TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-09-05 - 2011-09-11

Omani njeh fillimisht pasaportat e Kosovës

Gazeta Start - 10.09.2011

Prishtinë - Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli, pas kontakteve të fundit me përfaqësuesit e Sulltanatit të Omanit, sqaron se ky vend, është i gatshëm të vazhdoj thëllimin e marrëdhënieve diplomatike dhe ekonomike me Kosovën.

Jeremiq: Kosova paguan zyrtarët e Afrikës

Shqipmedia

Omani njeh pasaportat e Kosovës

Koha.net

Pacolli: Omani njeh pasaportat e Kosovës

Telegrafi

Omani njeh pasaportat e Kosovës

Ora news

Botasot Gazeta Start Gazeta Start Albeu.com Yll Press Telegrafi Telegrafi Gazeta Start

33 artikuj të ndërlidhur »

Emrin s’e japim as për BE-në

Lajm - 10.09.2011

Fjalimi nacionalist i kryeministrit Nikolla Gruevski dhe viza e kuqe që ai i vuri Bashkimit Evropian dhe NATO-s, për partitë shqiptare të opozitës tregojnë qartë se sa kohë të jetë Gruevski kryeministër, nuk do të ketë zgjidhje të çështjes ...

Gruevski:'Prioritet, integrimi në NATO dhe BE"

Alsat

Gruevski: Nuk heqim dorë nga qëndrimi ynë për emrin e Maqedonisë

ABC News

S’ka ndryshim në çështjen e emrit

Shqipmedia

S'ka ndryshim në çështjen e emrit

Evropaelire

Botasot Albeu.com Evropaelire Ora news Gazeta Start Shekulli Alsat.tv Gazeta Start

33 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi pret zv/kryeministrin e Maqedonisë

Gazeta Start - 09.09.2011

Prishtinë - Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi priti sot në takim zv/kryeministrin e Qeverisë së Maqedonisë, Musa Xhaferi, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Prishtinë, me ftesën e zv/kryeministrit Hajredin Kuçi.

Zv/kryeministri i Maqedonisë Musa Xhaferi, sot në Kosovë

Lajmeshqip

Kosova dhe Maqedonia zotohen për forcim të bashkëpunimit

Evropaelire

Kosovë-Maqedoni, thellohet bashkëpunimi

Albeu.com

Jahjaga pret zv/kryeministrin e Maqedonisë

Evropaelire

Shqipmedia Lajmeshqip Lajm Alsat Yll Press Botasot Telegrafi Yll Press

32 artikuj të ndërlidhur »

Rexhepi nuk komenton kërcënimet e serbëve të veriut

Alsat - 11.09.2011

Një ditë pas kërcënimit të serbëve të veriut të Mitrovicës se sërish do të bllokojnë rrugët në veri, pas paralajmërimit të Qeverisë së Kosovës për dërgimin e policëve kufitarë dhe doganierëve në pikat 1 dhe 31, ministri i Punëve të ...

Strukturat paralele kërcënojnë me rivendosjen e bllokadave

Botasot

Dacic: Doganierët shqiptarë – problem simbolik

Telegrafi

Kosovë, Rexhepi nuk komenton kërcënimet për bllokadat

Ora news

Stefanoviq: Do t’i luftojmë doganierët e Kosovës

Lajmeshqip

Ora news Botasot Botasot Telegrafi Botasot Koha.net Koha.net Koha.net

32 artikuj të ndërlidhur »

Jose Mourinho monitoron Suarez-in

Albeu.com - 11.09.2011

Sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez, është duke u monitoruar nga Real Madrid që planifikon të paraqesë ofertë prej rreth 40 milion eurosh për uruguaianin gjatë merkatos së janarit, ka raportuar e përditshmja sportive spanjolle Marca.

Mourinho: Nuk ishte penalti

Telegrafi

Mourinho: Nuk ishte penalti

Ora news

Mourinho: Nuk ishte penalti

Yll Press

Mourinho: Reali i kompletuar, nuk duam më lojtarë

Alsat.tv

Lajmeshqip LajmiFundit Koha.net Ora news Ora news Yll Press Yll Press Albeu.com

32 artikuj të ndërlidhur »

Pahor, Thaçit: E keni mbështetjen tonë

Lajmeshqip - 11.09.2011

Prishtinë – Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar në Lubjanë kryeministrin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Burimet nga qeveria kosovare bënë të ditur se në takim është diskutuar për forcimin dhe ...

Kosovë-Slloveni, modeli më i mirë i bashkëpunimit

Yll Press

Sllovenia mbështet Kosovën

Botasot

Shqipëri-Slloveni, bashkëpunim ushtarak

ABC News

Thaçi vizitë në Slloveni

Gazeta Start

Ora news Botasot Koha.net Telegrafi Ora news Evropaelire Evropaelire Telegrafi

31 artikuj të ndërlidhur »

Prizren, arrestohen tre aktivistë të Vetëvendosjes

Alsat.tv - 08.09.2011

Tre aktivistë të Lëvizjes “Vetëvendosje”, janë arrestuar pas protestës së tyre para Kuvendit Komunal të Prizrenit kundër projektligjit për Qendrën Historike që po shqyrtohet nga asambleja komunale.

Tahiri nuk do padisë Vetëvendosjen

Albeu.com

Arrestohen tre aktivistë të Vetëvendosjes

Albeu.com

Prizren: U arrestuan tre aktivistë të Vetëvendosjes

Evropaelire

Prizren: U arrestuan tre aktivistë të Vetëvendosjes

Alsat

LajmiFundit Ora news Panorama Ora news Koha.net ABC News Koha.net Botasot

31 artikuj të ndërlidhur »

Ferguson thur elozhe për Hernandezin

Albeu.com - 10.09.2011

Sulmuesi i Manchester Unitedit Javier Hernandez është përkrahur nga trajneri Sir Alex Ferguson të vazhdon aty ku e la sezonin e kaluar. Ferguson në një intervistë ka thurur elozhe për sulmuesin e tij.

Ferguson lavdëron Young

Telegrafi

Gjashtë ekipe për titull në Premierligë

Albeu.com

Ferguson: Mbrojtja e titullit e vështirë, 6 ekipe konkurrente

Ora news

Ferguson: De Gea ende duhet të adaptohet

Telegrafi

Albeu.com Lajmeshqip Lajmeshqip Yll Press Koha.net Telegrafi Ora news Telegrafi

27 artikuj të ndërlidhur »