TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-01-10 - 2011-01-16

Australi: 27 viktima nga përmbytjet

Evropaelire - 16.01.2011

Numri i viktimave nga përmbytjet në verilindje të Australisë ka shkuar në 27, ndërsa 14 vetë konsiderohen si të zhdukur. Disa vende ende mbeten të izoluara, ndërsa banorët e zonave tjera kanë filluar të pastrojnë baltën që e la pas vetes ...

Australia alarmohet për përmbytje të reja

Koha.net

Australi: 27 viktima nga përmbytjet

Botasot

Australi: 27 viktima nga përmbytjet

Koha.net

Minogue e pikëlluar pas përmbytjeve në Australi

Telegrafi

Yll Press BBC BBC Top Channel Koha.net Telegrafi Gazeta Start BBC

46 artikuj të ndërlidhur »

Gifords hiqet nga aparatet e frymëmarrjes

Evropaelire - 16.01.2011

Kongresistja amerikane, Gabriell Gifords, e cila pësoi lëndime të rënda nga sulmet në Arizona, vazhdon të tregojë shenja përmirësimi. Ajo është hequr nga aparatet e frymëmarrjes, duke i lejuar të marrë frymë e vetme.

Atentati, kongresmenja Gifords del nga frymëmarrja artificiale

LajmiFundit

Gifords hiqet nga aparatet e frymëmarrjes

Ina

Gjendja e kongresistes Gifords, vazhdon të përmirësohet

Zhurnal

Gifords merr frymë vetë

Evropaelire

Botasot VOA VOA VOA Botasot LajmiFundit VOA VOA

43 artikuj të ndërlidhur »

Brazil: 600 viktima nga përmbytjet

Evropaelire - 16.01.2011

Ka arritur në 600 numri i të vdekurve nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në një zonë malore të Brazilit. Zonat më të goditura janë qyteti Nova Friburgo me 270 viktima dhe Teresopilis, ku kanë vdekur 260 njerëz.

Brazil, 600 viktima nga përmbytjet

Alsat

Brazili paralajmëron pas katastrofës

Lajm

Brazil: 600 viktima nga përmbytjet

Ina

Brazil: 600 viktima nga përmbytjet

Botasot

Koha.net VOA BBC Zhurnal Evropaelire Botasot Botasot VOA

42 artikuj të ndërlidhur »

Udhëheqësia e AAK e viziton sot Haradinajn në Hagë

Zhurnal - 16.01.2011

Prishtinë, 16 janar - Dy nënkryetarët e AAK-së, Blerim Shala dhe Ahmet Isufi, së bashku me zyrtarë të lartë të kësaj partie - Burim Ramadani, Ardian Gjini, Besnik Tahiri dhe Avni Arifi po qëndrojnë sot në Hagë, ku do të takohen me kreun e ...

Zyrtarë të AAK-së vizitë tek Haradinaj në Hagë

Ina

Ramush Haradinaj vendos nga Haga për koalicionin me Hashim Thaçin

LajmiFundit

Udhëheqësia e AAK-së te Ramushi në Hagë

Yll Press

Udhëheqësia e AAK e viziton Ramush Haradinajn në Hagë

Telegrafi

Koha.net Lajmetsot Botasot Yll Press Gazeta Start Ina LajmiFundit Zhurnal

40 artikuj të ndërlidhur »

Selmani në Studeniçan u dha mbështetje duhanprodhuesve

Zhurnal - 15.01.2011

Shkup, 15 janar - Kryetari i Demokracisë së Re, Imer Selmani, i shoqëruar nga bashkëpartiakë dje qëndroi në Studeniçan ku realizoi takime me duhanprodhuesit e kësaj komune për të përcjell mbështetjen e parezervë në kërkesat e tyre për ...

Selmani mbështetje duhanprodhuesve

Ina

Duhanprodhuesit s’u besojnë deputetëve ?

Koha e Re

Selmani ne Studeniçan, mbështetje duhanprodhuesve

Shqipmedia

Kultivuesit e duhanit në Maqedoni protestojnë për çmimet

VOA

BBC Zhurnal Ina Alsat Yll Press Zhurnal Ina Idividi

38 artikuj të ndërlidhur »

LDD-ja në Vushtrri i bashkohet LDK-së

Koha.net - 16.01.2011

Vushtrri, 16 janar - Lidhja Demokratike e Dardanisë dalëngadalë po tkurret. Dega e saj në Komunën e Vushtrrisë ka kaluar në partinë Amë, Lidhjen Demokratike të Kosovës në ditëlindjen e 21-të degës.

Dega e LDD-së në Vushtrri kalon në LDK

Botasot

Dega III e LDD-së edhe zyrtarisht kalon në LDK

Koha.net

PDK një ministri për për “rugovistët”?

Gazeta Start

PDK-ja jep një ministri për “rugovistët”

Koha.net

Telegrafi Lajmetsot Yll Press Botasot Zhurnal Ina Yll Press Telegrafi

38 artikuj të ndërlidhur »

Irak: Protesta kundër vizitës së Bajdenit

Evropaelire - 14.01.2011

Mbështetësit e klerikut shiit, Moktada al-Sader, kanë protestuar kundër vizitës së zëvendëspresidentit të Shteteve të Bashkuara, Xho Bajden, në Irak. Rreth 2000 njerëz janë tubuar në qytetin Kufa, duke brohoritur slogane kundër SHBA-ve.

Biden: Iraku mund të ketë nevojë për ndihmën amerikane edhe pas 2011s

VOA

Irak: Protesta kundër vizitës së Bajdenit

Botasot

Bagdad: Zëvendës presidenti amerikan Bajden arriti në Irak

Evropaelire

Bajden viziton Irakun

Evropaelire

Zhurnal Zhurnal Botasot Telegrafi Botasot VOA Botasot Evropaelire

36 artikuj të ndërlidhur »