TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-05-16 - 2011-05-22

KQZ vijon sot me numërimin e votave, opozita në protestë

Gazeta Start - 22.05.2011

Tiranë – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të vazhdojë sot me numërimin e tetë kutive të mbetura nga Njësia bashkiake numër 8. KQZ numëroi dje 14 kuti nga 22 që ishin parashikuar, ndërkohë që numërimi i kutive të tjera do të vijojë ...

KQZ, largohen protestuesit, mbledhja vijon me ankimimet e partive

Shekulli

KQZ vijon numërimin, nesër rezultati përfundimtar

Gazeta Start

Përfundon protesta e opozitës para KQZ-së (VIDEO)

Koha e Re

KQZ, numëron kutitë e njësisë 5

Albeu.com

Alsat Albeu.com Evropaelire Evropaelire Botasot Botasot Botasot VOA

213 artikuj të ndërlidhur »

G8 do të diskutojë për sigurinë bërthamorë

Gazeta Start - 22.05.2011

Moskë - Presidenti rus Dmitri Medvedev pritet të marrë pjesë në samitin e G8-s që do të zhvillohet të enjten dhe premten e ardhshme në Francë. Punimet e samitit do të përqendrohet tek moderimi i kërkuar nga Moska në konfliktet dhe ...

Kukësi, kampion i Kategorisë së Dytë

Gazeta Start

Irak, të paktën 13 të vdekur nga një seri sulmesh kamikaze

Gazeta Start

Britania tërheq të gjithë ushtarët nga Iraku

Gazeta Start

Bosnja shpall listën anti-Shqipëri

Gazeta Start

Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start

133 artikuj të ndërlidhur »

Arbitri është ndërkombëtar

Shekulli - 22.05.2011

Nëse kryeministri Sali Berisha dhe kandidati i tij pwr Tianwn, do të kishin lejuar Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve të shpallte rezultatin paraprak të Tiranës dhe mandej të vinin në lëvizje mekanizmin ligjor të ankimimeve për të gjitha ...

Ristani i quan sulmet e opozitës, sulme të nisura nga interesa politike

Botasot

Celibashi e konsideroi në kundërshtim me Kodin Zgjedhor vendimin e KQZ-së

Botasot

Shoqëria civile: Ristani t'i kërkoi falje publike znj. Subash

Shekulli

PS, kallëzim penal për 4 anëtarët e KQZ-së

Shekulli

Gazeta Start Shekulli Gazeta Start 24 orë ikub ikub 24 orë 24 orë

96 artikuj të ndërlidhur »

Ministri Hoxhaj takohet me Gordon dhe Mc Millan

Gazeta Start - 20.05.2011

Uashington – Gjatë qëndrimit të tij në Uashington, ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar zyrtarë të lartë të Departamentit të Shtetit, të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë dhe të ...

Në veri s’ka institucione paralele, ato janë të Serbisë

24 orë

Në veri s’ka institucione paralele, ato janë të Serbisë

Koha.net

Tahiri: Dialogu avancim i agjendës evropiane

Koha.net

Tahiri kërkon heqjen e vizave për Kosovën

Telegrafi

Botasot BalkanWeb Idividi DW Evropaelire Albeu.com SETimes VOA

81 artikuj të ndërlidhur »

Barroso: Plotësoni kërkesat

Albeu.com - 21.05.2011

Gjatë vizitës së Jose Manuel Barroso në Prishtinë, solli një listë të gjatë të kërkesave europiane të cilat kosova duhet ti plotësojë. Ai tha se Kosova duhet ta luftojë korrupsionin, krimin e organizuar dhe të bëjë reforma në shumë fusha.

Barroso lyp bashkëpunim në hetimet për raportin e Martyt

Telegrafi

Barroso anulon vizitën: S'kemi për çfarë të flasim

Shekulli

Barroso mbërrin sot në Kosovë

Gazeta Start

Barroso-Jahjaga: Kosova do avancojë agjendën evropiane

Gazeta Start

Shekulli Shqipmedia Evropaelire Albeu.com DW Albeu.com Paragrafi Alsat

73 artikuj të ndërlidhur »

Libia akuza NATO-s: Sulmet ajrore kanë shkaktuar krizë humanitare

Shekulli - 21.05.2011

Të shtunën Libia akuzoi NATO-n si shkaktare të krizës humanitare më të madhe që ka pësuar ky vend. Sipas qeverisë libiane, kjo erdhi pas sulmeve ajrore të NATO-s në Libi dhe kryesisht mbi portin detar të Tripolit, të kontrolluar nga forcat ...

NATO: Kemi goditur 8 anije luftarake të forcave të Gadafit

VOA

NATO: Kemi goditur 8 anije luftarake të forcave të Gadafit

Botasot

NATO goditi tetë anije luftarake të forcave të Gaddafit

Telegrafi

NATO sulmon luftanijet e Gadafit

Gazeta Start

Evropaelire Idividi Alsat Koha e Re Botasot Telegrafi Koha.net Idividi

63 artikuj të ndërlidhur »

Analistët: Zyrtarët serbë po e minojnë dialogun

Evropaelire - 22.05.2011

Zyrtarët e lartë serbë po e sabotojnë procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, përmes deklaratave për mospërjashtimin e idesë për ndarjen e Kosovës, vlerësojnë analistët e çështjeve politike.

Ndarja e Kosovës rrezikon stabilitetin e rajonit

Koha.net

Ndarja e Kosovës rrezikon stabilitetin e rajonit

BalkanWeb

Zyrtarët serbë po e minojnë dialogun

Koha.net

Të hidhet poshtë ideja për ndarjen e Kosovës

Telegrafi

Evropaelire Alsat Koha.net BalkanWeb Paragrafi Albeu.com Botasot Telegrafi

51 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia me masa ruan liberalizimin e vizave

Lajm - 22.05.2011

Përfitimet nga liberalizimi i vizave janë diçka që Maqedonia do të insistojë ta ruajë me çdo çmim. Në vazhdimësi ndërmerren masa për ballafaqim me azilkërkuesit e rremë, të cilët japin rezultate, pasi vala e dytë e azilantëve ka qenë më e ...

Ambasadat në Shkup përgatiten për kthimin e vizave

Koha.net

Ende larg liberalizimit të vizave

Gazeta Start

Ende larg liberalizimit të vizave

Evropaelire

Vizat, ende larg!

Albeu.com

Botasot Telegrafi Koha.net Yll Press Idividi DW SETimes Telegrafi

51 artikuj të ndërlidhur »