TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-04-11 - 2011-04-17

Afganistan, ushtarët e NATO-s cak i sulmeve

Alsat - 17.04.2011

Tre pjesëtarë të forcave të sigurisë së NATO-s në Afganistan janë vrarë të dielën në dy sulme të ndara me bombë. Njoftimi i forcave të NATO-s për këtë sulm bëhet një ditë pas një sulmi tjetër vetëvrasës që mori jetën e 5 ushtarëve të huaj ...

Afganistan: Ushtarët e NATO, cak i sulmeve

Botasot

Afganistan, vriten tetë ushtarë të NATO-s dhe katër vendorë

Telegrafi

Afganistan, vriten 5 ushtarë të NATO-s dhe 5 trupa afgane

Shekulli

Sulm i ri vetvrasës në Afganistan

Ina

LajmiFundit Evropaelire Top Channel Alsat Botasot Koha.net Botasot Telegrafi

14 artikuj të ndërlidhur »

Paraplegjikët: Na plotësoni kushtet

Top Channel - 17.04.2011

Presidenti i Këshillit Kombëtar të Aftësisë së Kufizuar, Sinan Tafaj i kërkon qeverisë të marrë menjëherë masat për tiu përgjigjur kërkesave të shoqatës së para dhe tetraplegjikëve të cilët kanë hyrë në ditën e katërt të grevës së tyre të ...

Greva, rëndohet gjendja e para dhe tetraplegjikëve

Gazeta Start

Topi interesohet për gjendjen e grevistëve para e tetraplegjik

ikub

Rëndohet gjendja e invalidëve, në ditën e 3 të grevës së urisë

ikub

Greva e invalidëve, dy persona rëndë

Top Channel

BalkanWeb Shekulli Gazeta Start ikub Albnow Top Channel BalkanWeb BalkanWeb

14 artikuj të ndërlidhur »

Kush ishte më lojal ndaj Gruevskit?

Lajm - 15.04.2011

Debati mes partive shqiptare BDI dhe PDSH në seancën e ditës së enjte për shpërbërjen e Parlamenti është fokusuar në atë se kush ka qenë më lojal ndaj Nikolla Gruevskit, deri sa kanë qenë në koalicion me partinë e tij VMRO-DPMNE.

“Shpërthejnë” me akuza

Koha e Re

BDI shpalos programin zgjedhor

Koha e Re

Afirmimi i perspektivës evropiane dhe vlerat e Marrëveshjes së Ohrit, pjesë kyçe e programit zgjedhor të BDI-së

Idividi

BDI dhe PDSH të bindur në fitore

Lajm

Ina Alsat Koha.net Evropaelire Ina Shqipmedia Yll Press Koha.net

14 artikuj të ndërlidhur »

Parashikimi i motit për 16 dhe 17 prillin

Mnogoo - 16.04.2011

Moti sot do të jetë më i ftohtë dhe me shi gjatë gjithë ditës i cili do të zgjasë edhe gjatë natës. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 11 gradë celsius, kurse ajo minimale do të bjerë deri në 6 gradë.

Parashikimi i motit për 15 prillin

Mnogoo

Parashikimi i motit për 14 prillin

Mnogoo

Pranverë e dobët ftohet moti, shi në fundjavë

ikub

Moti, reshje deri në fundjavë

Top Channel

BalkanWeb Koha.net Botasot Lajm Mnogoo ikub Mnogoo Alsat

14 artikuj të ndërlidhur »

FA Cup, eliminohet United

Telegrafi - 16.04.2011

Manchester City ka arritur ta mposhtë Manchester Unitedin në gjysmëfinale të Kupës FA, për ta eliminuar nga kjo garë rivalin lokal. Takimi i zhvilluar të shtunën në Stadiumin Wembley përfundoi me rezultat 1-0 në favor të Cityt.

Barcelona e Manchester, dy gjysmëfinalistët e parë

Koha.net

Barcelona e Manchester, dy gjysmëfinalistët e parë

Lajmetsot

Futboll, sot e nesër luhen çerekfinalet e Kupës

Koha.net

Champions, luhen çerekfinalet e dyta

Top Channel

LajmiFundit Paragrafi Shqipmedia Koha.net Botasot Botasot Botasot ikub

14 artikuj të ndërlidhur »

Vjedhje në Tetovë, dy të plagosur një i vrarë

Shqipmedia - 17.04.2011

Një i vrarë dhe dy të plagosur është bilanci i vjedhjes së sotme të artarisë “Isak” në Tetovë. Sipas informacioneve të organeve të rendit, sot pas oës 18 në artarinë “Isak” në rrugën e Ilindenit, afër Gjykatës së Tetovës, kanë hyrë disa ...

Një i vdekur dhe dy të plagosur nga shkëmbimi i zjarrit në Tetovë

Ina

Një person i vrarë dhe dy të plagosur nga incidenti në Tetovë

Alsat

Grabitësit akoma në arrati pas grabitjes së artarisë

Ina

Identifikohet i vrari, dje gjatë vjedhjes në Tetovë

Shqipmedia

Koha.net Yll Press Koha.net Botasot Alsat Koha e Re Yll Press Koha.net

13 artikuj të ndërlidhur »

Lopez është femra më e bukur e vitit

Shekulli - 14.04.2011

Jenifer Lopez është cilësuar si femrat më të bukura, gna revista "People" për vitin 2011. Lopez ka kalur në këtë renditje Reese Witherspoon, Halle Berry, Jennifer Garner dhe Eva Longoria.

Revista People, ja kush eshte me e bukura ne bote

ikub

Jennifer Lopez, femra më e bukur në botë

Yll Press

Kë falënderon Jennifer Lopez?

Botasot

Jennifer Lopez, femra më e bukur në botë

Top Channel

LajmiFundit Telegrafi Koha.net Botasot BalkanWeb Lajm Telegrafi Botasot

13 artikuj të ndërlidhur »