TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-07-11 - 2011-07-17

Brazilianët të sigurtë: E kalojmë Paraguain

Gazeta Start - 17.07.2011

Brazili luan sonte në orën 21:00 me Paraguain, ndeshje e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Amerikës. Para takimit, yjet e Brazilit, Pato, Maikon dhe Neimar shprehen të sigurtë se megjithëse Paraguai është një skuadër tepër e vështirë, ...

Brazil-Paraguaj formacionet e mundshme

Albeu.com

Brazili për të treguar fuqinë e kampionit

Botasot

Përshëndetet edhe Brazili

Telegrafi

Përballë Paraguajit. Brazili beson tek titulli kampion

Alsat.tv

Albeu.com ABC News Telegrafi Shqipmedia Telegrafi Ora news Koha.net Gazeta Start

30 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet Rebekah Bruks, një ndër ekzekutivet kryesore të perandorisë Mërdok

VOA - 17.07.2011

Sipas njoftimeve, policia britanike ka arrestuar Rebekah Bruks, një ndër ekzekutivet kryesore të perandorisë mediatike të Rupert Mërdokut. Policia britanike konfirmoi sot se ka arrestuar një grua 43 vjeçare në lidhje me skandalin e ...

Arrestohet Rebekah Bruks, një ndër ekzekutivet kryesore të perandorisë Mërdok

Yll Press

Mërdok kërkon falje për skandalin

Evropaelire

Rupert Mërdok kërkon falje për viktimat e përgjimeve

LajmiFundit

Mërdok kërkon falje për skandalin

Botasot

VOA Evropaelire LajmiFundit Alsat Evropaelire Ora news Botasot Botasot

29 artikuj të ndërlidhur »

Kantrimen: SHBA jo gjykime vendimeve të Kolegjit Elektoral

Gazeta Start - 17.07.2011

Uashington - Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë Thomas Kantrimen tha se komuniteti ndërkombëtar do ta ndihmojë Shqipërinë që zgjedhjet e ardhshme të jenë të pastra, të besueshme dhe të zhvilluara në bazë të rregullave ...

“Jo ndërmjetës të Ramës dhe Berishës, zgjedhjet rast i humbur”

Panorama

Kantrimen: Krasniqi t’i drejtohet Gjykatës për imunitetin

Gazeta Start

Thaçi: Kantrimen kishte të drejtë për imunitetin

Shekulli

Thaçi: Kantrimen foli qartë

Gazeta Start

Shekulli Albeu.com LajmiFundit Top Channel Evropaelire Alsat LajmiFundit Botasot

28 artikuj të ndërlidhur »

Stefanoviq përgënjeshtron Tahirin

Botasot - 17.07.2011

Shefi i delegacionit serb për bisedime me Kosovën, Borislav Stefanoviq ka mohuar deklaratat e kryenegociatores së Kosovës, Edita Tahiri se në raundin e gjashtë të bisedimeve që mbahen në fund të këtij muaji në Bruksel se do të flitet edhe ...

Stefanoviç fton Tahirin për të vizituar Beogradin

Ora news

Tahiri, optimiste për marrëveshjet e reja me Serbinë

Shekulli

Tahiri dhe Xhentilini bisedojnë për dialogun

Top Channel

Tahiri, optimiste për marrëveshjet me Serbinë

Ora news

Shekulli Top Channel LajmiFundit Evropaelire Koha.net Telegrafi Koha.net Ora news

28 artikuj të ndërlidhur »

Srebrenica, njollë në vetëdijen ndërkombëtare (Irish Times)

ikub - 12.07.2011

Mijëra njerëz janë mbledhur në Srenrenicë për të shënuar 16-vjetorin e masakrës më të madhe në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore, në mes të paralajmërimeve se bllokada politike në mes të myslimanëve, serbëve dhe kroatëve mund të çojë në ...

Mbi 40 mijë njerëz shënojnë Masakrën e Srebrenicës

Yll Press

Drejtësi e vonuar për Srebrenicën

Koha.net

Bosnja përkujton viktimat e Srebrenicës

Shekulli

16 vjet nga masakra e Srebrenicës

Gazeta Start

Shqipmedia LajmiFundit Idividi Evropaelire Alsat Idividi Evropaelire Evropaelire

27 artikuj të ndërlidhur »

Limaj para EULEX-it në shtator

Gazeta Start - 17.07.2011

Prishtinë – Ish-ministri i Transporteve të Kosovës, Fatmir Limaj pritet të merret në pyetje nga Prokuroria e EULEX-it. Sipas medieve vendase, Limaj do të paraqitet para trupit gjykues më 20 shtator, ashtu sikurse ishte paralajmëruar edhe ...

EULEX, marrja në pyetje e Fatmir Limajt më 20 shtator

Alsat.tv

Abuzimet në Ministri, EULEX fletëthirrje Fatmir Limajt më 20 shtator

LajmiFundit

Limaj merr ftesë për prokurori

Evropaelire

Prokuroria e EULEX-it vendos ta marrë në pyetje Limajn

Albeu.com

Top Channel 24 orë Koha.net Ora news Telegrafi Yll Press Panorama Botasot

27 artikuj të ndërlidhur »