TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-10-03 - 2011-10-09

Ganiut nuk i vjen keq për vrasjen e Remziut

24 orë - 08.10.2011

Gani Sahiti nuk i ka rënë pishman që e ka vrarë të hënën drejtorin e Arsimit të komunës së Prishtinës, Remzi Salihu. “Mua më vjen keq vetëm për emrin e tij si Remzi”, ka thënë dorasi Gani Sahiti para prokurorit Blerim Isufaj, në ditën që ...

Sektori arsimor në Kosovë vihet në pikëpyetje

SETimes

Rrëfimi i Sahitit për vrasjen e Salihut

Shqipmedia

Rrëfimi i Sahitit për vrasjen e Salihut

Telegrafi

LDK: Reagimi i Vetëvendosjes për vrasjen e Salihut, i pandershëm dhe fyes

Botasot

Botasot Botasot Lajm Albeu.com Evropaelire Albeu.com LajmiFundit Botasot

82 artikuj të ndërlidhur »

Kuvajti gati të njohë pavarësinë e Kosovës

Alsat.tv - 09.10.2011

Kuvajti do të njohë shumë shpejt pavarësinë e Kosovës. Në vizitën e tij në Prishtinë, kryetari i parlamentit të këtij vendi, Jassem Mohammad Al Kharafi tha se në ditët në vijim, qeveria do të formalizojë njohjen e pavarësisë.

Ministri i Jashtmëm i Kosovës viziton vendet arabe

Gazeta Start

Al-Kharaf: Kuvajti do ta njohë Kosovën

Lajmeshqip

Kuvajti në proces të njohjes së Kosovës

Evropaelire

Kuvajti në proces të njohjes së Kosovës

Alsat

Evropaelire Alsat LajmiFundit LajmiFundit LajmiFundit Lajmeshqip Lajmeshqip Ora news

67 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëria ndodhet në udhëkryq, konsideron ambasadori amerikan në Tiranë

Idividi - 07.10.2011

Tiranë, 6 tetor 2011 (MIA) - Festimet e 20-vjetorit të rilidhjes së marrëdhënieve diplomatike mes SHBA-së dhe Shqiperisë kanë vijuar me një simpozium organizuar nga Instituti për Studime Ndërkombëtare me temë "Marredhëniet ...

Arvizu: Sërish në udhëkryq

Yll Press

Arvizu: Shqipëria në udhëkryq edhe pas 20 vitesh

Panorama

Arvizu: Shqipëria në udhëkryq edhe pas 20 vitesh

Botasot

Udhëkryqi i Shqipërisë!

Gazeta Start

Alsat.tv Albeu.com LajmiFundit Lajmeshqip Ora news ABC News Panorama ABC News

58 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptarët e Luginës bojkotojnë regjistrim

Gazeta Start - 09.10.2011

Shqiptarët e Luginës së Preshevës janë duke e bojkotuar regjistrimin e popullsisë në Serbi. Përfaqësuesit e shqiptarëve të kësaj ane thonë se ky proces po bojkotohet për shumë arsye, e një nga to, siç thonë ata, është edhe përpilimi i ...

Shqiptarët bojkotojnë regjistrimin

Evropaelire

Regjistrimi i popullsisë me ngecje

Evropaelire

Strugë, regjistruesit zbatojnë ligjin ndryshe ndryshe

Alsat

Regjistrimi i popullsisë me ngecje

Shqipmedia

Alsat Telegrafi Botasot Botasot VOA Lajmeshqip Alsat Alsat

54 artikuj të ndërlidhur »

Film mbi jetën e Jobs

Lajmetsot - 09.10.2011

Postuar me: 09 October, 2011 01:25:00 Film mbi jetën e Jobs Kompania filmike “Sony” tashmë i ka blerë të drejtat për realizimin e një filmi mbi jetën e Steve Jobsit, mendjes inovuese të kompanisë amerikane “Apple”.

Kush është Znj.Jobs?

Panorama

Dhjetë fakte më pak të njohura në lidhje me Steve Jobs

Shqipmedia

Mbahet në fshehtësi funerali i Steve Jobs

Top Channel

Një film për Steve Jobs

Top Channel

Albeu.com LajmiFundit Botasot Panorama Botasot Botasot Shekulli Top Channel

53 artikuj të ndërlidhur »

Libi, forcat e Gadafit humbin Universitetin e Sirtes

Gazeta Start - 09.10.2011

Sirte - Forcat Këshillit Kombëtar të Tranzicionit kanë marrë nën kontroll Universitetin e Sirtes, një nga pikat kryesore të rezistencës së forcave të Muamar Gadafit. "Ne morëm universitetin (...

Forcat anti-Gadafit thonë se kanë fituar në Sirte

Evropaelire

Fortesa e fundit e Gaddafit

Top Channel

Sirte, nën kontrollin e qeverisë së përkohshme

Alsat

Snajperistët frenojnë milicët në Sirte

Botasot

Ora news Botasot Telegrafi VOA Gazeta Start Top Channel Evropaelire Alsat

50 artikuj të ndërlidhur »