TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-08-08 - 2011-08-14

Minatorët, Ruli dhe Bulqiza

Shekulli - 14.08.2011

Nga Mero Baze Qeveria shqiptare po përpiqet të degradojë grevën e urisë së minatorëve në Bulqizë duke krijuar idenë se problemet qëndrojnë mes minatorëve dhe kompanisë private ACR që ka marrë shumicën e Minierës së Bulqizës me koncesion ...

Minatorët prej 21 ditësh në grevë, zgjidhja ende larg

Gazeta Start

Minatorët e Bulqizës, 3 javë grevë urie në thellësitë e minierës

Shekulli

Greva, minatorët apel për ndihmë ambasadorit amerikan

Gazeta Start

Bulqizë, minatorët zhvillojnë ditën e 21 të grevës së urisë

LajmiFundit

24 orë Top Channel LajmiFundit Ora news BalkanWeb ABC News Botasot Botasot

179 artikuj të ndërlidhur »

Britani, qytetarët nuk e përkrahin Cameron

Shekulli - 14.08.2011

Përgjigja që kryeministri David Cameron i ka dhënë trazirave që përfshinë këtë javë disa lagje të Londrës dhe qytete si Manchester, Birmingham e Liverpool nuk i ka bindur qytetarët britanikë.

Londër, gjykimet e para për vrasje

Evropaelire

Gjykimet e para për vrasje në Londër

Botasot

Trazirat në Londër: Nisin gjykimet e para për vrasje

Telegrafi

Londër: Gjykimet e para për vrasje

Koha.net

Shekulli 24 orë Evropaelire Alsat Top Channel 24 orë Botasot Koha.net

119 artikuj të ndërlidhur »

Cërvenkovski shfajëson veten

Alsat - 14.08.2011

‘Nuk turpërohem nga hedhja e firmës sime në Marrëveshjen Kornizë të Ohrit’, tha kryetari i LSDM-së, Branko Cërvenkovski, i cili në vitin 2001 së bashku me Georgievskin, Xhaferin, Imerin dhe Trajkovskin ishin nënshkruesit të këtij dokumenti ...

Cërvenkovski shfajëson veten

Botasot

10 vjet nga Marrëveshja e Ohrit

Albeu.com

MO-ja, analistët kritikojnë mungesën e liderëve

Alsat

‘Marrëveshja e Ohrit, simbol i shekullit 21’

Alsat

Albeu.com Shqipmedia Top Channel Top Channel 24 orë ABC News Botasot Botasot

83 artikuj të ndërlidhur »

Klinton: Bojkotoni naftën dhe gazin sirian

Shekulli - 13.08.2011

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Klinton, u ka bërë thirrje disa vendeve për të ndaluar blerjen e naftës dhe gazit nga Siria, në mënyrë që të bëhet trysni ndaj presidentit Bashar al-Assad, për të ndalur shtypjen brutale të ...

Klinton bën thirrje për bojkot të naftës dhe gazit sirian

Evropaelire

Klinton bën thirrje për bojkot të naftës dhe gazit sirian

Alsat

Klinton: SHBA e rrisin presionin ndaj Asadit

Evropaelire

Klinton bënë thirrje për bojkot të naftës dhe gazit sirian

Botasot

Koha.net Telegrafi Panorama Koha.net Shekulli Evropaelire Top Channel Evropaelire

61 artikuj të ndërlidhur »

Eliza Dushku vizitoi Tetovën – VIDEO

Shqipmedia - 14.08.2011

Tetovë – Aktorja e famshme shqiptaro-amerikane Eliza Dushku së bashku me të dashurin e saj basketbollistin e NBA-së Rik Foks dhe fotografin e njohur botëror Fadil Berisha shoqëruar nga aktori Blerin Destani kanë qëndruar sot për vizitë në ...

Eliza Dushku në Prishtinë

24 orë

Eliza Dushku në Prishtinë

Albeu.com

Eliza Dushku vizitoi Tetovën, përgatitet dokumentari Discover Albania

Spiun

Eliza Dushku në Prishtinë

Koha.net

Telegrafi Koha.net Alsat BalkanWeb Botasot Ora news Telegrafi Yll Press

53 artikuj të ndërlidhur »