TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-07-11 - 2011-07-17

EULEX-i me plan rezervë

Gazeta Start - 17.07.2011

Prishtinë - Misioni i BE-së në Kosovë nuk ka hequr dorë nga kërkesa që Parlamenti të aprovojë një rezolutë, me të cilën do të autorizohej Qeveria për të kërkuar një opinion nga Gjykata Kushtetuese lidhur me imunitetin e deputetëve.

Sparks: EULEX nuk do bërë arrestime pa u sqaruar çështja e imunitetit

LajmiFundit

Plani B i EULEX-it

Albeu.com

Kosovë, grupet parlamentare në Kushtetuese për imunitetet

LajmiFundit

Imuniteti, EULEX kërkon rrugë tjetër

Top Channel

Ora news Botasot Telegrafi Koha.net Yll Press Gazeta Start Gazeta Start Albeu.com

77 artikuj të ndërlidhur »

Basha të premten merr detyrën

Albeu.com - 17.07.2011

Lulzim Basha do të kurorëzohet si kreu i ri i Bashkisë së Tiranës të premten, ditë në të cilën ai do të bëjë betimin para Këshillit të ri Bashkiak, në mbledhjen e parë të të mandatuarve.

Këshilli Bashkiak, mbledhja më 23 korrik

Panorama

Basha të premten merr detyrën

Botasot

Basha, të premten në Bashkinë e Tiranës

Ora news

Këshilli Bashkiak, Kolegji ndan mandatet për Tiranën

Panorama

BalkanWeb Koha.net Botasot Shekulli Alsat.tv Albeu.com LajmiFundit LajmiFundit

75 artikuj të ndërlidhur »

“Statusi, Shqipëria pak shanse”

Top Channel - 17.07.2011

Siç edhe Top-Channel paralajmëroi dy ditë më parë, ambasadori i Danimarkës në Shqipëri, Karsten Ankjaer Jensen, në një intervistë për revistën MAPO, shpreh nevojën që komuniteti ndërkombëtar t’ja thotë troç gjërat shqiptarëve, lakuriq ...

Prioritetet piramidale për piramidën

Shekulli

Piramida dhe identiteti urban i Tiranës

24 orë

Shembja e Piramidës, kundër edhe intelektualë nga Kosova

Top Channel

Qosja dhe Vinca kundër shembjes së Piramidës

Koha.net

Botasot Shekulli Top Channel 24 orë Panorama Koha.net Alsat.tv Shekulli

61 artikuj të ndërlidhur »

Pritet nxjerrja e anijes nga lumi Vollga

Evropaelire - 17.07.2011

Rusia po bën përpjekje të nxjerrë nga ujërat rrënojat e anijes "Bullgaria". Një javë më parë, nga fundosja e saj në Tatarstan humbën jetën më shumë se 200 persona, shumica nga ta fëmijë. Zyrtarët thonë se anija mund të nxirret gjatë ditës.

Rusi: Pritet nxjerrja e anijes nga lumi Vollga

Botasot

Pritet nxjerrja e anijes nga lumi Vollga

Ora news

Hetohen kapitenët që s’ofruan ndihmë në tragjedinë e Vollgës

Evropaelire

Hetohen kapitenët që s’ofruan ndihmë në tragjedinë e Vollgës

Telegrafi

Botasot Ora news Evropaelire Ora news Koha.net Botasot Idividi Alsat

59 artikuj të ndërlidhur »

Vendimi i “punonjësve të Kolegjit”

Shekulli - 17.07.2011

Nga Eridian Salianji Së fundi, siç është bërë e njohur për të gjithë, punonjësit e Kolegjit Zgjedhor të Gjykatës së Apelit dhanë vendim për rrëzimin e kërkesë-padisë së PS-së me objekt “Anulimin e vendimit nr. 1160 të KQZ datë 28.6.

E vërteta e 500 mijë eurove sipas gjyqtarëve

Shekulli

Presidenca: Gjyqtarët s'janë ankuar tek ne

Top Channel

Tre gjyqtarët e Kolegjit Zgjedhor: Po na provokojnë me akuzat për 500 mijë euro

LajmiFundit

Tom Ndreca: Nuk ka gjyqtar ne bote qe te guxoje te marre para!

24 orë

Top Channel 24 orë LajmiFundit Panorama Botasot Shekulli 24 orë Panorama

58 artikuj të ndërlidhur »

Shkëndija lut Ballistët për qetësi

24 orë - 17.07.2011

Drejtuesit e Shkëndijës kanë reaguar pas paralajmërimeve të ‘Ballistëve’ se Partizanin në Shkup do të presin ashtu siç ishin pritur tetovarët në Beograd.

Shkëndija – Partizani ka interesim për biletat

Alsat

Shkëndija-partizani, Biletat prej nesër në shitje

Alsat

Shkëndija kërkon përkrahje dinjitoze

Shqipmedia

Komunikatë

Yll Press

Alsat Alsat Koha.net Lajm 24 orë Alsat Lajm Alsat

58 artikuj të ndërlidhur »

Arvizu: Të hiqet imuniteti i zyrtarëve

Panorama - 15.07.2011

Ambasadori amerikan në Shqipëri, Aleksandër Arvizu, bëri apel dje për kufizimin e imunitetit të zyrtarëve shtetërorë ndaj hetimeve për korrupsion.Gjatë fjalës së mbajtur dje në një ceremoni për njësitë Task-Force Antikorrupsion në ...

Ina Rama: Çështja me Metën do vazhdojë në sallën e gjyqit

Shekulli

“Asnjë shkelje”. Ina Rama I kundërpërgjigjet Metës

Alsat.tv

Rama: Korrupsioni, sfida e mijëvjeçarit

Albeu.com

Ina Rama: Akuzat e Metës, retorikë politike

Albeu.com

LajmiFundit Top Channel Albnow 24 orë Ora news Botasot Ora news BalkanWeb

56 artikuj të ndërlidhur »

Basha, të enjten betimi në bashkinë e Tiranës

Top Channel - 17.07.2011

Lulzim Basha do të kurorëzohet si kryebashkiak i Tiranës të enjten ose të premten. Pas mbylljes së procesit të Tiranës nga dy gjykatat për njohjen si kryebashkiak dhe mandatet e këshillit, Basha po përgatitet të fronëzohet.

Ne fund te javes qe vjen Basha fillon punen si kryabashkiak i Tiranes

24 orë

Betimi i Bashës, jo më vonë se 28 korriku

Koha.net

Basha në zyrën e Bashkisë javën e ardhshme

ABC News

Basha në zyrën e Bashkisë javën e ardhshme

Yll Press

Shekulli Shekulli Gazeta Start Albeu.com LajmiFundit Albeu.com Albnow 24 orë

54 artikuj të ndërlidhur »