TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-02-07 - 2011-02-13

Realpolitika amerikane dhe shqiptarët

Shekulli - 13.02.2011

Ndërsa shohim se si shpalosen ngjarjet në Egjipt nuk është e vështirë të bëhen krahasimet me Shqipërinë.Që të dy vendet sundohen nga regjime autoritare dhe të korruptuara që kanë humbur sensin e realitetit.

Protestuesit pro-demokracisë rikthehen në sheshin Tahrir

BBC

Egjipt, shpërndahet parlamentin, zgjedhjet pas gjashtë muajsh

Shekulli

Pezullohet Kushtetuta dhe shpërndahet paralmenti në Egjypt

BBC

Egjipti i kthehet normalitetit

Evropaelire

LajmiFundit Evropaelire Alsat Ina Shqipmedia LajmiFundit Top Channel Evropaelire

330 artikuj të ndërlidhur »

Vazhdon ngërçi mes PDK dhe AKR, shkak posti i presidentit

Shekulli - 13.02.2011

PDK dhe AKR nuk po arrijnë dot në një marrëveshje për koalicionin. Shkak për këtë vazhdon të mbetet posti i Presidentit, të cilin AKR-ja ngul këmbë që t'i jepet Behxhet Pacollit, kurse PDK-ja sheh si të përshtatshëm Jakup Krasniqin.

PDK tërhiqet dhe pranon Pacollin president

Ina

Koalicioni, arrihet marrëveshja AKR-PDK, Pacolli President

LajmiFundit

Thaçi i Kosovës thotë se ai ka mbështetje të mjaftueshme për të formuar qeverinë

SETimes

PDK dhe AKR ende pa marrëveshje për koalicionin

Ina

Koha.net Telegrafi Lajmetsot Lajmetsot Koha.net Lajmetsot Yll Press Yll Press

136 artikuj të ndërlidhur »

Shkup, përleshje mes shqiptarëve dhe maqedonasve

Shekulli - 13.02.2011

Përleshje me gurë është shënuar në Maqedoni mes qytetarëve shqiptarë dhe atyre maqedonas. Përplasja në Shkup ka ndodhur për shkak se organizatat jo qeveritare të drejtuara nga shqiptarët kanë thirrur një protestë kundër ndërtimit të një ...

Kuzman, hesht për rastin në 'Kala'

Alsat

Situatë e tensionuar dhe incidente në Kalanë e Shkupit

Ina

Incident në kishën e kalasë së Shkupit (VIDEO,FOTO)

Koha e Re

Shkup: Përleshje për shkak të ndërtimit të kishës

Evropaelire

Lajm LajmiFundit Shqipmedia Koha e Re Top Channel Ina Evropaelire Shqipmedia

85 artikuj të ndërlidhur »

Kantrimen dhe vesi i opozitës

Botasot - 13.02.2011

Ngjarje të dendura në harkun kohor të ditëve të fundit janë çoroditëse për dikë që do të meditojë ca çaste i qetë dhe të gjykojë pavarësisht. Një amerikan i lartë vjen në Tiranë dhe u jep një mësim të mirë politikanëve; dy emra të përfolur ...

Kantrimen ka takuar Albin Kurtin

Evropaelire

Miqësia amerikane është me rëndësi absolutisht vendimtare për fatin e kombit shqiptar

Botasot

Si t’i lexojë klasa politike këshillat e Tomas Kantrimenit

Botasot

Kantrimen viziton Prishtinën

Gazeta Start

Shekulli Gazeta Start Evropaelire Idividi Idividi Idividi Koha e Re LajmiFundit

77 artikuj të ndërlidhur »

Amerikanët përfundimisht takohen me Albin Kurtin

Koha e Re - 12.02.2011

Është dashur të vijë nga Amerika Tom Countryman, që ambasdori amerikan, Christopher Dell të pajtohet të takojë Lëvizjen Vetëvendosje! Lëvizja e Kurtit ka njoftuar se Countryman dhe Dell kanë takuar mbrëmë Albin Kurtin dhe Visar Ymerin.

Countryman takoi liderin e “Vetëvendosje!”

Ina

Countryman dhe Dell takojnë Albin Kurtin

LajmiFundit

Countryman u takua me Kurtin

Telegrafi

Countryman takoi Kurtin dhe Ymerin

Botasot

Ina Top Channel Ina Top Channel LajmiFundit DW Telegrafi Koha.net

69 artikuj të ndërlidhur »