TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-11-07 - 2011-11-13

Perëndimi i sulltanit Silvio

Shekulli - 13.11.2011

Nga Elton Xhanari “That’s all, folk’s”, titullonte gazeta amerikane “The Economist”, pasi Silvio Berluskoni humbi shumicën parlamentare dhe si pasojë dha dorëheqjen dje në mbrëmje nga posti kryeministror.

Ikën Berluskoni!

Gazeta Start

Italianët: Ikja e Berluskonit “çlirim i Italisë”

Gazeta Start

Berluskoni dha dorëheqje,Italia ndjek modelin grek,qeverisje nga shumë parti

Albnow

Me çfarë do të merret Berluskoni tani?

DW

DW Evropaelire Shqipmedia Lajmeshqip Alsat Top Channel Albeu.com Top Channel

137 artikuj të ndërlidhur »

Uashingtoni i thotë jo sulmeve të mundshme ushtarake kundër Iranit

DW - 13.11.2011

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Paneta hodhi poshtë idenë e një sulmi ajror ndaj impianteve bërthamore iraniane. Një sulm i tillë do të kishte "ndikime serioze" në rajon dhe do të ishte i papërshtatshëm për eliminimin afatgjatë të programit ...

SHBA dhe Rusi: Do bindim Iranin të respektojë detyrimet ndërkombëtare

Albeu.com

SHBA, ndihmë nga Kina dhe Rusia për të mposhtur Iranin

Ora news

Amerika pro intervenimit në Iran?

Telegrafi

Gjermania për ashpërsimin e sanksioneve ndaj Iranit

Telegrafi

Telegrafi Top Channel Evropaelire Alsat Albeu.com Shqipmedia Lajmeshqip Botasot

105 artikuj të ndërlidhur »

Veriu i qetë, por me tensione

Evropaelire - 13.11.2011

Pas incidentit të fundit në lagjen Kroi i Vitakut në veri të Kosovës, ku u vra një dhe u plagosën dy banorë serbë, situata e sigurisë në këtë lagje vazhdon të jetë e tensionuar, thonë banorët shqiptarë.

Kroi i Vitakut "zero" siguri

Albeu.com

Siguria “zero” e Kroit të Vitakut

Telegrafi

Veriu i qetë, por me tensione

Botasot

Avokati i Popullit dënon incidentin në veri

Telegrafi

Botasot Shqipmedia Idividi Albeu.com Top Channel Top Channel Albeu.com Albeu.com

86 artikuj të ndërlidhur »

Natë e qetë në veri?

Telegrafi - 11.11.2011

Në barrikadat në veri të Kosovës, serbët edhe mbrëmë kanë bërë “kujdestari”. Lëvizjet të KFOR-it nuk ka pasur, njoftojnë mediat e Beogradit. Në rrugën magjistrale Leposaviq – Rashkë janë bllokuar dy korsi te Jarinja, pas marrjes së ...

Përkujtohen britanikët e rënë gjatë shërbimit në Kosovë

Botasot

Përkujtohen britanikët e rënë gjatë shërbimit në Kosovë

Telegrafi

KFOR-I e mori kontrollin në vendkalimin Jarinje

Idividi

KFOR-i amerikan ka plane për barrikadat

Albeu.com

SETimes Telegrafi Botasot Gazeta Start Shekulli Gazeta Start Idividi Albeu.com

85 artikuj të ndërlidhur »

Kriza, Presidenti Topi optimist për marrëveshje

Yll Press - 12.11.2011

Presidenti i Republikës Bamir Topi ka besim se shumë shpejt do të ketë zhvillime pozitive në marrëdhëniet mes dy forcave kryesore politike. Ai thotë se e bazon optimizmin e tij, te mesazhet që ka mërrë sidomos nga faktori ndërkombëtar.

Reformat, Topi: Jemi afër konsensusit

Panorama

Topi: Kam shpresa se palët do të nisin dialogun politik

Shekulli

Topi: Do të shohim dialog së shpejti, kjo situatë nuk mund të zgjasë

Albeu.com

Pogradec, Topi: Të rivendoset dialogu, reformat mbi çdo interes politik

LajmiFundit

Albeu.com Top Channel Ora news BalkanWeb Panorama Botasot Botasot Botasot

58 artikuj të ndërlidhur »

Fotot e autostradës Vermice-Merdare, pas përurimit nga Jahjaga, Thaci e Berisha

LajmiFundit - 13.11.2011

Presidentja e Kosovës së bashku me kryeministrat e Shqipërisë dhe të Kosovës, përuruan dje 38 kilometrat e para të autostradës Vermisë-Merdare aksi më i rëndësishëm rrugor që do të lidhë Kosovën me Shqipërinë duke shkurtuar distancën e ...

Eshtë lëshuar për qarkullim 38 kilometri i parë i autostradës

Lajm

Vetëvendosje kritikon autostradën

Albeu.com

Kështu duket autostrada e kombit “Ibrahim Rugova”

Botasot

Shqipëri-Kosovë, shkurtohet me një orë udhëtimi

Panorama

Panorama Shekulli LajmiFundit Albeu.com Alsat Alsat LajmiFundit Lajmeshqip

54 artikuj të ndërlidhur »