TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-01-10 - 2011-01-16

Pacolli: Bëj opozitë të fortë nëse mbetem jashtë koalicionit qeveritar

LajmiFundit - 16.01.2011

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk do ta ketë fare problem nëse PDK-ja dhe AAK-ja do të qeverisnin së bashku. Për më shumë, siç raporton Zëri, Pacolli thotë se ndoshta kjo do të ishte një lehtësim për Koalicionin Kosova e ...

Pacolli nuk e ka problem mbetjen jashtë koalicionit qeveritar

Koha.net

Pacolli nuk e ka problem nëse mbetet jashtë qeverisë

Telegrafi

Pacolli: Koalicioni PDK-AAK s’na prish punë

Botasot

Pacolli: Koalicioni PDK-AAK s’na prish punë

Yll Press

Gazeta Start Ina Zhurnal Ina Telegrafi Koha.net Botasot Yll Press

15 artikuj të ndërlidhur »

Australia e Ramadanit pëson humbje të thellë

Ina - 16.01.2011

Përfaqësuesja e Australisë në hendboll ka pësuar humbje të thellë në ndeshjen e saj të parë në kuadër të botërorit "Suedia 2011". Australia që drejtohet nga trajneri kosovar, Taip Ramadani, të premten mbrëma u mposht nga Danimarka me ...

Ramadani debuton me humbje të thellë

Koha.net

Ramadani udhëheq Australinë në botëror

Ina

Ramadani udhëheq Australinë në botëror

Koha.net

Të habitur dhe të mërzitur!

Botasot

Botasot Botasot Mnogoo Koha.net Botasot Koha.net Botasot Botasot

15 artikuj të ndërlidhur »

Raportet Maqedoni – Kosovë

Shqipmedia - 13.01.2011

Maqedonia me Kosovën tashmë dy vjet pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike, ndërton raporte të bashkëpunimit mbi parimin e inkluzivitetit, thekson sekretari shtetëror i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Abdylkadër Memedi.

Metalurgu fillon përgatitjet

Alsat

Raportet Maqedoni - Kosovë

Evropaelire

Raportet Maqedoni - Kosovë

Botasot

Raportet Maqedoni – Kosovë, mbi parimin e inkluzivitetit

Koha.net

Koha e Re Koha e Re Alsat Ina Ina Zhurnal Zhurnal Shqipmedia

15 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria nuk komunikon në gjuhën shqipe

Ina - 16.01.2011

Qeveria e Maqedonisë vazhdon të mos respektojë komunikimin në gjuhën shqipe me qytetarët shqiptarë që janë komuniteti i dytë etnik në Maqedoni. Qytetarët shqiptarë ankohen se komunikimi nuk zhvillohet në gjuhën e tyre amtare, edhe pse kjo ...

Arka fiskale pra, e jo kaca t’rasojit! - Nga Isa MULAJ

Ina

Qeveria nuk komunikon në gjuhën shqipe

Botasot

Qeveria e Maqedonisë nuk komunikon në gjuhën shqipe

Koha.net

PDSH: Ndalimi i shqipes në Manastir, skandal

Top Channel

Lajm Zhurnal Alsat Ina Lajmetsot Yll Press Zhurnal Ina

15 artikuj të ndërlidhur »

Genta: Mjekët i kam fobi

Zhurnal - 16.01.2011

Genta Ismajli, këngëtarja e njohur nga Kosova, prej shtatë vitesh është ndër këngëtaret më të preferuara ngado ku shkon, sallat e koncerteve mbushen vetëm me t’u përmendur emri i saj.

Genta: Mjekët i kam fobi

Lajmetsot

Aksidentohet Genta Ismajli

Telegrafi

Genta: “Nuk dhashë maksimumin në koncertin në Amerikë, u aksidentova në aeroport”

Botasot

Në kërkim të princit

Botasot

Yll Press Botasot Zhurnal Yll Press Koha e Re Shqipmedia Telegrafi Yll Press

14 artikuj të ndërlidhur »