TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-01-10 - 2011-01-16

Mediat kosovare: Hashim Thaçi më i votuari

Gazeta Start - 16.01.2011

Prishtinë – Shtypi kosovar raporton se kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi, është politikani më i votuar në zgjedhjet parlamentare të 12 dhjetorit, pa përfshirë rivotimin që do të zhvillohet më 23 janar në Mitrovicë.

PDK: BDI s’e mban fjalën

Lajm

Top-dhjetëshja e politikanëve më të votuar

Koha.net

Top-10 politikanët më të votuar

Yll Press

Hashim Thaçi me 30 mijë vota para Isa Mustafës

Zhurnal

Telegrafi Yll Press Telegrafi Botasot Yll Press Yll Press Zhurnal LajmiFundit

34 artikuj të ndërlidhur »

Ivanoviç flet per bisedimet Prishtinë-Beograd

BBC - 16.01.2011

Sekretari shtetëror në qeverinë e Serbisë, Oliver Ivanoviq, i ka thënë BBC-së se dialogu ndërmjet Prishtinës e Beogradit nuk duhet të nisë me çështje serioze, për të cilat palët kanë kundërshtime të forta, siç është çështja e statusit të ...

Demokracia e Re i jep edhe njëherë shans dialogut politik

Zhurnal

Selmani konfirmon pjesëmarrjen në takimin e liderëve

Alsat

DR merrë pjesë në takimin e liderëve

Ina

Hoxha: Kreu i DR-së do të merr pjesë në takimin e liderëve

Botasot

Telegrafi Koha e Re Alsat Shqipmedia Ina Zhurnal Yll Press Botasot

29 artikuj të ndërlidhur »

Meta zëvendësohet me Naçon dhe Haxhinaston

Shekulli - 15.01.2011

Rokada e emrave në Këshillin e Ministrave, LSI mban të njëjtat poste që ka pasur TIRANË - Largimi i kryetarit të LSI-së, Ilir Meta, nga qeveria duket se është thjeshtë një rokadë emrash pa ndryshuar asgjë në formë dhe në përmbajtje.

Dorëheqja e Metës, ndryshimet në qeveri presin dekretin e Topit

LajmiFundit

Dorëheqja e Metës, ndryshimet në qeveri presin dekretin e Topit

Botasot

Emrat e rinj të LSI në qeveri, pritet dekretimi i Topit

BalkanWeb

Emrat e rinj të LSI në qeveri, pritet dekretimi i Topit

Botasot

Gazeta Start Shekulli Zhurnal Ina LajmiFundit Zhurnal Ina Ina

28 artikuj të ndërlidhur »