TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-09-05 - 2011-09-11

Ngërçi politik po e pengon Shqipërinë drejt BE-së

Lajmeshqip - 10.09.2011

Tiranë – Ambasadori i Shteteve të Bashkuara pranë OSBE-së Ian Kelly tha gjatë takimit të Këshillit të Përhershëm të OSBE-së në Vjenë, se pasojat e ngërçit politik në Shqipëri, pas zgjedhjeve lokale të majit, kanë penguar reformat që duhet ...

SHBA: Të shqetësuar për Shqipërinë

Yll Press

Ngërçi politik po e pengon Shqipërinë drejt BE-së

Koha.net

SHBA: PS të jetë aktive në Kuvend, PD të krijojë klimën

Panorama

Ian Kelly: Përshëndesim vendimin e PS, ngërçi bllokon reformat

Shekulli

Alsat.tv Albeu.com LajmiFundit Panorama BalkanWeb Ora news ABC News Botasot

13 artikuj të ndërlidhur »

Elbasan, makina përfundon në lumin Shkumbin, dy të vdekur

Panorama - 11.09.2011

ELBASAN – Dy të vdekur është bilanci i një aksidenti të ndodhur mesditën e së shtunës rreth orës 15:30, në aksin rrugor Elbasan – Peqin. Një automjet përfundoi në lumin Shkumbin, në afërsi të vendit të quajtur Paulesh.

Makina bie në lumë, dy të vdekur

Shekulli

Bie makina në lumin Shkumbin, dy të vdekur

Gazeta Start

Aksidenti në Elbasan-Peqin, dy persona mbeten të vdekur

LajmiFundit

Dy të vdekur në aksin Elbasan-Peqin

Albeu.com

Albnow 24 orë Ora news Panorama BalkanWeb Koha.net ABC News Botasot

13 artikuj të ndërlidhur »

Gasperini, "tredhëmbësh" ndaj Palermos

Albeu.com - 11.09.2011

Ndaj Palermos do të jetë një Inter sulmues, me modulin e preferuar të trajnerit Gian Piero Gasperini 3-4-3. Numri një i stolit zikaltër flet për takimin e parë të Serisë A për sezonin 2011-2012.

Gasperini: Sneijder do të jetë sulmues

Telegrafi

Gasperini: Sneijder do të jetë sulmues

Ora news

Gasperini: Sneijder do të jetë sulmues

Yll Press

Sneijder, kam qenë shumë pranë United

Albeu.com

Albeu.com Botasot Telegrafi Lajmeshqip Telegrafi Albeu.com Albeu.com Koha.net

13 artikuj të ndërlidhur »

Serbët e veriut e kanë politikën për 16 shtator

Koha.net - 09.09.2011

Beograd – Mediet serbe transmetojnë se paralajmërimet e Kosovës që t’i marrë gjërat në dorë në veri po hasin në reagime në Beograd. Duke folur për këtë, i ashtuquajturi sekretar shtetëror për Kosovën Oliver Ivanoviq ka thënë se nuk beson ...

Serbët e veriut (s') i besojnë Beogradit

Evropaelire

Serbët e veriut (s') i besojnë Beogradit

Lajm

"Serbët e veriut nuk i besojnë Beogradit"

Albeu.com

Serbët e veriut (s') i besojnë Beogradit

Botasot

Telegrafi Koha.net Koha.net Gazeta Start Ora news Koha.net LajmiFundit Botasot

13 artikuj të ndërlidhur »

Gjirokastër, kapen 20 kg marijuanë

Shekulli - 10.09.2011

Policia e Gjirokastrës ka sekuestruar një sasi prej 20 kg marijuanë. Lënda narkotike po transportohej drejtë Tiranës nga Vilson Rrushi , 21 vjeç, lindur në Librazhd dhe banues në Gjirokastër, i dënuar më parë për vjedhje.

Gjirokastër, bllokohen 20 kg drogë Lazarati, arrestohet transportuesi

LajmiFundit

Gjirokastër, kapet me 20 kg mariuanë, pranga autorit

Ora news

Gjirokastër, sekuestrohet 20 kg mariuanë, pranga 21-vjecarit

BalkanWeb

Kapet me 20 kg drogë, pranga të riut

Panorama

Koha.net Panorama Shekulli LajmiFundit Albeu.com Ora news Panorama Koha.net

13 artikuj të ndërlidhur »

Imuniteti, deputetët e Kosovës injorojnë Kushtetuesen

LajmiFundit - 09.09.2011

Deputet e Kuvendit të Kosovës kanë injoruar kërkesën e Gjykatës Kushtetuese për t’iu përgjigjur pyetjes se çfarë imuniteti kanë. Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk po e shohin të udhës t’i kthejnë përgjigje Gjykatës Kushtetuese në ...

Vetëvendosje: Imuniteti të mos jetë mburojë

Albeu.com

Vetëvendosje i përgjigjet Gjykatës Kushtetuese

Evropaelire

Vetëvendosje i përgjigjet Kushtetueses për imunitetin

Koha.net

VV i përgjigjet Kushtetueses për imunitetin

Telegrafi

Botasot ABC News Botasot Ora news Botasot Koha.net ABC News Botasot

13 artikuj të ndërlidhur »

Berisha: Të ndryshojmë Kodin, jo kushtetutën

Shekulli - 06.09.2011

Luis Tanushi Mazhoranca dhe opozita duket se e kanë kaluar ngërçin politik dhe tashmë do të nisin bashkëpunimin për një numër të madh ligjesh. Por teksa opozita është ofruar që të marrë pjesë aktivisht në parlament dhe në reformën ...

“Opozita në normalitet”, Berisha: Reformë zgjedhore me konsensus

Alsat.tv

Berisha: Opozita po i kthehet normalitetit, e ftoj të marrë përgjegjësitë e veta

LajmiFundit

Berisha: Ftoj opozitën në reforma

Albeu.com

Reforma, Berisha fton opozitën për bashkëpunim

Lajmeshqip

LajmiFundit ABC News Panorama Botasot BalkanWeb Ora news ABC News Botasot

13 artikuj të ndërlidhur »