-16 - 2012-04-22

Rrëfimi gjakftohtë i Breivik

Top Channel - 21.04.2012

Nga salla e gjyqit të shekullit për Norvegjinë, Anders Behring Breivik i ka bërë të dridhen njerëzit jashtë me detajet gjakftohta të vrasjeve që tronditën vendin një vit më parë. “100 zëra më kumbonin në kokë. Të gjithë thoshin: mos e bëj.

Breivik: Kam qenë “njeri i mirë”

LajmiFundit

Autori i masakrës në Norvegji i tregon gjykatës detajet e krimit

24 orë

Vazhdon gjykimi i Breivikut

Evropaelire

Breiviku thotë se ka qenë “njeri i mirë”

Evropaelire

Top Channel Alsat Idividi Ora news Botasot Yll Press Koha.net Botasot

96 artikuj të ndërlidhur »

Nuk precizohen “mjetet kushtetuese”

Evropaelire - 22.04.2012

Edhe pse Beogradi zyrtar ka hequr tashmë dorë nga organizimi i zgjedhjeve lokale në territorin e Kosovës, disa nga përfaqësuesit e banorëve serbë të pjesës veriore të vendit vazhdojnë të insistojnë se më 6 maj do të ketë zgjedhje për ...

Mustafa: Zgjedhjet, me kohë

Botasot

Zgjedhjet do të mbahen me kohë?

Telegrafi

Nuk precizohen “mjetet kushtetuese”

Telegrafi

Nuk precizohen “mjetet kushtetuese”

Botasot

Koha.net Koha.net Koha.net Telegrafi Gazeta Start Evropaelire Ina Alsat

85 artikuj të ndërlidhur »

Fatos Nano merr “votat” e para drejt Presidencës

Gazeta Start - 22.04.2012

Tiranë – Fatos Nano e ka nisur zyrtarisht garën për President të vendit, teksa nga mazhoranca ende nuk është shfaqur ndonjë kandidaturë. Pas takimit me kreun e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nano, ka marrë dje mbështetjen edhe të kreut ...

Presidenti i ri, Berisha: Nanon do e takoj!

Gazeta Start

PBDNJ përkrah Nanon për president

Ina

Nano bën gati takimin me Ramën, Dule i PBDNJ: Unë do ta mbështes

LajmiFundit

Arvizu: Nano President? Ka kualifikime. Shumë shqiptarë të ndershëm janë gati

LajmiFundit

Alsat LajmiFundit Top Channel Top Channel LajmiFundit Top Channel Lajmeshqip LajmiFundit

75 artikuj të ndërlidhur »

Miliona francezë në votime për presidentin e ri

Gazeta Start - 22.04.2012

Paris – Në Francës nisën sot në mëngjes votimet për zgjedhjet presidenciale në vend, ku në garë është Presidenti aktual Nicolas Sarkozy dhe socialisti François Hollande, më favoriti për këto zgjedhje.

Franca voton për presidentin e ri

Top Channel

Francë, sot zgjedhjet presidenciale

Ina

Franca votoi për zgjedhjet presidenciale

Evropaelire

Franca voton për presidentin e ri

LajmiFundit

Lajm Shqipmedia Top Channel Lajmeshqip Alsat LajmiFundit 24 orë Shqipmedia

73 artikuj të ndërlidhur »

Bajerni dënon Riberyn me 50 mijë euro

Shqipmedia - 22.04.2012

Nuk ka kaluar pa u ndëshkuar incidenti mes Ribery dhe Robben. Sipas “Bild”, francezi është gjobitur me 50 mijë Euro nga Bayern Mynih, sepse ka goditur shokun e skuadrës në dhomat e zhveshjes pas pjesës së parë të takimit me Real Madridin, ...

Ribery gjobitet me 50 mijë euro për grushtin ndaj Robbenit

Koha.net

Robben mund të kaloj në Chelsea, Arsenal e Tottenham

Koha.net

Arjen Robben e Franck Ribery, sherr në dhomat e zhveshjes

LajmiFundit

Bayern Munchen, sherr Robben-Ribery

Botasot

Telegrafi Yll Press Lajm Top Channel Ina Botasot Telegrafi Telegrafi

70 artikuj të ndërlidhur »

Turku ndan drejtësinë në ndeshjen Barça-Chelsea

Lajm - 22.04.2012

Federata Evropian e Futbollit (UEFA) ka vendosur që gjyqtari turk, Cuneyt Cakir të ndaj drejtësinë në ndeshjen e dytë të gjysmë-finale së Champions League në mes të Barcelonës dhe Chelsea, e cila do të luhet të martën.

Futbollistët tallen me Drogba: “Je një lojtar i mirë, por qendro në këmbë”

Yll Press

Di Matteo i kënaqur me pikën

Telegrafi

Turku ndan drejtësinë në ndeshjen Barça-Chelsea

Koha.net

Di Matteo: Drogba duhet të rinovojë

Telegrafi

Botasot Yll Press InfoAlbania Lajmeshqip Top Channel Telegrafi Ora news Top Channel

70 artikuj të ndërlidhur »

Situatë e qetë në Shkup, hetohet vrasja

Evropaelire - 22.04.2012

Kanë vazhduar edhe të dielën hetimet lidhur me vrasjen e pesëfishtë më 12 prill në afërsi të fshatit Smilkovcë në periferi të Shkupit, ndërsa për dallim nga ditët e para të krimit, tani situata duket më e pak tensionuar.

Si u realizua vrasja e pesëfishtë në Shkup

Gazeta Start

Serbia përfshihet në hetimet e vrasjes së pesëfishtë në Smilkovc

Ina

Si u realizua vrasja e pesëfishtë në Smilkovc

Ina

MPB-ja vazhdon hetimet rreth vrasjes së pesëfishtë në Smillokvcë

Alsat

Ina Botasot Botasot Botasot Ora news Koha.net Koha.net Botasot

50 artikuj të ndërlidhur »

Lëvizja "Bashkohu" përkrahë protestën për veriun

Koha.net - 21.04.2012

Prishtinë, 21 prill - Lëvizja "Bashkohu" po përcjell me vëmendje zhvillimet politike sociale dhe ekonomike të Kosovës, gjithashtu paralajmëron edhe popullin e Kosovës për një rrezik që po i kanoset vendit dhe qytetarëve te saj, thuhet në ...

“Bashkohu” përkrah protestën për veriun

Telegrafi

Seanca e jashtëzakonshme

Lajm

Debate dhe akuza për veriun

Gazeta Start

Veriu, seanca e jashtëzakonshme

Top Channel

Lajmeshqip Top Channel Evropaelire Telegrafi Botasot VOA Gazeta Start Gazeta Start

50 artikuj të ndërlidhur »