TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-06-06 - 2011-06-12

Bie numri i fëmijëve që punojnë

Gazeta Start - 12.06.2011

Tiranë - Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Punës së Fëmijëve, që përkujtohet në mbarë botën më 12 Qershor, ka mbledhur në një Konferencë të përbashkët Ministrinë e Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta, Ministrinë e Arsimit, ...

Institucionet pengesë për shkëmbimet Shqipëri-Kosovë

Gazeta Start

Durrës, identifikohet viktima e gjetur në kanal

Gazeta Start

Italia në votime për referendum

Gazeta Start

Kinë, 100 të vdekur nga vërshimet

Gazeta Start

Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start

106 artikuj të ndërlidhur »

Twitter, armë e NATO-s në Libi

Gazeta Start - 12.06.2011

Rrjeti social Twitter po përdoret nga NATO si armë në luftën kundër diktatorit libian, Muamer Gadafi. Një zyrtar i NATO-s ka thënë se libianët po përdorin Twitterin për të treguar vendndodhjen e trupave qeveritare në Misrata, Axhdabia dhe ...

Twitter, armë lufte?

Ora news

Turqia i ofron garanci Gadafit nëse e braktis Libinë

Alsat

Besnikët e Gadafit vrasin 22 kryengritës në Libi

LajmiFundit

Turqia i ka propozuar garanci Gadafit nëse e braktis Libinë, deklaroi kryeministri Erdogan

Yll Press

VOA LajmiFundit Alsat ikub ikub Evropaelire Evropaelire VOA

96 artikuj të ndërlidhur »

Fasulja shkaktare e epidemisë e-coli

24 orë - 12.06.2011

Biologë të Insitituti Federal gjerman për vlerësim të rrezikut zyrtarisht kanë konfirmuar se epideminë vdekjeprurëse e - coli e kanë shkaktuar embrione të fasules prodhuar në farmën e Binenbutelit në veri të Gjermanisë.

Si të mbrohemi nga bakteri “Escherichia Coli”

Lajmetsot

Bakteri ECEH, arrin në 35 numri i të vdekurve

BalkanWeb

E- Coli kalon kufijtë e Gjermanisë, alarm epidemie në SHBA

Shekulli

E.Coli, 31 viktimat në Evropë

Lajm

LajmiFundit Ora news Gazeta Start Alsat.tv LajmiFundit Albeu.com Evropaelire LajmiFundit

70 artikuj të ndërlidhur »

Jemen, 21 të vrarë nga përleshjet

Ora news - 12.06.2011

Luftime të ashpra janë zhvilluar në jug të Jemenit gjatë orëve të fundit. Sipas të dhënave të ministrisë së mbrojtjes, përleshje të armatosura janë regjistruar ndërmjet anëtarëve të rrjetit terrorist Al Kaeda dhe trupave qeveritare dhe për ...

Jemen, vriten 3 ushtarakë nga Al Kaeda

Ora news

Shumë të vrarë nga përleshjet e fundit në Jemen

Evropaelire

Jemen, vriten 21 terroristë të Al Kaedës

Top Channel

Presidenti i Jemenit ende rëndë

Top Channel

Ora news Telegrafi 24 orë DW Evropaelire Idividi Idividi Top Channel

40 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptarët e Maqedonisë kontribuan për Lidhjen e Prizrenit

Lajm - 12.06.2011

Në Muzeun e Lirisë në Shkup është shënuar 133 vjetori i Lidhjes së Prizrenit. Historianët thanë se nga veprimtaria e Lidhjes së Prizrenit dolën një varg mësimesh për shqiptarët si në rrafshin kombëtarë ashtu edhe në atë dhe diplomatik.

Përkujtohet Lidhja e Prizrenit (VIDEO)

Koha e Re

Përkujtohet Lidhja e Prizrenit

24 orë

Përkujtohet Lidhja e Prizrenit

Top Channel

Lidhja e Prizrenit, qyteti “vishet” kuqezi

Top Channel

Top Channel Panorama Gazeta Start Alsat.tv Gazeta Start Koha e Re Albeu.com Evropaelire

38 artikuj të ndërlidhur »

Tritol hekurudhës në fshatin Zallë pranë fabrikës së çimentos

Shekulli - 12.06.2011

Një tjetër shpërthim ka ndodhur në afërsi të fshatit Zallë të Fushë-Krujës. Arrestimi i pesë vetëve ditën e shtunë, emrat e të cilëve u lidhën me shtatë shpërthime tritoli të kësaj zone, nuk i ka qetësuar gjakrat.

Banorët e pakënaqur me fabrikën

Top Channel

Banorët e pakënaqur me fabrikën

24 orë

Fushë- Krujë, ndalohen 5 persona për hedhjen në erë të urës

Shekulli

Shpërthimet në Fushë-Krujë, 5 në pranga

Alsat.tv

SOT LajmiFundit LajmiFundit SOT Top Channel Top Channel SOT Panorama

38 artikuj të ndërlidhur »