TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-01-10 - 2011-01-16

Shtrenjtimet e varfërisë së thellë

Koha e Re - 15.01.2011

Nga produktet themelore ushqimore janë rritur çmimet e miellit prej 27 në 35 denarë për kilogram, i bukës – nga 18 rritet në 20 apo 25 denarë, vaji i gatimit nga 54 në 90 denarë për litër, vezët nga 4,5 në 8 denarë, sheqeri nga 39 në 50 ...

Çmimet me “biber”

Koha e Re

Qytetarët ankohen ndaj shtrenjtimeve të fundit

Shqipmedia

Pas rritjes së çmimit të bukës, Qeveria shpall konkurs për import të grurit të bukës

Alsat

Edhe buka shtrenjtohet

Koha e Re

Mnogoo Alsat Botasot Koha.net Alsat Zhurnal Yll Press Lajmetsot

14 artikuj të ndërlidhur »

Mila Kunis: Nuk shqetësohem për shpërblime

Botasot - 16.01.2011

Mila Kunis thotë se ajo nuk shqetësohet për ceremonitë e ndarjes së çmimeve. Aktorja e filmit “Family Guy”, e cila këtë javë fitoi nominim për SAG Award për performancën e saj në filmin “Black Swan”, thotë se ajo nuk ndjen nevojën për të ...

Gjithmonë e qeshur

Botasot

Portman largohet nga filmi, përkohësisht!

Telegrafi

Portman ndjen peshën e moshës

Top Channel

Portman ndjen peshën e moshës

Lajm

Koha.net Yll Press Botasot Yll Press Koha.net Botasot Telegrafi Botasot

13 artikuj të ndërlidhur »

Vatikani: Po lumturimit të Papa Gjon Pali II

BalkanWeb - 15.01.2011

VATIKAN- Papa Gjon Pali II do të lumturohet më 1 Maj. Siç ka bërë të ditur Vatikani, Papa Benedikti i XVI e miratoi dekretin dhe do ta bëjë lumturimin e paraardhësit të tij në kuadër të një meshe për Pashkët në sheshin e Shën Pjetrit në ...

Merr udhë lumturimi i Papa Gjon Palit II

Gazeta Start

Lumnohet Papa Gjon Pali II

Evropaelire

Vatikani shenjtëron Gjon Palin II

Koha.net

Lumnohet Papa Gjon Pali II

Botasot

Evropaelire Zhurnal Telegrafi Evropaelire Alsat Zhurnal Botasot Koha.net

13 artikuj të ndërlidhur »

Kërkohen zgjedhje të reja

Koha e Re - 13.01.2011

Konstatimet e raportueses së Parlamentit Evropian (PE), Ulrike Lunacek, se në Kosovë nuk ka pasur një proces të rregullt zgjedhor, kanë nxitur partitë politike të kërkojnë që zgjedhje të reja të mbahen këtë vit Shumica e partive kërkojnë ...

Pieter Fejth dhe Ulrike Lunacek lajnë duart me ujë të zi

Botasot

Hoxhaj: PDK vendos për qeverinë

Koha.net

PDK vendos për qeverinë e ardhshme

Telegrafi

Lunacek: Zgjedhjet u manipuluan në mënyrë të organizuar

Zhurnal

Zhurnal Telegrafi Koha.net Yll Press Top Channel Botasot Telegrafi

12 artikuj të ndërlidhur »

Forlan: Shkuarja në Juve, thashetheme

Yll Press - 16.01.2011

Ndërkohë, sulmuesi i Atleticos ka shuar zërat, duke theksuar se është i kënaqur me jetën në Vincente Calderon. “E kam thënë s’di sa herë, jam shumë mirë këtu dhe se kam problem të qëndroj”, theksoi Forlan për një radio, shkruan “La ...

Forlan: Unë tek Juventusi? Vetëm thashetheme

Gazeta Start

Forlan: Juventusi? Vetëm spekulime…

Telegrafi

Forlan: shkuarja në Juve, thashetheme

Koha.net

Barzagli drejt Juventusit

Koha.net

Telegrafi Gazeta Start Top Channel Yll Press Botasot LajmiFundit Botasot

12 artikuj të ndërlidhur »