TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-01-10 - 2011-01-16

Afganistan: Sërish viktima në civilë

Evropaelire - 16.01.2011

Një autobus është sulmuar me bombë në Afganistanin jugor, duke shkaktuar vdekjen e gjashtë pasagjerëve civilë. Zyrtarët e provincës Helmand bëjnë të ditur se viktimat përfshijnë gra dhe fëmijë.

Afganistan: Sërish viktima në civilë

Botasot

Vriten shtatë civilë afganë

Evropaelire

Vriten shtatë civilë afganë

Botasot

Pesë ushtarë të NATO-s dhe katër afganë humbën jetën në disa atentate në Afganistan

Idividi

Botasot Idividi Evropaelire Zhurnal Zhurnal Alsat Idividi Evropaelire

18 artikuj të ndërlidhur »

Censusi në Kosovë një realitet - në Maqedoni një makabritet

Botasot - 15.01.2011

Në Kosovë regjistrimi i popullsisë ose Censusi, që siguron informacion për numrin e banorëve si dhe karakteristika të ndryshme të popullsisë së saj, tanimë ka dalë nga suazat e thashethemnajeve dhe premtimeve boshe e të pambajtura të çdo ...

Kosova, mbi 2,2 milion banorë ?

Koha e Re

Regjistrimi i popullsisë në Kosovë në prill

DW

Kosovë, miratohet formulari për regjistrimin e popullsisë

Yll Press

Kosovë, miratohet formulari për regjistrimin

Gazeta Start

Zhurnal Evropaelire Telegrafi Koha.net Botasot VOA Botasot BBC

18 artikuj të ndërlidhur »

Fratini: Parlamenti nuk është i bllokuar dhe i mbyllur

Shekulli - 12.01.2011

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Franko Fratini, komentoi dje situatën politike në Shqipëri Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Franko Fratini, kërkoi dje nga Shqipëria që të vërë në zbatim 12 pikat e paraqitura në Opinionin e ...

Frattini e viziton Kosovën

Zhurnal

Italia konfirmon mbështetjen për të ardhmen europiane të Shqipërisë

SETimes

Shqipëria dhe Italia, thellojnë bashkëpunimin diplomatik

Botasot

Frattini së shpejti viziton Kosovën

Koha.net

Botasot Lajmetsot Ina Top Channel Zhurnal LajmiFundit Top Channel Botasot

17 artikuj të ndërlidhur »

Parashikohet rritje e ngadalësuar ekonomike

Koha e Re - 15.01.2011

Ekonomia globale nga faza e paskrizës kalon në fazë të rikuperimit të ngadalësuar, por me shumë rritje stabile, i cili do të vazhdojë gjatë vitit 2011 dhe 2012, ndërsa ngritës të së cilës do të jenë vendet në zhvillim, vlerësoi Banka ...

Banka Botërore parashikon rritje të ngadalësuar, por stabile të ekonomisë globale

Alsat

Banka Botërore parashikon rritje të ngadalësuar ekonomike

Shqipmedia

Gjermania shënon rritje të fortë ekonomike

Koha e Re

Rritja ekonomike globale do të ngadalësohet në vitin 2011

Gazeta Start

BBC Zhurnal Botasot Lajmetsot BBC Zhurnal Botasot Koha.net

17 artikuj të ndërlidhur »

'Freedom House', përplasen VMRO-DPMNE dhe LSDM

Alsat - 15.01.2011

Raporti i Institutit amerikan Freedom House tregon se liria dhe demokracia funksionale në Maqedoni, po ngecin. Kështu akuzoi sot LSDM-ja. Vlerësimi se Maqedonia është një vend pjesërisht i lirë, kur njëkohësisht Bosnja dhe Hercegovina dhe ...

Freedom House: Shqipëria pjesërisht e lirë

Gazeta Start

“Freedom House”: Kosova me statusin "pjesërisht e lirë"

Gazeta Start

Freedom House boton raportin për 2010

BBC

Freedom House boton raportin për 2010

Shqipmedia

Alsat SETimes Evropaelire Ina Botasot BalkanWeb VOA Botasot

16 artikuj të ndërlidhur »

Douglas: E kam mposhtur kancerin

Botasot - 15.01.2011

Legjenda e Hollywoodit, Michael Douglas është paraqitur në shoun televiziv të Jay Leno, “The Tonight Show”, për të ndarë lajmin e mirë me mikun e tij. “Kanceri tashmë është e kaluar”, ka thënë Douglas në mënyrë triumfuese gjatë të premtes.

Douglas fiton Palmën për arritje jetësore

Telegrafi

Michael Douglas rishfaqet në publik

Koha.net

Douglas: Nuk i fal mjekët

Botasot

Zeta-Jones: E lumtur për Michael

Top Channel

Lajm Koha.net Yll Press Top Channel Top Channel Spiun LajmiFundit Yll Press

15 artikuj të ndërlidhur »