TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-12-05 - 2011-12-11

Britani, kritika ndaj kryeministrit

Gazeta Start - 11.12.2011

Kryeministri britanik, David Kamerun, sulmohet nga zëvendëskryeministri, Nik Kleg, për veton e tij ndaj traktatit të ri të BE-së, me pretendimin se izolon vendin.

Britani, kritika ndaj Cameron

Top Channel

Britani, kritika ndaj Cameron

Lajm

Divorci i madh i Europës

Shqipmedia

Kritika ndaj Cameronit

Telegrafi

Yll Press ABC News Botasot Botasot Ina Evropaelire Botasot Botasot

117 artikuj të ndërlidhur »

Mourinho: Golat e Barcelonës? Rastësorë, i ndihmoi fati

LajmiFundit - 11.12.2011

Reali i Madridit kaloi në epërsi pas vetëm 21 sekondash në ”El Clasico”-n numër 163, por në fund pësoi humbje nga Barcelona, 1:3, në ndeshjen e zhvilluar në ”Santiago Bernabeu”.

Guardiola i lumtur, Mourinho i pikëlluar

Ina

Asgjë e re: Barcelona shkatërroi Realin

Lajm

Barça fiton "Klasiken"

Top Channel

Mourinho pas ndeshjes: Të trishtuar por edhe të relaksuar

Albeu.com

LajmiFundit Alsat Alsat Botasot Telegrafi Telegrafi Ora news Telegrafi

97 artikuj të ndërlidhur »

Përplasje me armë mes grupeve serbe në veri

Alsat - 10.12.2011

Përplasje me armë zjarri në mes grupeve kriminale serbe është regjistruar në Lagjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme kur një grup ka sulmuar nga një ndërtesë në afërsi me armë zjarri objektin e ...

Vazhdojnë barrikadat në veri të Kosovës

LajmiFundit

Vazhdojnë barrikadat në veri të vendit

Botasot

Serbët e veriut përsëri me barrikada

ABC News

Përplasje me armë mes grupeve serbe në veri

BalkanWeb

Yll Press Ora news Gazeta Start Ina Alsat Albeu.com Evropaelire Albeu.com

77 artikuj të ndërlidhur »

Serbët nuk kanë lejuar kalimin e EULEX-it

Albeu.com - 10.12.2011

Serbët sot në Zubin Potok , te Zupçi, kanë ndaluar kolonën, në të cilën bashkë me KFOR-in ishin përfaqësues të EULEX-it. Serbët nuk kanë lejuar kalimin e kolonës së automjeteve të EULEX-it.

EULEX-i ndalohet në Zupç

Telegrafi

Serbët ndalin kolonën e automjeteve të KFOR-it dhe EULEX-it

Telegrafi

Kosovë, serbët heqin një barrikadë

Top Channel

Kosovë, serbët heqin një barrikadë

Ora news

Gazeta Start Evropaelire Albeu.com Top Channel Lajmeshqip Panorama Botasot Ora news

70 artikuj të ndërlidhur »

Kukan: Statusi kandidat, në verën e 2012

Botasot - 11.12.2011

Kryetari i Delegacionit për Marrëdhëniet me Europën Juglindore në Parlamentin Europian, Eduard Kukan, konfirmoi dje se vazhdimi i bashkëpunimit të partive poolitike do t'i mundësojë Komisionit Europian që në verën e vitit 2012 të sugjerojë ...

Kukan: Vendimi për Shqipërinë, ndoshta në verën e 2012

BalkanWeb

Konsensusi, miratohet rezoluta me PE

Panorama

Statusin kandidat në BE e merrni në 2012 ose asnjë herë”

Shekulli

Kukan: Politikanët shqiptarë të fokusohen tek integrimi

Shekulli

Gazeta Start Shekulli Lajmeshqip Ina LajmiFundit Albeu.com Lajmeshqip Shqipmedia

69 artikuj të ndërlidhur »

Rusi, protesta më e madhe që pas rënies së Bashkimit Sovjetik

Shekulli - 11.12.2011

Mbi 50 mijë protestues kundër Putinit në Moskë. Protesta e shtrirë në 70 qytete Ardit Rada Duke injoruar kordonët e policisë të cilët mbanin qen dhe shkopinj gome dhe duke mos përfillur akuzat e Vladimir Putin se Shtetet e Bashkuara ...

Pas protestave, zyrtarët rusë pranojnë pakënaqësitë publike

Evropaelire

Rusi, qytetarët të pakënaqur nga zgjedhjet

Alsat

Protestat ne Rusi, analistët moskovitë, të domosdoshme

Albeu.com

Rusi, protesta më e madhe kundër Putin

Top Channel

Botasot ABC News Shekulli Top Channel ikub Top Channel Evropaelire LajmiFundit

65 artikuj të ndërlidhur »

Trembëdhjetë xhiro!

Shekulli - 11.12.2011

Vargje nga Arben Duka Merkel edhe Sarkozia, së bashku me Berluskonin, në një fushë me bar të blertë, po vraponin e vraponin! Garën ende pa e nisur, vendosën që në fillim, do të merrte fitimtari, njëmijë euro shpërblim! Merkeli me ...

Merkel falënderon ushtarët gjermanë në Kosovë

Gazeta Start

Merkel falënderon ushtarët dhe policët në Afganistan, Kosovë...

DW

Kancelarja gjermane Angela Merkel falënderoi ushtarët në Kosovë

Albeu.com

NYT: Kriza në eurozonë shkakton luftë taktike

Evropaelire

Telegrafi Botasot Yll Press Gazeta Start DW LajmiFundit ikub Botasot

63 artikuj të ndërlidhur »

Shtyhet statusi për Serbinë

Top Channel - 10.12.2011

Pas nënshkrimit të traktatit për anëtarësimin e Kroacisë, samiti i rradhës europian shtyu për në mars vendimin për Serbinë. Ndërsa për Malin e Zi, qershori i vitit 2012 u përcaktua si datë për nisjen e negociatave, por deri atëherë vendi ...

Serbia millosheviqiane nën objektiven e BE-së – Ramiz Bojaj

Ina

Fule-Serbisë: Së shpejti e fitoni statusin kandidat

Albeu.com

Serbët të zhgënjyer nga vonesa e BE-së për kandidaturën

SETimes

Mirëpritet kushtëzimi për Serbinë

Botasot

Shekulli Shekulli Gazeta Start Evropaelire LajmiFundit Lajmeshqip Albeu.com Idividi

63 artikuj të ndërlidhur »