TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-01-10 - 2011-01-16

Liria ekonomike, Shqipëria bie me dy shkallë

Gazeta Start - 13.01.2011

Tiranë – Për këtë vit, Shqipëria renditet me një indeks me 64 pikë për lirinë ekonomike. Sipas fondacionit amerikan “Haritage” i publikuar në gazetën amerikane “Wall Street Journal”, vendi ynë ka pësuar një zbritje për lirinë ekonomike në ...

Maqedonia e 55-ta në listën e lirisë ekonomike

Lajm

Shqipëria dy hapa pas në renditjen botërore të lirisë ekonomike

Zhurnal

Liria ekonomike, Shqipëria humb dy vende

Koha e Re

Maqedonia e 55-ta në botë sipas indeksit të lirive ekonomike

Idividi

BalkanWeb Koha.net Evropaelire Ina Zhurnal

10 artikuj të ndërlidhur »

Van Gaal: Jemi të zhgënjyer

Telegrafi - 16.01.2011

Trajneri i Bayernit të Munichut, Louis Van Gaal është shprehur tejet i zhgënjyer me barazimin prej 1-1 ndaj Wolfsburgut, duke thënë se bavarezët kanë mundur të fitojnë thellë që në pjesën e parë.

Van Gaal i kënaqur me Bayernin e tij

Telegrafi

Interi në garë për Van Bommel

Telegrafi

Milani i interesuar për mua

Telegrafi

Van Gaal kërkon rikthimin e Klinsmann

Telegrafi

Top Channel Botasot Koha.net Yll Press Telegrafi

10 artikuj të ndërlidhur »

Në Irak vriten tre ushtarë amerikanë

Zhurnal - 16.01.2011

Bagdad, 16 janar - Ushtria amerikane në Irak ka njoftuar se dy ushtarë amerikanë u vranë të shtunën nga një person i armatosur, me uniformen e ushtrisë irakiane, në një qendër trajnimi afër Mosulit.

Tre ushtarë amerikanë vriten në Irak

Evropaelire

Irak, tre të vrarë, shkon në 4435 numri i viktimave amerikane

LajmiFundit

Tre ushtarë amerikanë vriten në Irak

Alsat

Tre ushtarë amerikanë vriten në Irak

Ina

Telegrafi Botasot VOA Botasot

9 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Zgjedhjet ishin të lira dhe të ndershme

LajmiFundit - 11.01.2011

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi të hënën se procesi zgjedhorë në vend ishte i qetë dhe në përputhshmëri me standardet e zgjedhjeve të lira dhe demokratike.

Takohen Thaçi dhe De Marnak

Evropaelire

Thaçi thotë se zgjedhjet i plotësuan standardet

Zhurnal

Zgjedhjet, Thaci takon De Marnhac

Top Channel

Për Thaçin zgjedhjet i plotësojnë standardet

Telegrafi

Koha.net Botasot Yll Press BalkanWeb

9 artikuj të ndërlidhur »

Digjet vetura e një polici serb

Zhurnal - 16.01.2011

Prishtinë, 16 janar - Është djegur mbrëmë në pjesën veriore të Kosovës, vetura e pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Zoran Radunoviq. Ai është zëvendëskomandant i policisë kufitare në Zubin Potok.

Digjet vetura e policit serb në veri të Kosovës

Ina

Zubin Potok, digjet makina e policit serb të Kosovës

LajmiFundit

Leposaviq: Digjet makina e një polici serb

Evropaelire

Digjet vetura e Zoran Radunoviqit, pjesëtar i Policisë së Kosovës

Zhurnal

Koha.net BalkanWeb Botasot VOA

9 artikuj të ndërlidhur »

Fuere apelon për fushatë sensibilizuese për regjistrimin në Maqedoni

Lajmetsot - 13.01.2011

Postuar me: 13 January, 2011 04:37:00 Fuere apelon për fushatë sensibilizuese për regjistrimin në Maqedoni Ambasadori i BE-së, Ervan Fuere sot bëri thirrje që Qeveria dhe aktorët politik në Maqedoni të zhvillojnë fushatë dhe të rrisin ...

Fuere takon “partizanët”

Koha e Re

Fuere: Regjistrimi i popullsisë, test kritik për marrëdhëniet ndëretnike

Zhurnal

Fuere: Regjistrimi i popullsisë, test për marrëdhëniet ndëretnike

Alsat

Fuere: Regjistrimi i popullsisë, test për marrëdhëniet ndëretnike

Shqipmedia

Ina Yll Press Koha.net Idividi

9 artikuj të ndërlidhur »