TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-01-10 - 2011-01-16

'Ben (S)Aliu dhe rinia kundër gangsterëve politikë'

Shekulli - 16.01.2011

Presidenti tunizian quhet Zine el-Abidine Ben Ali. Në fakt, nuk është më president. Mori valixhet, dhe iku, e la vendin. Presioni i protestave bëri atë që ishte e paimagjinueshme në Tunizinë, që po sundohej prej 23 vitesh prej këtij ...

Një gazetar e përmbysi presidentin e Tunizisë

Shekulli

Korrupsioni dhe revolucioni, shembulli i Tunizisë

Shekulli

Tunizi, bisedime për qeveri të unitetit kombëtar

Gazeta Start

Sërish të shtëna në kryeqytetin tunizian

BBC

Zhurnal DW Lajm Evropaelire Zhurnal Ina Evropaelire Shqipmedia

109 artikuj të ndërlidhur »

Kosovë, vazhdon debati për koalicionin qeverisës

Gazeta Start - 16.01.2011

Prishtinë - Partitë politike në Kosovë vazhdojnë debatin lidhur me formimin e qeverisë së ardhshme. Në një kohë kur PDK-ja paralajmëron se do të krijojë një qeveri të re në një kohë rekord, LDK-ja insiston në organizimin e zgjedhjeve të ...

Partitë vazhdojnë negociatat për koalicion qeverisës

Zhurnal

Rivotimi në Mitrovicë edhe për serbët

Evropaelire

Me 23 janar, rivotim edhe për serbët

Zhurnal

Vazhdon debati për koalicionin qeverisës

Telegrafi

Botasot Koha.net Evropaelire Botasot Ina DW Koha e Re Telegrafi

81 artikuj të ndërlidhur »

Meta: Më 8 maj fitojmë Tiranën, festojmë mbi fashizmin dhe spiunët

Shekulli - 16.01.2011

TIRANË - Kreu i LSI-së Ilir Meta në një takim me të rinjtë e kësaj partie tha se LSI në 8 maj do të konfirmohet në mënyrë spektakolare, sidomos në kryeqytet, ndërsa më 9 Maj do të festojmë dy fitore, atë mbi fashizmin dhe spiunët.

Shalsi: Kreu i LSI aktor, regjisor mbetet Berisha

Shekulli

Meta: Rama e ktheu PS-në në parti spiunësh

Gazeta Start

Nga Artur ZHEJI/ Gijotina mediatike kundër Ilir Metës

LajmiFundit

Rama: Meta-Berisha, koalicion për të vjedhur Shqipërinë

LajmiFundit

SETimes BalkanWeb Botasot BalkanWeb Koha.net Shekulli Shekulli Shekulli

80 artikuj të ndërlidhur »

Deputetët maqedonas të përmbajtur ndaj Dik Martit?

Lajm - 16.01.2011

Deputetët maqedonas në Këshillin e Evropës, Aleksandar Nikollovski nga radhët e VMRO-DPMNE-së dhe Igor Ivanovski nga radhët e Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM) sipas të gjitha gjasave do të jenë të përmbajtur gjatë votimit për ...

Maqedonia mendohet për Martin

Koha e Re

Maqedonia nuk ka definuar qëndrimin për raportin e Dik Martit

Botasot

Tryeza mbarëkombëtare përtej Martit

Botasot

Kantrimen: 'SHBA- të presin hetime nga EULEKS-i'

Alsat

Alsat Alsat Ina Zhurnal BalkanWeb Botasot Botasot VOA

73 artikuj të ndërlidhur »

Vendimi për targat tensionon veriun

Evropaelire - 16.01.2011

Serbët e veriut të Kosovës duket se kanë shtuar veprimet kundërshtuese ndaj vendimit të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës për konfiskimin e auto-targave të lëshuara nga Beogradi zyrtar.

Beogradi i kërkon EULEX-it anulimin e vendimit për konfiskim tabelash

Koha.net

Beogradi pret nga EULEX-i anulimin e vendimit për targat

Telegrafi

Urdhrat duhet të zbatohen

Telegrafi

Vendimi për targat tensionon veriun

Botasot

Koha.net Yll Press Koha.net Zhurnal Zhurnal Koha e Re Evropaelire Telegrafi

57 artikuj të ndërlidhur »