TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-09-05 - 2011-09-11

Kriza në veri, NATO ndryshon gjeneralët

Shekulli - 09.09.2011

Gjenerali gjerman, Erhard Drevs, mori sot detyrën e komandantit të KFOR-it nga paraardhësi i tij, Erhard Byhler.Aktualisht, misioni paqeruajtës ndërkombëtar i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka afro 5500 ushtarë.

Vjen shefi i ri i KFOR-it

Gazeta Start

Ikën Buhler, Gjenerali Drews në krye të KFOR

Alsat.tv

KFOR: Gjenerali Byler ia dorëzon detyrën gjeneralit Drevs

Evropaelire

Komanda e KFOR-it, Byler i pason detyrën gjeneralit Drevs

LajmiFundit

Evropaelire Lajmeshqip 24 orë Albeu.com Botasot Koha.net Botasot Ora news

57 artikuj të ndërlidhur »

Izraeli dhe Egjipti kërkojnë qetësimin e situatës

Gazeta Start - 11.09.2011

Pas sulmit në ambasadën izraelite në Kajro, Egjipti dhe Izraeli dëshirojnë të shmangin një eskalim të mëtejshëm të trazirave. Qeveria egjiptiane njoftoi për një goditje të ashpër kundër protestuesve dhe një mbrojtje më të mirë misioneve ...

Shtrëngata diplomatike mbi Izraelin

Shekulli

Sulm ndaj ambasadës izraelite në Kajro

24 orë

Netanjahu: Do ta ruajmë paqen me Egjiptin

Evropaelire

Netanjahu: Do ta ruajmë paqen me Egjiptin

Alsat

Ora news Telegrafi Gazeta Start Shekulli Alsat.tv Albeu.com DW Evropaelire

36 artikuj të ndërlidhur »

Putin në ceremoninë e varrimit të skuadrës së Hokeit

Shekulli - 10.09.2011

Sot është zhvilluar ceremonia memoriale për viktimat e rrëzimit të aeroplanit në Rusi. Pjesëmarrësit e ceremonisë, në mesin e të cilëve edhe presidenti rus, Vladimir Putin, mbushën arenën e ekipit të hokejit në Jarosllav, ekip i cili ishte ...

Mbahet ceremonia e varrimit për lojëtarët rusë të hokejit

Evropaelire

Rusi, zhvillohet ceremonia e varrimit të lojtarëve

Ora news

Mbahet ceremonia e varrimit për lojëtarët rusë të hokejit

Botasot

Mbahet ceremonia e varrimit për hokeistët rusë

Koha.net

Evropaelire LajmiFundit Alsat Evropaelire Ora news Botasot Telegrafi Botasot

35 artikuj të ndërlidhur »