TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-09-05 - 2011-09-11

WikiLeaks: Serbët, ky popull dembel

Telegrafi - 11.09.2011

WikiLeaks ka publikuar kabllogramet e ambasadës amerikane në Beograd, të datës 12 janar 2006, në të cilën thuhet se serbët punën e shohin si të keqe të pashmangshme për të mbijetuar.

Bota nënvleftësoi Wikileaks

ABC News

Ra Wikileaks dhe u panë

Yll Press

WL: Interesat personale mbi interesat kombëtare

Telegrafi

WL: Interesat personale mbi interesat kombëtare

Koha.net

Botasot Ora news Panorama Telegrafi Shekulli Shekulli 24 orë Shqipmedia

95 artikuj të ndërlidhur »

Revolucioni në Libi vlerësohet ende i papërfunduar

Evropaelire - 11.09.2011

Në kohën kur po vazhdojnë luftimet ndërmjet forcave besnike të Muamer Gadafit dhe pjesëtarëve të Këshillit Kombëtar Tranzicional të Libisë, kreu i këtij këshilli arriti në Tripoli-për të parën herë që kur forcat e tij i dhanë fund regjimit ...

Libi, lideri i rebelëve vendoset në Tripoli

Ora news

Kapet shefi i shërbimit informativ të Gadafit

Koha.net

Libi, kapet shefi i shërbimeve sekrete të Gadafit

Ora news

Libi, djali i Gadafit ndodhet në Niger

Ora news

Evropaelire LajmiFundit Albeu.com Ora news Ora news Botasot ABC News Botasot

83 artikuj të ndërlidhur »

Zhduket prej 21 ditësh minatori nga Bulqiza, Roland Dauti - Zhdukja ka lidhje grevën ?

Albnow - 11.09.2011

Mister mbetet zhdukja e minatorit prej 21 ditësh dhe ende ... nuk është kthyer në shtëpi,ndërsa dyshimet shkojnë në të gjitha pistat. 26-vjeçari, nga fshati Vajkal, Roland Dauti, prej disa vitesh ka qënë punonjës i kësaj kompanie, është ...

Zhduket minatori i ACR-së, familja denoncon në polici

Panorama

Minatorët këmbëngulin fort në largimin e drejtorit

Gazeta Start

Zhduket prej 21 ditësh minatori

Gazeta Start

Bulqizë, minatori i zhdukur prej 3 javësh

Shekulli

LajmiFundit Albeu.com LajmiFundit Panorama BalkanWeb Ora news Panorama Panorama

71 artikuj të ndërlidhur »

Plani për veriun

Albeu.com - 11.09.2011

Autoritetet e Prishtinës dhe prania ndërkombëtare në vend janë afër finalizimit të një plani operativ për rikthimin e kontrollit doganor dhe policor në pikat kufitare në veri - konform marrëveshjes së arritur ditë më parë në Bruksel për ...

Kosova do të ketë autoritet mbi pikat kufitare 1 dhe 31

LajmiFundit

Veri: EULEX-i dështoi sërish në kapjen e kriminelëve

Lajmeshqip

Plani operativ për të rikthyer doganat në veri

Koha.net

EULEX-i dështoi sërish në kapjen e kriminelëve

Koha.net

Gazeta Start Shekulli LajmiFundit Albeu.com Albeu.com 24 orë Koha.net Telegrafi

63 artikuj të ndërlidhur »

Kuzhe bën “pazar” te ”Shpresat”

Gazeta Start - 11.09.2011

Në përpjekje të dëshpëruara për të shpëtuar pozitën e vet, Josip Kuzhe luan kartën e fundit për rinovimin e Kombëtares kuqezi pas dështimeve ndaj Francës dhe Luksemburgut.

Kuzhe kërkon talente

Lajm

Rinovimi sjell tre kosovarë të tjerë në Kombëtare

Koha.net

Josip Kuzhe dhe basti i tij i fundit

Shqipmedia

Largimi i Josip Kuzhe në tetor?

Botasot

Shekulli Albeu.com Lajm Shqipmedia Botasot Koha.net Panorama Panorama

62 artikuj të ndërlidhur »