TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-10-10 - 2011-10-16

Ahmeti: Kosova para kolapsit financiar

Evropaelire - 16.10.2011

Raporti i Progresit ka verifikuar një regres për Kosovën, thotë nënkryetari i parë i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Ahmeti thotë se Kosova është pranë kolapsit financiar, dhe këtë e ka ...

Mediat - më keq se sa në raporte

Evropaelire

Mustafaj: Bashkimi Evropian, standarde të dyfishta për Kosovën

LajmiFundit

Mustafaj: BE me standarde të dyfishta për Kosovën

Telegrafi

Mungesa në lirinë e shprehjes

Telegrafi

Ora news Top Channel Lajmeshqip LajmiFundit Albeu.com Evropaelire Botasot ABC News

108 artikuj të ndërlidhur »

Serbi, shtyhet mbyllja e Censusit

Shekulli - 16.10.2011

Dje ishte parashikuar që në Serbi të ishte dita e fundit e procesit të regjistrimit të popullsisë. Por për shkak të qytetarëve të paregjistruar, Censusi është shtyrë për tre ditë për t’i dhënë edhe një mundësi atyre nuk janë regjistruar.

Kuvendi miratoi Ligjin për ndërprerjen e regjistrimit

Alsat

Parlamenti edhe zyrtarisht mbyll regjistrimin

Albeu.com

LSDM-ja kërkon përgjegjësi për regjistrimin

Alsat

Regjistrimi u ndërpre edhe zyrtarisht

Lajm

Ora news Botasot Botasot Shekulli Top Channel Evropaelire Alsat Botasot

85 artikuj të ndërlidhur »

Edita Tahiri: Për sovranitetin e Kosovës nuk dëshirojmë të bisedojmë me Beogradin

Yll Press - 16.10.2011

"Linjat tona të kuqe në këtë kuptim janë se për sovranitetin, integrimin territorial dhe rregullimin e brendshëm të Republikës së Kosovës nuk jemi të gatshëm që të bisedojmë me Serbinë", thotë Tahiri e cila është gruaja e parë shefe e një ...

Tahiri: Bisedimet ndoshta në nëntor

Gazeta Start

Tahiri: Bisedimet me Serbinë, ndoshta në nëntor

Shekulli

Tahiri: Dialogu ndoshta fillon në nëntor

Albeu.com

Prishtina pret vazhdim të dialogut me Beogradin në muajin nëntor

Alsat

Top Channel Telegrafi Panorama Panorama Ora news Botasot Yll Press Telegrafi

72 artikuj të ndërlidhur »

Ahmadinexhad: Amerika vret, jo Irani

Top Channel - 16.10.2011

“Iranianët nuk kanë nevojë të kryejnë vrasje, këtë gjë e bëni ju!” Kështu është shprehur presidenti i Iranit, Mahmud Ahmadinexhad, duke iu drejtuar qeverisë amerikane pasi kjo e fundit ka akuzuar Teheranin për një komplot terrorist ndaj ...

Iran: Amerika do të marrë përgjigje “të vendosur”

Evropaelire

Ahmadinexhad: Amerika vret, jo Irani

Ora news

Al-Jubeir: Amerika do të marrë përgjigje të vendosur

Telegrafi

Obama rrit presionin mbi Iranin lidhur me komplotin

Gazeta Start

Top Channel DW Evropaelire Albeu.com Evropaelire DW Top Channel Botasot

67 artikuj të ndërlidhur »

Shqipja përplas Presidentin me kryeparlamentaren

Shekulli - 16.10.2011

Topalli: Flas gjuhën e Fishtës, Presidenti: Fishta do të ndihej i fyer Sulme dhe kundërsulme. Këto ndodhën dje në vend, ndërsa në qendër të vëmendjes ishte kreu i Shtetit Bamir Topi e protagonistë të tjerë, kryetarja e parlamentit dhe ...

Topi-Topallit: Fol shqipen korrekte. “H. Qamili s’më kupton dot!”

Gazeta Start

Replika në distancë. Thellohen përplasjet Topi- Topalli

Alsat.tv

Topalli-Topit: Ti je Haxhi Qamili

Lajmeshqip

Topi: Topalli nuk di shqip

Lajmeshqip

Albeu.com Panorama Botasot Gazeta Start Shekulli Lajmeshqip Albnow Albeu.com

66 artikuj të ndërlidhur »

Berisha për anëtarësimin në BE: Një nga 12 pikat dështoi për faj të opozitës

Shekulli - 15.10.2011

Kryeministri Berisha ka bërë sërish përgjegjëse opozitën për dështimin në marrjen e statusit të vendit kandidat për t’u anëtarësuar në BE. Duke folur në një takim me të rinjtë e forumit rinor të PD-së në Durrës, Berisha u shpreh se opozita ...

"Rama fajtor", Berisha: Bllokoi ligjet e integrimit

Alsat.tv

Berisha: Opozita bllokoi integrimin

Albeu.com

Berisha në Durrës: Rama bllokoi integrimin. Do të fitojmë edhe në vitin 2013

LajmiFundit

Berisha-Rama barazim, por Shqipëria humbje?!

Top Channel

Top Channel ABC News Ora news Panorama BalkanWeb Panorama Panorama Shekulli

57 artikuj të ndërlidhur »

Tre të vrarë në Tripoli

Evropaelire - 15.10.2011

Këshilli Kombëtar Kalimtar i Libisë, bëri të ditur se tre persona janë vrarë në një betejë me armë në Tripoli midis përkrahësve të Gadafit dhe forcave të qeverisë së përkohshme.

Tre të vrarë në Tripoli

Alsat

Tre të vrarë në Tripoli të Libisë

Botasot

Gadafi po gjurmohet nga satelitët

Gazeta Start

Luftë në Tripoli. Janë rikthyer besnikët e Gedafit

Alsat.tv

Idividi Evropaelire Evropaelire Top Channel Lajm Botasot Lajmetsot Telegrafi

47 artikuj të ndërlidhur »