TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-04-11 - 2011-04-17

Hoxhaj: Të punojmë shumë realisht për njohje të reja

Alsat - 17.04.2011

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Enver Hoxhaj konsideron se Kosova si shtet i ri me një sistem demokratik të ri dhe me diplomaci të re, duke mos pasur resurse njerëzve as financiare për të reaguar në politikën ndërkombëtare në çdo pjesë të ...

Strategjia për njohje shumë e nevojshme

Telegrafi

Strategjia për njohje përfshin analizimin dhe qasjen në lobim

Botasot

Njohjet “harrojnë rrugën”

Telegrafi

Kosovë, Jahjaga: Politika e jashtme do jetë më aktive

Shekulli

Top Channel Ina Evropaelire Top Channel LajmiFundit Telegrafi Koha.net Lajmetsot

19 artikuj të ndërlidhur »

Rexhepi – Kosumi: Kemi bashkëpunuar me SHIK

Ina - 16.04.2011

Bajram Rexhepi dhe Bajram Kosumi të dy ish kryeministra e kanë pranuar se ish shefi i SHIK-ut, Kadri Veseli, ka qenë në zyrat e tyre, ani pse shërbimi sekret të cilin ai e ka drejtuar nuk ka qenë i mbështetur në kornizat ligjore të ...

SHIK-u me dyer të hapura në Qeveri

Telegrafi

SHIK-u me dyer të hapura në Qeveri

Koha.net

SHIK-u me dyer të hapura në Qeveri

Lajmetsot

Kosovë, hetim veprimtarisë së SHIK-ut

Top Channel

Koha e Re Koha.net Botasot Telegrafi Lajmetsot Koha.net Telegrafi Paragrafi

19 artikuj të ndërlidhur »

Merreni dhe çojeni në Tiranë këtë shtatore...

Shekulli - 14.04.2011

Lami është përtej tmerrit, sa nuk mësohesh dot me të. Bardhosh Myrtaj, njëzet e dy vjeç, djali i të ndjerit Faik Myrtaj, njëri prej katër të vrarëve nga Garda e Republikës në demonstratën e 21 janarit në Tiranë, vendosi t'i jepte fund ...

Përcillet Bardhosh Myrtaj

Shekulli

Ne, të vrarët

Shekulli

Fier, gjendet i vdekur djali i demonstruesit të vrarë

Gazeta Start

Mesazhi i fundit i Bardhosh Myrtajt

Gazeta Start

Shekulli LajmiFundit Top Channel ikub LajmiFundit ikub Albnow LajmiFundit

19 artikuj të ndërlidhur »

Rihanna ka vëllezër dhe motra tjerë

Telegrafi - 17.04.2011

Sekreti i familjes së Rihannas është zbuluar, me këngëtaren që besohet të ketë edhe tri vëllezër të mëdhenj nga babai i saj Ronald. Krijuesja e hitit “Complicated”, emri i vërtetë i të cilës është Robyn Rihanna Fenty, ka dy vëllezër më të ...

Rihanna ka dy motra dhe një vëlla vetëm nga babai

Yll Press

Rihanna dhe familja e saj e fshehtë

Top Channel

Rihanna dhe familja e saj e fshehtë

Botasot

Rihanna dhe familja e saj e fshehtë

Koha.net

LajmiFundit Telegrafi Top Channel Shqipmedia Lajm Botasot Botasot Top Channel

19 artikuj të ndërlidhur »

Nikoliq në grevë urie

Alsat - 17.04.2011

Partia e Progresit e Serbisë ka njoftuar të dielën në mëngjes se nga ora 7 e 30 minuta kanë kaluar saktësisht 24 orë nga koha kur udhëheqësi i kësaj partie, Tomislav Nikoliq nuk pranon të ushqehet dhe as të pijë ujë.

Nikoliç i Serbisë fillon grevën e urisë

SETimes

Protestë kundër qeverisë në Serbi

BalkanWeb

Nikoliq kalon 24 orë pa ujë dhe ushqim

Botasot

Nikoliç në grevë urie

Telegrafi

Yll Press Koha.net Top Channel LajmiFundit Shqipmedia Alsat Ina Botasot

19 artikuj të ndërlidhur »

Derivatet u liruan për 4,5 denarë

Ina - 16.04.2011

Prej sot derivati i benzinës është 4,5 denarë për litër më lirë, ndërsa derivatet e dizelit për 2,2 denarë më lirë për litër. Kjo ka pasuar në përputhje me vendimin e Qeverisë për të ulur akcizat dhe harxhimet në kuadërë të rezervave të ...

Prej sot lirohen benzina dhe dizeli

Alsat

Maqedoni, ulet çmimi i naftës

BalkanWeb

Benzina lirohet para zgjedhjeve

Koha e Re

Në mesnatë lirohet çmimi i karburanteve

Shqipmedia

Yll Press Ina Shqipmedia Alsat Yll Press BalkanWeb Botasot Yll Press

18 artikuj të ndërlidhur »

Bruksel: Raundi i tretë pa rezultate konkrete

Ina - 16.04.2011

Në Bruksel mbrëmë vonë ka përfunduar raundi i tretë i dialogut teknik midis Prishtinës dhe Beogradit për çështjen e lëvizjes së lirë. Bisedimet nga dyja palët e delegacioneve, ai i Prishtinës i udhëhequr nga zëvendëskryeministrja Edita ...

Raundi i tretë i bisedimeve pa rezultat

Paragrafi

Kosovë-Serbi, mbyllet pa kompromis raundi i tretë i bisedimeve

LajmiFundit

Takimi i tretë i “dialogut”, pa rezultate

Koha.net

Bruksel: Bisedimet pa rezultat

Botasot

Gazeta Start Shekulli Ina Top Channel Paragrafi Idividi Alsat Evropaelire

18 artikuj të ndërlidhur »